Резултати от 1 до 12 от общо 12

PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    На този мол подземният му паркинг май е правен по идея на Алфред Хичкок. Досега за 40 години не бях изпитвал клаустрофобия, а при двете ми слизания в този паркинг много ясно я изпитах. Такава объркана подредба и италианците не могат да измислят! Тесни проходи с многобройни гъсто разположени колони. Там, откъдето по принцип би трябвало да е път, а не клетка за паркиране - не е маркирано както трябва и там си паркират. И изведнъж се оказваш в капан - зад теб колите една след друга напират, а напред - задънено. Ни можеш да обърнеш - нищо. Стоиш си в колата и те обзема тиха паника, че от тук няма излизане. Повечето завои са под прав ъгъл и с моят Авенсис не мога наведнъж да ги взема - трябва с маневра на заден и пак напред. И ако зад теб са се лепнали няколко коли - трябва да ги размърдаш за да имаш място за маневрата. Има задънени разклонения в които като влезеш - можеш само на заден да излезеш...ако някой отзад вече не те е запушил.
    Чак да не повярваш че е възможно такова недомислие при проектирането на такъв паркинг, на такава иначе модерна сграда. Най накрая когато успееш да се добереш до изхода - направо се радваш че отново си на открито.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    Кой те кара да се навираш на място където незнаеш какво те чака
    а и с тази кола е безумие да влизаш там.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Кой те кара да се навираш на място където незнаеш какво те чака
    а и с тази кола е безумие да влизаш там.
    Вече като идвам пак там, ще ти се обаждам да ходим с твоят Голф
    Например подземният паркинг на Пикадили център по пътя към Златните е несравнимо по-добър. Има широки проходи, ясни маркировки, няма лабиринти, няма задръствания.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Вече като идвам пак там, ще ти се обаждам да ходим с твоят Голф
    Например подземният паркинг на Пикадили център по пътя към Златните е несравнимо по-добър. Има широки проходи, ясни маркировки, няма лабиринти, няма задръствания.
    С Омегата ще ходите

    Потвърждавам че паркинга е яко смешен ама то и самия Мол една атракция ....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    Всъщност излъгах - вече бях изпитвал клаустрофобия преди много години, когато влизах в Хепсовата пирамида.
    Ако някой иска да усети какво е да си вътре в египетска пирамида и да усещаш как въздуха сякаш не стига, над теб огромно количество камънак, в тесен проход си, приведен защото е с височина 1,50м, пред теб и зад теб - гмеж от народ - да ходи в паркинга на този мол - много подобно е

  7. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #6

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    Абсолютно подкрепям мнението, че тоя паркинг нищо не струва. Най-фрапиращото според мен е, че докато обикаляш за място, може да се окажеш затапен отзад и да не можеш да излезеш. В София в двата мола паркингите са направени така,че ако няма място (а то по принцип на входа пише колко места има) можеш да се въртиш, да сменяш етажите, да излезеш от сградата - във всеки един момент.
    Наистина, като варненец съм много разочарован!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    Цитат Първоначално публикувано от VPM
    Абсолютно подкрепям мнението, че тоя паркинг нищо не струва. Най-фрапиращото според мен е, че докато обикаляш за място, може да се окажеш затапен отзад и да не можеш да излезеш. В София в двата мола паркингите са направени така,че ако няма място (а то по принцип на входа пише колко места има) можеш да се въртиш, да сменяш етажите, да излезеш от сградата - във всеки един момент.
    Наистина, като варненец съм много разочарован!
    пробвай някой път да видиш паркинга на sky city

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    моите уважения, но по-ужасяващ подземен паркинг от на "central plaza" здраве му кажи!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    *SPAM*
    @CrossBlade - омегата е по-маневрена от Авенсис и съперничи на голфа , само дето е два пъти по-дълга
    И вече я няма в колекцията ми. Продадох я ( и ми е жал за нея ! )
    *SPAM*

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #10

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    Явно не сте виждали паркинга на Jumbo и Sprider в София. Освен, че е адски неориентиран и неманеврен, спускането и качването е по (имам чувство) 45 градуса наклон, рязко преминаващи в хоризонтал и пак спускане.
    За по весело, на излизане, точно на преминаването от наклон към хоризонтално има и един стърчащ капак на шахта или друго метално нещо с размери ~150х150 см. Два пъти закачам отдолу, докато не почнах да паркирам някъде наоколо

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    Във PHOHE MALL на входовете/изходите на 2-те нива на паркинга не само че 2 коли не могат да се разминат, но и една ако е по-малко маневрена - не може да мине без маневра и назад-напред. Има сложени огледала на тези места и трябва да изчакаш отсрещната колона (гледайки в огледалото) да мине по тунела между двете нива, да е напълно чисто и тогава да рискуваш да навлезеш в този тунел. Трафика е много интензивен и зад теб веднага се натрупват коли. И ако в това време отсреща се появи кола, в повечето случаи с няколко други вече залепени зад нея - става веселба.
    След като благополучно преминеш тунела има знак за завой наляво, защото отдясно идват излизащите (не е ли по логично влизането да е със завой надясно?). Завиваш наляво и след 2 дължини на колата се озоваваш пред хубава бетонна стена и плътно паркирали коли отляво и отдясно. Би трябвало пътят да продължава със завой надясно, но прохода по нищо не се различава от всяка една клетка за паркиране. Така че даже и да преминеш там ако някой вече не е паркирал (а редовно си паркират) - изхода е същата работа - без разлика от всяка една друга клетка за паркиране. И можеш да чакаш доста време някой да си изкара колата, за да можеш през неговата клетка да се измъкнеш към изхода на нивото...където е отново системата с огледалата и невъзможен остър завой наляво, който без маневри не може да се вземе.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: PHOHE MALL във Варна - подземен паркинг от филм на ужасите

    PHOHE MALL, още от втория ден целият му паркинг е с надрани стени от брони. Немога да си представя как ще се влезе с по голяма кола. Входа е прекалено тесен. Наклона също е доста голям и мисля, че паркинга на отговаря на никакви изисквания за такъв. До колкото знам и за наклона си има допустими граници, както и за широчината. Явно архитекта проектирал мола неструва. Да видим след два, три месеца как ще е втория мол.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Инсталация на външно тяло в подземен гараж - Заслужава ли си?
    От rosen_setccom във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 12-03-10, 10:11
  2. Търся един старичък филм на ужасите
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 24-06-07, 20:20
  3. Ужасите на Vista
    От hihimor във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 03-04-07, 03:23
  4. филм
    От r_777 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 10-12-05, 21:44
  5. Ужасите в New Orleans
    От hihimor във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 13-09-05, 16:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе