Резултати от 1 до 15 от общо 15

Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows


  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    жалко, че 8-цата не е по-тежка от 7
    иначе нали се сещате колко сладка поръчка щеше да има и за нови компютри и лаптопи?

    макар че и сега не виждам пречка за един колосален пре-ордер на 90-100 000 Win8 таблета

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдk

    Как така ще е по лека?! С Всяка версия се надграждат функции а не се премахват. Според мен само 30-40% от наличните компютри ще могат да работят безпроблемно с Уин 8...

    Мен и друго ми е интересно. В сравнително компютърджииски форум(поне такъв беше едно време) само един @FearMe взе отношение по темата... Всички други явно са съгласни, да се хвърлят 60 000 000 лв от нашите данъци, за БЕЗМИСЛЕНО НЕНУЖЕН СОФТУЕР
    При положение, че има НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНИ АЛТЕРНАТИВИ. При положение, че администрацията в 80% от случаите работи през WEB базиран интерфеис, за които инсталираната ОС на работната станция няма никакво значение...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    според мен процентът е значително по-голям, като може да стане и още по-голям, качвайки RAM-а над 1 гига

    последните ми експерименти бяха на един атлон хр 1800+ и един селерон 2400. атлонът е по-бърз от селерончето, но дори и то работеше поносимо с 1 гига рам. е, да не беше комфортно като на 2 ядра, но горните 2 машини не само морално, но и физически остаряха и заминаха, така че аз лично бих вдигнал %-а на поне 2/3 от общата маса компютри

    това горното леко встрани от темата

    иначе за нуждите си напълно прав - ОС е почти без значение, само че инерцията в хората е голяма, а това се ползва като извинение за защита на бизнес интересите. ЦАПК взимат парите (двойно над пазарната цена по стара българска традиция), след което за здравеопазване и образование не остава нищо....

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    Стига с тоя безплатен софтуер. Да има алтернативни операционни системи и правителства като китайското дадоха поръчка да се разработи собствена версия на Линукс за техните си нужди. Но я някой да ми каже прехода от една ОС на принципно различна ОС дали е финансово ефикасен имайки се в предвид фактори като обучение на персонал, преправянето на специфичен софтуер писан да работи под Windows и т.н. Да и аз като фен на линукс и отвореният код бих адмирирал подобно начинание от фенщина, но като се замисля нещата не са чак толкова розови.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    лично моето раздразнение не е самата ОС, а двойната цена, както стана преди няколко години с windows-те по хилядарка и нагоре...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    Stenly що се отнася до DOS версията на ДДС дневницитите която НАП обновява през няколко месеца, определено си струва да се напише нов софтуер, дори и да струва 100 000, щото не е реално да работиш на Вин 7 - 8 и да се чудиш как да накараш тази тази занзибарска дос простотия да ти тръгне въобще.
    Що се отнася до обучението... Опитай се да ми изброиш нещата които един държаван служител няма да успее да направи под линукс.
    Десктоп системите вече са толкова идентични и препокриващи се, че изобщо държавния служител може да не разбере на каква система работи, а и това едва ли го интересува, след като има 4-5 шорткъта на десктопа и работата му е свързана с клик на тях.
    Чак толкова специфичен софтуер, едва ли се използва, а пък има и сумати емулатори, които подкарват почти всичко...
    Тука става въпрос за страшно много пари 60 милиона и дори писането на софтуер с държавна поръчка да излиза 200 000 лв, за 60 000 000 могат да се напишат около 300 програми...


  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдk

    @Stenly я помисли и по следния въпрос. Имаш фирма с да кажем 20 работни станции, които са с XP, които скоро ще трябва да обновиш(или смениш). Офертата е за тези 20 машини, да купиш софтуер (Виндоус + офис) които ще ти излезе около 1000 лв на машина (20 000 общо.)
    Или да избереш да работиш на open source ОС като тогава, за интеграция-инсталация ще дадеш 2000 в случаи, че не можеш да си я направиш сам.
    Я кажи ако парите идват от твоя джоб кое ще избереш?!

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    Абсолютно си прав, аз не съм против... просто гледам реално на нещата. Я ти си представи да учиш застаряващата администрация на линукс... а я да подкараме досовските им програми под dos box или който и да друг емулатор, че и матричният принтер и да видим колко читавко работят.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдk

    А досовските програми как ще ги подкараш под 7-мицата, 8-мица?!
    Пак повтарям НЯМА НУЖДА от никакво обучение, просто подменяш софтуера, вадиш им 4-5 шорткъта на десктопа и толкова.
    Е ако се пише нов софтуер, ще трябва да се обучават, ама то и за Уиндоус да се пише същата работа.

    Обучение, евентуално може да трябва ако държавния случител реши да инсталира драйвери, да си сложи, скаипче и торент клиент с които да си запълва времето

    В другия случай с ограничен потребителски акаунт, и 4-5 шорткъта обучение не трябва....

    Ако изкллючим факта, че на иконите на линукс се клика 1 път вместо 2 - ето проведох обучението

    П.С. Понеже в голямата си, част става въпрос за преминаване то XP на Вин 7 (8), имам немалко клиенти, които могат да се нарекът дори advanced потребители, върнали се към XP след 1 седмица борба с 7-мицата

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    В нашето кметство по-голямата част от машините още работят на XP.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    от 23 март вече има windows-ка програмка за ДДС дневници, при това безплатна

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    от 23 март вече има windows-ка програмка за ДДС дневници, при това безплатна
    Ураааааааааааааааааа!!!! Доживяхме

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    Сещам се за още едно ГОЛЯМО предимство, да се заложи на отворения код. Дори и да се окаже, чв всичкия софтуер трябва да се пренапише за да тръгне под линукс, и тези 60 000 000 да се дадат за пренаписването на софтуера. Тези пари ще останат в държавата и се се завъртят. Докато в противен случай, поголямата част ще потънат в сметките на чичко Били

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #15

    Re:Премиерът разколебан за поръчаните ъпдейти на Windows

    Обучение може и да не трябва. Предполагам всяка по-голяма администрация си има сисадмин. Той ще помага и настройва компютрите и ще откликва на "не знам какво натиснах, изписа ми нещо и какво стана не знам, сега нищо не става" За места където има по един-два компютъра може да се назначат мобилни админи, които да ходят на място или чрез отдалечен достъп когато е възможно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ъпдейти на Уйндоус
    От sisqou във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 24-12-11, 11:19
  2. Windows 7 Ultimate - версии и ъпдейти?
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 02-06-10, 17:09
  3. NOD32 - проблем с ъпдейти ?!?
    От echo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-06, 21:17
  4. DVD ъпдейти
    От ivankrivodol във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-05, 14:33
  5. ПРЕМЕСТЕНО: DVD ъпдейти
    От Lupus във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 31-07-05, 09:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе