Резултати от 1 до 10 от общо 10

Поредното малоумие на правителството

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #1

    Поредното малоумие на правителството

    Нов закон спира автобусите от големите градове до малките курорти

    Автобусни линии по републиканската пътна мрежа ще могат да се поддържат само между градове с над 30 000 души население, съобщава днес в."24 часа". Това предвиждат промени в Закона за автомобилните превози, подготвени от Министерството на транспорта.

    Това означава, че директен автобус ще може да има само например между София и Варна и София и Бургас, но не и между София и Китен, Пловдив и Албена и т.н.

    Същото ограничение ще важи и за зимните курорти като Банско и малките градове, които привличат хиляди туристи, като например Трявна, Котел, Копривщица, Панагюрище, Хисаря, Павел баня, Вършец, Велинград, Белоградчик, Берковица.

    В първоначалния вариант на промените в закона линиите са били между градове над 50 хил. души, но числото е намалено на 30 000 заради Смолян, тъй като е щяло да се окаже, че областен център остава без директна връзка с големите градове, уточнява изданието.

    Проектът с промените в закона е вече в парламента и предстои да се гледа в транспортната комисия.

    Сопред записаното в него превозите за линиите по републиканска транспортна схема вече ще се възлагат с конкурс от министъра, а не както досега от общините.

    Освен републиканска пътна схема, ще има и общинска, която организира превозите в рамките на общината и областна, която пък регламентира превозите между общините. С промените се предвижда още при областните схеми да има възможност да се организират превози и между съседни области.

    Логиката на промяната е да се вкара ред в хаоса, който сега владее автобусните превози, обяснява пред вестника зам.-министърът на транспорта Камен Кичев. По думите му за курортите ще трябва да се помисли и да се направи някакво изключение.




    E, тия идиоти вече са уникални.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Поредното малоумие на правителството

    Според мен има нещо изкривено в информацията...
    Четох го сутринта, но не вярвам, че ще предложат подобно малоумие, а още по-малко вярвам, че ще го приемат.
    От друга страна, не съм убеден дали не е такава практиката в западните държави - тази година обикалях из Португалия и имаше някаква подобна идиотия, водеща освен до излишни прекачвания и до меко казано скъпи регионални билети за автобус.
    Движиш се между 2 големи града за определена сума, а после за да отидеш до някакво селце на 4-5км от града плащаш повече пари на регионалната компания, отколкото си платил за дългото разстояние...

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #3

    Re:Поредното малоумие на правителството

    Според мен правителството се готви да вкара правилните хора в автобусните превози, изритват общините от играта и вече министърът на транспорта раздава линиите.

    А относно западните практики - мисля че в Германия има нещо подобно между автобусните и ЖП превозите, но там е за да се гарантират приходите на държавната железница.
    Но едва ли това е задължително изискване на ЕС, просто някой ще си напълни гушата, а хората - да го духат.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Поредното малоумие на правителството

    Според мен , правителстовто има за цел да съживи ЖП превоза и това е един от ходовете да го направи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #5

    Re:Поредното малоумие на правителството

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Според мен , правителстовто има за цел да съживи ЖП превоза и това е един от ходовете да го направи.
    +1. Също така да напълнят гушките на частните превозвачи с маршрутките.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Поредното малоумие на правителството

    Цитат Първоначално публикувано от ФАМ1
    +1. Също така да напълнят гушките на частните превозвачи с маршрутките.
    Това би могло да се контролира. Стига държавата да го иска. Ако наистина се опитват да съжиявят умрялото БДЖ , аз съм твърдо за. Единственно времето ще покаже. Не мога да отрека, че въпреки няколкото малоумни хода на правителството , има и положителни неща които правят.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re:Поредното малоумие на правителството

    То хубаво, ама ЖП линия София - Албена, София - Несебър, София - Созопол все още не съм чул да има.
    И ако следваме логиката - да се съживи БДЖ, трябва да се направи точно обратното - да се забранят автобусните линии между областните центрове, а не до малките градове.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Поредното малоумие на правителството

    подпомагане на Х не се прави чрез рестрикции на Y, а чрез оптимизиране на Х

    освен това бих те преформулирал, stenly, че "... въпреки почти всичките малоумни хода на правителството , има и положителни неща които правят"

    относно самото "преструктуриране" мисля, че се гони авиотранспортния модел - няколко големи м/у основните центрове, като между тях и по-малките дестинации се възлага на подизпълнители, с цялото произтичащо от това снижаване на качеството на услугата, сигурността и т.н.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #9

    Re:Поредното малоумие на правителството

    Къде бил ключът от палатката...


    http://www.segabg.com/online/new/art...=16&id=0000101

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #10

    Re:Поредното малоумие на правителството

    Ще се получи "дупка" в разписанието на пристигащи и заминаващи. Тоест несъответствие, а изнервени пътници ще са принудени да се извозват с таксита и частни нерегламентирани коли по цената на билета, а това го наричат "сива икономика". Ще се увеличат и джебчиите по автогарите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 01-04-12, 10:32
  2. Поредното цивилизационно малоумие/лицемерие
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 18-06-09, 21:41
  3. Подписка срещу правителството
    От Vanquished във форум Коментирай новина
    Отговори: 56
    Последно: 13-01-09, 09:37
  4. Кво е това малоумие?
    От geniusloki във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 27-12-02, 22:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе