Резултати от 1 до 7 от общо 7

Титаниева бижутерия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Титаниева бижутерия

    Ако някой ползва или е купувал, интересува ме магазин, за предпочитане онлайн за титаниева бижутерия.
    Интересуват ме не гривни, такива има достатъчно, а обеци. Въобще пиърсинг изделия.

    И подчертавам, титаниева или ниобиева, стоманена от 316L има на повечето места.

    Титаниева [Ti6A4V ELI или ASTM F-136 ] или ниобиева.
    В краен случай, ако има какво да се види, стоманена, но с марка 316LVM [CrNMo] или ASTM F-138

    Пообиколих местните он-лайн продавачи, но явно поради по ниската цена се предпочита предлагането само на 316L.
    316LVM няма, да не говорим за ниобий или титан.

    Има някакви гривни [титаниеви], но те са вероятно останали от някой, който преди време се назобил с такива и сега ги предлага навсякъде.
    Гривни обаче не ме интересуват, особено "аграрен" модел, като тези които има навсякъде.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #2

    Re: Титаниева бижутерия


  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Титаниева бижутерия

    Каква е разликата между 316LVM и 316L. 316LVM да не е с ванадий и молибден. V и Мо правяат по-износоустойчива стоманата.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Титаниева бижутерия

    Единствените класове неръждаема стомана, които са приемливи за използване при пиърсинг бижутерия, са 316L и 316LVM.
    316L е хирургическа стомана, която се използва за импланти.
    316LVM е същата като 316L, но има допълнителното предимство, че е била топена във вакуум.
    Това означава, че тя на практика има бездефектно покритие и по-малък шанс от малки надрасквания, които да "събират" бактерии.

    И двете имат известно количество никел в себе си и е възможно, макар и рядко, някои организми да имат ограничена поносимост към този вид стомана.

    За предпочитане е използването на ниобий или титан. В същия ред. Втория е по добър и по скъп респективно.

    Последният е като че ли най-твърдият метал с практически почти никакво наличие на никел (по-малко от 0,05%).
    Здравината на метала го прави неуязвим за надрасквания, респективно места за концетрация на гадории.



  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Титаниева бижутерия

    Титата не толкова твърд колко си мислят повечето хора. Волфрама е най-твърдият метал. Титана даже е мек, но титановите сплави са с много висока износоустойчивост. А щом казвам, 316L е хирургическа стонама значи 100$ гаранция, че е със V и Мо.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Re: Титаниева бижутерия

    Титана е достатъчно твърд метал, ама стратегическото му приложение се дължи по-скоро на ниската му плътност. Колкото до никела, алергията към него не е толкова рядко срещана, колкото си мислите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Титаниева бижутерия

    @Julian
    Нямах за цел да споря на тема "Металознание".
    Говорим за бижутерия, която предполага изключването на волфрама, като алтернатива, въпреки, че съществуват такива украшения. В него има кобалт, което го прави и не особено подходящ за допир с кожата и окислим, като окисляването на практика не може да се полира или не е изгодно икономически.
    Това съм искал да кажа, титанът е най твърдият метал от тези, приложими за медицински, респективно пиърсинг цели.
    Може би трябваше да поясня.

    Волфрамът по същите причини [кобалт] не се използва в медицината за импланти.

    И титана не е мек. Лек е, но не и мек, тук грешиш.
    Крехък и твърд са различни свойства и мисля, че разбирам достатъчно от това, достатъчно време съм отделил за учене, докато си завърша образованията.
    Диаманта например е твърд и крехък. Издържа огромен разпределен натиск, но е чуплив при концетриран удар, дано така става по ясно.

    И си противоречиш.
    Що се отнася до метал, износоустойчивост предполага твърдост.
    Както и пластичните метали в известен смисъл не са износоустойчиви, а еластичните в същия смисъл, са.

    Относно стоманата 316L.
    Молибден да [мин. 2% - макс. 3%], Ванадий не

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе