Резултати от 1 до 8 от общо 8

Впечатления от онлайн аукциони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. psihara
    Guest
    #1

    Впечатления от онлайн аукциони

    Здравейте,
    не бях влизал отдавна и явно нещо е станало с акаунта ми та се наложи да си направя нов но... както и да е.
    Наскоро се запалих по онлайн аукционите и искам да попитам какво мислите за тях. В смисъл печелят си се предмети и дават ли ги или само кьор фишеци. Преди много време бях пробвал без успех в един и после четох, че бил измама голяма (куписега). После един, на който не му помня името щот го няма вече дори. От скоро пробвах един друг kupi-365.com, на който съм играл 3 ауцкиона и спечелих единия, че дори ми пратиха веднага предмета за 3 дни. За сега съм на далавера но то е ясно, че всички не може да спечелят. Та исках да прочета малко мнения по въпроса. Сега знам, че повечето ще кажат - измама ама нека поне да са играли като правят такива твърдения.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #2

    Re:Впечатления от онлайн аукциони

    доста тъпи са тия БГ аукциони. лично аз смятам, че са, както ти казваш, "кьор фишеци" - купуваш си правото да наддаваш (!!!), и като някой пусне глас в последната минута, часовника се връща с 2 минути назад. на това идеята му е, да си купиш възможно най-много кредити (за които ти искат кинти) и за да спечелиш някой аукцион, трябва да дебнеш с часове и да чакаш на другите да им свърши търпението или кредитите. доста е безсмислено.
    aukro.bg, което има претенции да е с и-бей формат, е също доста голям провал, при положение, че хората, които качват обявите, слагат някакви доста високи цени, всъщност парите, които искат да вземат за стоката си. скоро няма да направим нещо като и-бей, просто защото никой няма да си продаде стария телефон за 2-3 лв

  4. psihara
    Guest
    #3

    Re:Впечатления от онлайн аукциони

    Е то аз съм наясно как действат ама мен това дали са лоялни повече ме интересуваше. Иначе всички тръгват преди 5 години от един немско-германски, който и сега си е номер едно. Принципа си е добър. Никой никъде не казва, че купуваш за 1 лев нещо което е 1000 лв. Няма безплатен обяд как искаш да има безплатни предмети. Още повече, че са чисто нови и почти винаги с гаранции.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re:Впечатления от онлайн аукциони

    Идеята е тъпа, като искаш хазард, играй на Покер.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #5

    Re:Впечатления от онлайн аукциони

    Ами винаги има шанс да има няколко фабрички акаунта с неограничени кредити, които да правят така че дадена стока ще се продаде на 'хубава' цена за продавача. Няма как да е сигурен човек...При тези според мен момента е много важен елемент за успех или дългото дебнене

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re:Впечатления от онлайн аукциони

    Купувал съм някои неща от аукро без проблеми.Само веднъж щях да изгоря с един цифров фотоапарат.Добре че поисках от куриера да погледна съдържанието на пратката.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #7

    Re:Впечатления от онлайн аукциони

    psihara, тия аукциони са си чиста проба хазарт. За мен поне. Иначе не се регулират като хазарт. Което ме ядосва. Много. Това е общо взето.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    44
    #8

    Re:Впечатления от онлайн аукциони

    Пазарувам от ebay.com вече 1година и 3-4 месеца. Общо съм купил около 90 неща(пакета).
    Проблеми:
    1. От един пакет ми беше взет термометъра. Писах на БГ Пощите, като изрично уточних, че не искам обезщетение, а само ги уведомявам за да си открият крадеца. Отговориха, че не ми дължат обезщетение, защото стоката не е била застрахована!!!
    2. Поръчах нов и пакета пристигна отново без термометър. Пак писах сходно, този път не отговориха!
    3. От един пакет с десет адаптера за шуко липсваха 2.
    4. От един пакет с три бр. апарата против мишки липсваше 1.
    5. 1 бр. апарат против мишки изобщо не пристигна.
    За да уточня, на пакетите слагат тегло при пристигане в България, на тези с липсите не отговаряше теглото, т.е. в България е дошла стоката, а до мен не
    Много важно е да си направиш добре сметката кое ти е по-евтино от Интернет или от магазина.
    Преди два дни си купих 500GB Seagate от ВОЛТА за 85лв. От ebay щеше да ми излезе около 100-110лв.
    Има и много смешни цени(в смисъл ниски), като например SD CARD READER платен за 0,33 лв. Калъф за телефон за 0,07лв.
    С една дума гледаш и търгуваш.
    А за AUKRO мой колега си купи на търг часовник за 40лв+6 доставка и каза че е много изгодно и беше доволен, до момента в който видя, че същият в ebay излиза 15лв.
    УСПЕХ!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 15-07-14, 11:19
  2. Онлайн плащане
    От serenade във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 01-08-11, 18:47
  3. Онлайн радиостанции
    От kapandura във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 31-01-09, 18:52
  4. ЕВРО'08 онлайн
    От FearMe във форум Спорт
    Отговори: 1
    Последно: 07-06-08, 23:52
  5. аукциони в Ebay?
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 02-10-07, 22:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе