Резултати от 1 до 15 от общо 15

Заключване на колело

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #1

    Заключване на колело

    как си заключвате колелетата , тук много се прибират , заклчюени незнаклчюени , та се питам , каква система да си купя , представляват дебели многожилни въжета със закл. с ключ или със цифрова комбинация ... после четох в тоя форум -> http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopi...f113811108861e

    че имало много добри ключари ... та се чудя дали комбинацията не е по доброто в този случай ...
    или другата ми идея е да си направя алармена за колело с някакво важенце , което ако се дръпне повече да звъни неЩо

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: заклюване на колело ...

    не си ли гледал репортажа по бтв, в който разиграха кражби на колело на улицата, като минаха през ножовка, че чак до ъглошлайф? в единия от случаите дойде полицай, който дори даде съвет къде да се реже с ножовката, че да епо-лесно и бързо

    /offtopic

    чак сега ти видях подписа. правилно е "I am me"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #3

    Re: заклюване на колело ...

    Не знам какво си прочел от МТБ, но там имаше един пост в следния смисъл (цитирам по памет):
    "Трябва ти една 10м верига като за корабна котва и я прекарваш през ... (списък с рамка, капли и т.н.), после я завърташ около 100 годишен боабаб и с приличен катинар си готов. Опс, забравих, ще ти откраднат лапата."

    Та в тоя ред на мисли - няма спасение. Трябва да ти е пред очите винаги.
    И аз се простих с един брой колело за момента, а имам приятел, който си купи петото или шестото (шече им загубихме брийката).

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #4

    Re: Заключване на колело

    Значи, в страната на колелата (Холадия) ги заключват по два начина - с верига (средно дебела, два пръста) и една джиджавка която се слага на рамката малко под седалката и блокира задното колело. Нещо като катинарче заварено за рамката и заключващия механизъм минава през задните спици и блокира гумата. Изключително трудно се чупи (требе флекс) и е перфектно за кратки престоявания...
    http://images.google.nl/images?hl=nl&q=axa+slot&gbv=2

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #5

    Re: Заключване на колело

    точно до тази страна съм , и тука се крадат не по - малко ... общо взето тук коли не се крадат , но колелета доста
    точно тези дебелите съм си набелязал , но не тези от линка , а въжетата ,
    въпроса е ключа :да е прав или от кръглите профили , или да не си играя с ключове , ами направо комбинация с 4 числа ... това са трите варианта , в другиден купувам
    дебелината е еднаква на въжетата , въпроса е кой механизъм е по сигурен , тъй като там е главно слабото място на заключвалките
    просто се чудя къде е слабото място на комбинациите , и дали кръглите ключове са по - добри от правите

    иначе ги знам тези приспособления за заключване ама може ти го дигне и да си го разфасова в тях

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Re: Заключване на колело

    Номерът е да си вържеш магаренцето на публично, оживено и добре осветено място, а не някъде "на скътано". Моето редовно престояваше посред центъра на Бургас по 3, 4, 5 часа, и то по времето, когато още ловеше око. Сега вече не го и мисля - то се обезцени съвсем

    Не мисля, че видът ключалка ще спре навитаците да го прибират. А възелът със заключването е по-уязвим - и по-важен като въпрос от това верига ли ползваш, телена оплетка ли - слабите места са връзките. В моя случай хвърлих две скъпи въжета и най-дълго карах с един абсолютно евтин боклук!

    А демонстрацията на журналята с нагло публично разбиване на ключалката според мен не е показателна - и аз да си изгубя ключето, и мен никой няма да ме пита защо аджеба се потя два часа с тая ножовка. Апашите мисля предпочитат да работят на по-спокойно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #7

    Re: Заключване на колело

    Значи далаверата е да си вземеш възможно най-раздрънканото колело на външен вид... моето трака, калниците са завързани с жълти въженца (да се виждат), само едната спирачка работи, абе мъка от всякъде...обаче си върви бомба...скоростите не са изядени...абе хвърча със него...няколко пъти да крали колела до моето...просто външния вид трябва да е мрачен и нямаш проблеми...

    добавено - или другия вариант е да си сваляш предната гума всеки път...така на никой няма да му е интересно да го кашира...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #8

    Re: Заключване на колело

    е в магазина с редната гума ли да се разхождам ? добра идея си е де , но ...
    май ще взема с комбинация пък да видим , някак си се нервя когат колелото ми бръкма ...

  11. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #9

    Re: Заключване на колело

    1. Защо не сложиш аларма на колелото, която при допир да се активира?
    2. Може да си сложиш снимка и надпис "Аз съм собственика му!", с достатъчна големина и здраво прикрепен към колелото?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #10

    Re: Заключване на колело

    Цитат Първоначално публикувано от daley
    1. Защо не сложиш аларма на колелото, която при допир да се активира?
    2. Може да си сложиш снимка и надпис "Аз съм собственика му!", с достатъчна големина и здраво прикрепен към колелото?
    кажи идеята за тази аларма ама да не стане мн скъпо де

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Заключване на колело

    Цитат Първоначално публикувано от eror
    кажи идеята за тази аларма ама да не стане мн скъпо де
    1. звънче на конец
    2. куче

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #12

    Re: Заключване на колело

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    1. звънче на конец ,
    2. куче
    ако се направи нещо , което да прави контакт , когато е заключен катинара , а като е отключен да свири , с дистанционно като за колите , ще е супер , но за момента не се сещам , какво ми е нужно от близкия магазин за техника ...

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #13

    Re: Заключване на колело

    В какви филми се вкарахте... ако решат да ти крадат колелото и с танк не може да го опазиш; така че, сложи две-три ключалки и толкоз.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Re: Заключване на колело

    Ето как изглежда правилно заключен велосипед

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #15

    Re: Заключване на колело

    Колкото по сложна е системата за заключване толкова по досадно е да използваш колелото.
    В крайна сметка за какво се краде колелето. Ами за да се продададе и да се вземат парите. Или да се разглоби и да се използват
    частите за ремонт. От което пак се правят пари.
    Ако искаме колелото да не хвърля око трябва да бъде лишено от търговски вид. Да не може да се продаде.
    Малко спрей, нарисуваме го така че да не прилича на тези от магазина. И като го видим на улицата ако е откраднато
    веднага ще си го познаем. Например нарисуваме си на рамката е-майл или нещо друго което е индивидуално.
    Може и да си сложим снимката. Който желае.
    И в добавка някаква проста ключалка.
    За крадеца остава единствената възможност да го транспортира в другия край на страната и да се опитва там да го продава.
    Което пак си е ангажимент и не си плаща усилията.
    В добавка - ако колелото се оставя на места където има видеокамери вероятно няма да е трудно да се види кой е пипал колелото или да се проследи къде отива със откраднато колело.
    Идея - паркинки за велосипеди със видеонаблюдение - например около компютърни фирми, компютърни зали и всякакви фирми които имат желание да подкрепят идеята. Със означение че това е паркинг за велосипеди със видеонаблюдение и нарисувана на асфалта зоната за видеонаблюдение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам колело Sprint Apolon
    От ivanxxx във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-13, 19:59
  2. Детско колело 20"
    От ivanxxx във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 20-05-12, 16:47
  3. Спирачки за колело - КАКВИ ?
    От ivanxxx във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 3
    Последно: 07-04-12, 16:53
  4. Продавам колело 100лв
    От ivanxxx във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 02-04-12, 16:22
  5. Отговори: 24
    Последно: 20-06-11, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе