Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 64
Like Tree18Одобрявам

Правец OS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #46

    Отговор: Правец OS

    Цитат Първоначално публикувано от oddi Виж публикацията
    Всички дискети...............................са в един чувал и прибрани на съхранение на сигурно място.
    Е това сигурно място за дискети , уби всичко детско в мен.


    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Сега ме яд, че си продадох стария правец с който си разцъквах в Инфотел - някой помни ли този първообраз на мрежа..по скоро беше телетекст
    За BBS каналите говориш нали ? - Еееех старост , не младост.

    Някой има ли на mp3 звука на модема като се връзваше ?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Аз още имам Правец 82 с най-старите монитори.И едно флопи се мотае покрай тях.Пазя си и програмното осигуряване и литературата от преди 30 години.Някой пази ли си още текстовия редактор УИНДОУС 85 и табличния редактор АГРОПЛАН.
    Пазя "mplan" и текстовия редактор ""f.exe"", както и 8-те дискети на WIN 95 , и 6те на Win.3.11, 3-te дискети на MS Dos6.22, и естествено ""Word 5 /6 за DOS"" -ама дали работят. Затова си ги копнах "овреме" на харда :D ДАже сега видях че пазя и уникалния за времето си ""Stacker"" - само от ""едно времe"" знаят какво може той
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 16-10-13 в 22:36.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #47

    Отговор: Правец OS

    Верно ли е, че изнасяме компютри за Япония? (Въпросът е към Радио Ереван).

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    1
    #48

    Отговор: Правец OS

    Някой спомня ли си култовото "d c800:5" ? И стакера го помня и имаше едно друго което правеше дискета 360к да събира 800к, а 1,2МВ - 2МВ май... Пазя си няколко дъна - XT 4,7Mhz, XT Turbo със процесора на NEC V20 на 12 Mhz, 386SX 40Mhz и култовото 486DX4 100Mhz което работеше по-бързо от Pentium на 75Mhz. Имам и два легендарни харда - Seagate ST225 20MB. Навремето можеше да си криеш папки със символа alt255, беше много полезно в техникума да си крия игрите и проектите там - директорията се вижда ама никой не може а влезе там.... За 8битовите имам голяма носталгия, те ми липсват най-много. Всичко беше много по-лесно дискетата си идва с HELLO /старите кучета знаят какво е/ написано на BASIC, ти си го отваряш и си го пренаписваш както ти харесва... Имаше и летни занимания на езика ЛОГО - онзи ето казваш на костенурката къде и как да се мести.... Други времена бяха м....ка му!
    Mr.TECHNO одобрява това.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #49

    Отговор: Правец OS

    бях се захванал да каталогизирам съдържанието на вестник "орбита" и бях започнал да изграждам база, в която лесно да се търси кое къде е...
    говоря за правец 8-цата... и отново да пукна, ако изобщо си спомням какво точно съм правел

    времената ги обяснявах точно с думите: "когато хората се чудеха за какво би им потрябвал компютър в дома"

    ------------------

    по едно време имах 486 dx2 @80, която беше по-бърза от dx4 @100 заради шината на 40, а съседчето с гореспоменатото @100 много се нервеше

    интрото на Dune2 ми изглеждаше реалистично до степен "снимано на кино"


  6. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #51

    Отговор: Правец OS

    А дали ще тръгне " каратеката " ?

    1383045_600206436696232_1709044767_n.jpg

  7.  
     
  8. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #52

    Отговор: Правец OS

    новата "каратека" е тотален боклук, нищо, че пак е правена от Мехнер... това между другото само...

  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #53

    Отговор: Правец OS

    Новата "Каратека" не съм я играл.Играя само "Уличния боец" -третата версия.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #54

    Отговор: Правец OS

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Знаех си аз, че не трябва да инвестирам в нахапани продукти , тц,тц,тц
    Я погледни пак

    А по темата - да не се получи нещо подобно на ....
    "- Купих си "Lenovo", защото си мислех, че е Българско производство, от родното ми родопско село Леново, а се оказа, че бил китайски!"
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%...BE%D0%B2%D0%BE
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #55

    Отговор: Правец OS

    Догодина Правец лаптопи а по догодина таблети Правец

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #56

    Отговор: Правец OS

    то до тогава таблетите ще са демоде

  13.  
     
  14. Junior Member Аватара на nanalai
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    55
    #57

    Отговор: Правец OS

    Днес Правец ОС и лаптоп, утре Правец PC, вдругиден Правец Enterprise Workstation и Правец Server OS, но всичко това ще е след Правец SDK и Правец Framework, които ще бъдат представени на ежегодния Правецcon...

  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #58

    Отговор: Правец OS

    Цитат Първоначално публикувано от Peter Petrov Виж публикацията
    Някой спомня ли си култовото "d c800:5" ? И стакера го помня и имаше едно друго което правеше дискета 360к да събира 800к, а 1,2МВ - 2МВ май... Пазя си няколко дъна - XT 4,7Mhz, XT Turbo със процесора на NEC V20 на 12 Mhz, 386SX 40Mhz и култовото 486DX4 100Mhz което работеше по-бързо от Pentium на 75Mhz. Имам и два легендарни харда - Seagate ST225 20MB. Навремето можеше да си криеш папки със символа alt255, беше много полезно в техникума да си крия игрите и проектите там - директорията се вижда ама никой не може а влезе там.... За 8битовите имам голяма носталгия, те ми липсват най-много. Всичко беше много по-лесно дискетата си идва с HELLO /старите кучета знаят какво е/ написано на BASIC, ти си го отваряш и си го пренаписваш както ти харесва... Имаше и летни занимания на езика ЛОГО - онзи ето казваш на костенурката къде и как да се мести.... Други времена бяха м....ка му!
    Точно стакер-а правеше голяма дискетата и имаше собствен OS със парола.
    Alt 255 и до днес го ползвам като част от паролите си. Помниш ли командния промпт с интеграла в дос ?
    "Лого"-то се учи за 1 нощ
    Някой помни ли като почне с командата "copy con " и след това погледне и разбере че е бил на български както вижда ?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #59

    Отговор: Правец OS

    Моя хардуерния стакер още го пазя, с кутията, книжки, дискетата.
    Лого-то го помня, обаче хич не ме кефеше да разхождам костенурчето по екрана, предпочитах да се бъзикам с Бейсика и да си дялкам нива на Лоде Рунер-а.
    А като сме се отплеснали на стари кошнички помните ли PIXIT, Корел за 8-ци.

  17. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #60

    Отговор: Правец OS

    Първите 1000 лаптопа "Правец 64М" може да стигнат до българския пазар в рамките на около месец.
    ...
    готовото за ползване изделие ще е под 1000 лева ...
    Процесорът е i7 на "Интел" ... ще има три варианта на лаптопа с различни цени според RAM-паметта. Тя ще е 4, 8 или 16 гигабайта. Цената на крайното изделие ще зависи и от дисковата памет, която ще варира. Лаптопите "Правец" ще се продават с операционна система Windows 8.1.
    ...
    ...Вучев имаше намерение да инсталира на компютрите собствена операционна система - "Правец ОС", изградена върху софтуер с отворен код. Пред "Труд" обаче той каза, че за да пусне най-после изделието на пазара, е принуден да качи на него версия на Windows. "Разработването на собствен софтуер се оказа малко по-бавно, отколкото очаквах, и са необходими още доста тестове", обясни Вучев.
    взето от тук

    i7 + Win 8.1 за под 1000 лева

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. търся да закупя работещ правец 8
    От user_sofia79 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-13, 00:07
  2. Правец 8М
    От caiusbiserus във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 12-04-10, 22:09
  3. Търся стари дискети за Правец 8
    От Yassen във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 28-12-09, 08:58
  4. Купувам компютър Правец
    От scalpelo във форум Продава
    Отговори: 30
    Последно: 28-04-07, 20:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе