Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

RIP Steve Jobs

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #16

    Re:RIP Steve Jobs

    след като го гонят от ейпъл човека е седнал и си е направил ОС и хардуер за нея.
    гледай демото на некстстеп , крал е от уиндоус и от мак ос и с двете ръце
    има неща които са вкарани и в макос и в уиндоус 10-тина години по късно а има и още нереализирани. малки дреболии в интерфейса които и днес не са направени за да улеснят живота ти.

    да кажеш че човека е "тиранин" си е тъпо цитиране на глупави статии от вестниците - и аз съм тиранин , когато искам нещата да станат както аз искам и както трябва. може би просто малко по-трудно приема чуждото мнение , но хайде ти спори с човек като джобс

    човека е гений в няколко области : мениджмънт , маркетинг , дизайн , ос софтуера, ос интерфейса , малко и хардуер.
    за другите неща наистина не ги разбира

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #17

    Re:RIP Steve Jobs

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    да бе така е, Steve Jobs направи всичко, той измисли всичко, други хора нямат заслуги, за развитието на информатиката.
    Той не е крал, не е мамил,, той е измислил толкова неща (с главите на другите), не е бил тиранин с хората, абе на кратко, добре че беше той, иначе и до сега да си щракаме, по големите зелени и грозни копчета на Нокията.

    Много ми е смешно, как така невинно с две думи, вмъква в речта си - "А тъй като Windows просто изкопира Mac".... Завръщайки се по темата, демек - опаа, са като гледам видеото, дето е снимано, видях, че това ми се е изплъзнало неволно, и не е било предвидено в речта ми.

    А неговите лични кражби? Що е забравил да ги добави в речта си, а?

    Оф ае да не плюя, че човека е умрял, както и да е.
    Ооо, крал е и то с пълни шепи. Важното е, че е имал гениални идеи какво точно трябва да открадне и как да го използва. Дразнещото в него е, че като че ли си е вярвал, че само той има право да краде и доста дразнещо, на всяко трето изречение обвинява този или онзи, че е краде от него.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #18

    Re:RIP Steve Jobs

    Много хейтърско звучи това да коментираме човек създал една фирмица в гараж и участвал дейно за превръщането и в международна компания номер едно в света.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re:RIP Steve Jobs

    Стив Джобс.... Бил Гейтс... Хенри Форд... Роман Абрамович...

    не мисля, че е хейтърско да се коментират факти от миналото на когото и да било, само защото в един момент този някой е станал "Някой"

    осъзнаването на факта, че всеки е човек като всички останали, помага да се демитологизират "преуспелите" и имунитета, с който е прието да се смята, че разполагат.

    винаги съм отхвърлял твърдението, че кадърните преуспяват, така че защо да се лъснат няколко кирливи ризи?!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #20

    Re:RIP Steve Jobs

    Не е важно колко ще преуспееш - въпроса е дали ще си признаеш как си го направил . Ето затова уважавам само Хенри Форд : на банкета по случай стотния му милион на въпрос на журналист "Как успяхте да направите 100 милиона ?" отговора е бил - " За всичките 99 ме питайте - само за първия няма да ви отговоря " .

    Та Правец 82 си е живо копие на Епъл , ама нашите си признават че са го "откраднали" от Щатите .
    Всеки е крал идеи от някъде - но реализацията им е съвесем друго нещо , както и признанието .

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #21

    Re:RIP Steve Jobs

    @Tommorow
    сам ли я направи тази фирмица? Я си помисли пак, преди да отговориш.
    А на оня другия, къде са му заслугите? Защо почити никога не му се споменава името, когато се говори, за началото на Apple?

    Хейтене, какво хейтене бе човек? За пореден път се убеждавам, че с фен на Apple не може да се води нормален разговор, щото ако кажеш нещо, малко дето не му уйдисва и аидеее, отиде в групата с кучетата, дето лаят постоянно.
    Така е, за Apple само добро или нищо, точно, като за умрел човек.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Re:RIP Steve Jobs

    fXOrange , трябва да си тотално на ясно , че историята помни имената само на лидерите. Никой не го интересува кой е вторият или третият. Да, Епъл се създава от Джобс, Возняк и Роналд Уиейн (ако не се лъжа за последният). Но докато Возняк е просто един брилянтен програмист и "жичкаджия", то Джобс има дар словото да убеждава и виждането как да създаде един завършен продукт който да има пазарен успех. Дори и ти ползваш техни продукти които са ти променили поне малко мирогледа. Говорили сме много пъти (без да стигнем до взаимно съгласие) по темата. Епъл печелят от това, че са различни и новатори, пък кой от кого крал няма значение. Важното е да имаш смелоста да не вървиш по утъпканите пътища а сам да правиш такива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Jobs
    От PFG_Bulgaria във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-11, 17:53
  2. Край на ерата Steve Jobs
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 7
    Последно: 06-10-11, 03:41
  3. 'Crocodile Hunter' Steve Irwin dead
    От MiSteR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-06, 01:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе