Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Премиите в НЗОК

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #1

    Премиите в НЗОК

    Леле,леле!.....Току що гледах изявлението на тази Нели Нешева,директора на НЗОК!Разбирам,етично е да се спазва добрия тон,но възмущението ми е такова,че направо се питам-Няма ли утре някой в София да я причака и да я заплюе тази гнусна п**ка!?Колко наглост,колко арогантност!....Гледаме телевизия със семейство приятели,завършили в България!...Зяпнаха,разбират много добре за какво става дума,е,такова чудо в Словакия не може да се случи!!!Такова цинично,нападателно говорене!......Разпределят си какво?Глобите дето сами са налагали на "договорните си партньори"-джипитата в БГ!!!Та тези нещастници са най големите некадърници,навремето в касата отидоха такива "лекари"дето или нищо не ставаше от тях или такива ,които се страхуваха да станат лекари на свободна практика, и да им лъснат задниците,че и една ангина ги затруднява за диагностициране и лечение!!...И сега като я гледам тая самодоволна и арогантна твар!....Жалко,жалко за БГ,все повече сигурно и твърдо вървим към нищото и...за никъде!.....Борисов,изритай я тази!Не утре сутринта , а още тази вечер!Ако си мъж не само на външен вид и за радост на подмокрящите се ученички!.....Срам!Срам!

    mod.edit FearMe

    цензурирах леко един епитет и те призовавам за в бъдеще да се самоцензурираш, за да не ни създаваш работа

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Премиите в НЗОК

    това е тема от вчера, но потресът и възмущението ми достигнаха точка на кипене, когато наглецата (има ли такава дума?! каза, че получавала толкова, колкото смятала за правилно да получава, сякаш НЗОК е нейна лична фирма, в която тя си ценообразува, печели и раздава заплата...

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #3

    Re:Премиите в НЗОК

    Извинявам се на модераторите,на мене по начало такъв изказ не ми е по вкуса,не съм възпитаван така,но разберете,има предел,после побесняваш , а тази отрепка ме докара до такова състояние!Представяте ли си как се чуствам като българин,заобиколен от хора отлично разбиращи за какво иде реч,гледайки Булсатком на 900км от България!....И да видиш и да чуеш всичко това!!!!!Не с киселина да я заливат,това е идиотско....ДА Я ЗАПЛЮЯТ ТЕЗИ,КОИТО Я СРЕЩНАТ!

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Премиите в НЗОК

    И какъв е проблема? В Словакия, годишна премия от 5000 евро се смята за нещо неморално, така ли?
    И тези сега дето плюят... защо си мълчаха, когато се крадяха парите за лекарства на онко-болните?

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re:Премиите в НЗОК

    Тази перверзна душичка наистина минава всяка граница.Тя оценявала труда си високо и решила че е нужен бонус за да изпълнява задълженията си по договора, който сама е подписала.

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #6

    Re:Премиите в НЗОК

    Касапе,Касапе.....какво и как да ти кажа!?......Да не го започваме,а!?.....

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Премиите в НЗОК

    По-скоро хората са възмутени не от парите които е взела а от начина по-който си защитаваше вземането им по телевизията. Според мен прекалено надменно беше изказването и ...може би ако беше вложила малко повече тактичност, нещата щяха да се приемат по-добре.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Re:Премиите в НЗОК

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    И какъв е проблема? В Словакия, годишна премия от 5000 евро се смята за нещо неморално, така ли?
    И тези сега дето плюят... защо си мълчаха, когато се крадяха парите за лекарства на онко-болните?
    Проблема не е в размера на сумата, нищожна е сравнение с мащабните злопупотреби.
    Проблема в начина и наглостта, с която тази претендира за сумата.Ако тази има възможност - ще открадне много повече от сумата за лекарствата на онкоболните.Просто при нея, за щастие, е налице само безочието, но не и умствените възможности за по-голяма измама.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re:Премиите в НЗОК

    Какво е станало толкова? Западняците на държавни и частни постове, които управляват активи от милиарди не се свИнят да си раздадат по 20-30-50 милиона бонуси....тая си дала 500 евро на месец и айде на кладата....Не е там проблема с здравната, господа и дами...всеки час хиляди лекарчета без капка свян се опитват всячески да източат здравната каса с никому_ненужни_прегледи и изследвания, раздават лимитираните направления на свои близки или срещу заплащане, а другите да го духат, правят така че да няма операция в обозримо бъдеще ако не направиш бецален за "избор на екип", държат те безмислено в болницата за да уплътнят легловата база, пренасочват те като потенциален кинтоностел към частните си кабинети или тези на патньори, близки или роднини и т.н. и т.н. десетки и стотици приьоми, които повярвайте ми струват стотици милиони на здравната каса.

    Звучи гадно това с бонусите на фона на тоталната мизерия, мизерия ама къде? В държавните болници...виж частните са по добре оборудвани и платени дори от западните такива. Как така става това...? Една и съща каса е...това което се плаща от нея към държавните, същото се плаща и на частните......и докато държавните тънат в мизерия, то в частните доста лекари взимат годишния бонус на тая за месец...Моля, моля - че е нагла нагла е...макар, че в тази наглост има изказани доста истини. Какво да кажем, за лекарчетата дето изписват всякакви безбожно скъпоструващи медикаменти дърпащи така сериозна комисионна по личен договор или споразумение с вносителя/дистрибутора? А нещастника се чуди как да си плати антибиотика от 80лв между аванс и заплата....Всъщност - закона и позволява да раздава 25% от приходите от глоби като бонуси...да я съдим, че си спазва закона? Все пак 75% отиват обратно в касата....нали накой трябва да има стимул да лови гореописаните тарикати. Доказано е, че най-добрият стимул са парите...

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:Премиите в НЗОК

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    И какъв е проблема? В Словакия, годишна премия от 5000 евро се смята за нещо неморално, така ли?
    И тези сега дето плюят... защо си мълчаха, когато се крадяха парите за лекарства на онко-болните?
    Не всички мълчаха, а и не всички разбитаха къде е проблема. Но при тази наглостта и нахалството са безпардонни!
    Имам усещането, че форумите ще кипнат тази вечер и утре ще и е последния работен ден в НЗОК. От което тя няма да се промени, нито НЗОК!

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:Премиите в НЗОК

    Нека изясним, че не става въпрос за пари от бюджета на НЗК. И че раздадените премии са ЗАКОННО регламентиран % от действително "заработени" пари. Глобите, които са наложени са в резултат на установени злоупотреби.

    П.С. Подозирам, че точно в това е проблема. Ако премиите, бяха усвоени под формата на рушвети, нямаше да го има този медиен интерес.
    П.П.С. Шапка свалям на тези, дето успяват да промиват мозъци и на хиляди километри от БГ. Евала!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #12

    Re:Премиите в НЗОК

    Касапе,абе момче,не ме ядосвай и ти още,по дяволите!!!Проценти,злоупотреби!...Считаш ли се за достатъчно кадърен и компетентен за да дефинираш "Злоупотреби"в здравеопазването?То верно ,у нас всеки разбира от медицина,футбол и управление,ама не разбираш ли ,че не става въпрос за 100-1000-10000лева , а за наглото и арогантно държание!За безочието и тъпигьозлука!Ти правиш ли си сметката примерно с тия 12000лв тази жена колко нови клими може да си купи ,докато ти се кефиш на втората употреба!?Давам това сравнение,смешно е,ама малко да ти ги направя по светлички нещата!А колкото до Словакия...Да и тук има здравни каси,мисля,че са 3-4,но ръководителите им не са медийни звезди,те работят без опашки и молби и то с ЯСНОТО СЪЗНАНИЕ,ЧЕ СА ЧИНОВНИЦИ!!!И когато служител на здравна каса отиде при доктор Филанкишиев,той чинно изчаква ДА МИНАТ ВСИЧКИ ПАЦИЕНТИ и после чука и моли господин доктора да го приеме!!Та Касапе,осмисляш ли разликата!?....Дано,Дано утре тази отрепка бъде освободена от работа,дано "пламнат"форумите,но...дано и има кой да се вслуша в тях!!!!

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re:Премиите в НЗОК

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Нека изясним, че не става въпрос за пари от бюджета на НЗК. И че раздадените премии са ЗАКОННО регламентиран % от действително "заработени" пари. Глобите, които са наложени са в резултат на установени злоупотреби.

    ....
    Егати и закона, който ти позволява да вземаш премия от всяка отрязана глава на ОПЛ! Предполагам, че контактуваш с твоето 2-3 пъти в годината. Но аз поради естеството на една разработка си имам вземане-даване с поне 20-30 от тях и в неформални разговори знам цялата истина. Не те знам как би се почувствал ти като професионалист, ако те глобят с 1000лв не за погрешна диагноза, а за пропуснат втори подпис на някаква бумага, от която нищо не зависи или за някаква друга досадна подробност. И то когато на ден буквално през ръцете ти минават по 20-30 души, всеки с оплакванията си, с действителното си или мнимо заболяване и разбира се често пренасяйки житейските си проблеми върху теб. Знаеш ли, че НЗОК има годишен план за глобите и ако проверяващите не го изпълнят тях ги чака наказание???

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Re:Премиите в НЗОК

    Ами аз както я разбирам темата... автора би желал да злоупотреби сексуално с Нели Нешева, да я залива с киселина, с телесни течности и не знам още какво. И при всичко това, става въпрос за законно спечелената й премия. Представям си, какво би поискал, ако беше нарушила закона...

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #15

    Re:Премиите в НЗОК

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Нека изясним, че не става въпрос за пари от бюджета на НЗК. И че раздадените премии са ЗАКОННО регламентиран % от действително "заработени" пари. Глобите, които са наложени са в резултат на установени злоупотреби.

    П.С. Подозирам, че точно в това е проблема. Ако премиите, бяха усвоени под формата на рушвети, нямаше да го има този медиен интерес.
    Това не са премии, нито пък са регламентирани законово.
    Няма как шефката на касата лично да констатира нередностите.
    Това вършат съответните служители в касата и като част от заплатата е възможно да взимат процент от установените нарушения.Но това е начин на формиране на възнаграждението, а не на бонуси.
    Нека вземем като пример и контрольор в градския транспорт.
    Той констатира нередовен пътник и го глобява.
    Но нередовният пътник не е част от фирмата градски транспорт, а външно лице което ощетява тази фирма.
    Напълно нормално е заплата на такъв контрольор да се формира като процент от приходите за тази дейност.
    Не може обаче, управителя на фирмата градски транспорт, да си гласува бонуси затова че е наказал с глоби и др. административни наказания шофьорите които са нарушили наредба или правилник на фирмата.
    Това са принципно различни неща.
    Управителя на фирмата носи пряка отговорност за това което се върши във фирмата и съвсем не трябва да получава бонуси затова че е констатирал неродности в дейността за чиято организация сам отговаря.
    Така и тази шефка на касата не може да получава бонуси за откриване на нередности в дейността, която тя организира и ръководи.

    А кой ти каза, че няма взети рушвети.Напротив,подобна наглост е много сериозен признак, че всяка възможност за такъв рушвет оползотворява.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе