Резултати от 1 до 7 от общо 7

е-bay англия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #1

    е-bay англия

    първо да се извиня, ако вече има такава тема, но не успях да я намеря.

    въпроса ми е следния - искам да пазарувам от e-bay в англия. за целта трябва да си извадя кредитна карта, която да регистрирам в paypal. има ли значение каква кредитна карта си изваждам (стига да е виза или мастъркард, разбира се). при офертите на банките пише, че картите са международни, валутата е лева или евро, но никога човек не може да бъде сигурен. насочил съм се към кредитна карта BILLA на райфайзен (редовен клиент съм на райфайзен, служител на БИЛЛА съм и знам някои чалъми, които можем да правим с тези карти )

    сега вече Еконт експрес предлагат траспортиране от Англия - имат офис в Лондон, където задаваш адрес на доставка и където могат да проверят дали всичко си е на мястото. след това я транспортират до врата ти, така че не би трябвало да има проблем с митници, ДДСта, рушвети и т.н.

    и пак - има ли значение каква ми е ВИЗА-та? на коя банка условията са най-добри?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re:е-bay англия

    Не е задължително да е кредитна, може да е и дебитна.

    За банките е въпрос на кеф. Моята е в Procreditbank и съм доволен.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #3

    Re:е-bay англия

    Аз съм с virtual visa на ДСК, която е само за интернет пазаруване!От дебитната карта, прехвърлям само толкова валута колкото съм пазарил стоката и по този начин избягвам възможноста да теглят по голяма сума. Освен това ,добре е да имаш и сертификат. Повече информация на сайта на ДСК Директ!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    67
    #4

    Re:е-bay англия

    Аз съм с VISA Електрон на Райфайзен, и няма грижи .

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #5

    Re:е-bay англия

    Както вече споменаха, картата не е задължително да е кредитна, даже бих казал че е силно препоръчително да е дебитна и да се зарежда непосредствено преди плащането само с необходимата сума.
    От Англия мито и ДДС няма, само че като купуваш, обръщай внимание на item location. Има доста азиатски търговци, които пускат стоките си в ebay.co.uk, но дефакто се намират в Азия и съответно ще бъдат изпратени от там - в такъв случай е безмислено да даваш адрес в Англия, и после да плащаш допълнително за транспорт от там до България. Освен това от Азия следва да се начислява мито и ДДС, освен когато става дума за стоки с незначителна стойност. Малко повече можеш да прочетеш тук

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #6

    Re:е-bay англия

    специално, използването на ЕКОНТ услугите е добре да се ползват, ако продавача не предлага доставка извън британия, или искате да поръчате няколко неща от различни продавачи, като преди това се разберем с ЕКОНТ да ги пратят насам в общ пакет (що пък да не се съгласят????)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #7

    Re:е-bay англия

    еконт май е доста скъпо ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нов ТВ в Англия
    От AccurseD във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-14, 12:47
  2. Резервни части от Англия.
    От marksman във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 07-12-12, 11:03
  3. Отговори: 2
    Последно: 06-04-12, 19:49
  4. ТВ от Англия ??
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-11, 09:55
  5. SMS за Англия.
    От Sitron във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 16-09-04, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе