Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Купувам компютър Правец

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    29
    #1

    Купувам компютър Правец

    Здравейте търся компютър Правец 8 или 16 битов трябва ми за училищен проект:в нашето училище(ПМГ Проф.Емануил Йорданов гр.Кюстендил) има три робота "Робко 01" с прилежащите им дискове и релси,но училището се е наводнило преди няколко години и малкото правеци са прогнили вече.Директорката и учителката ни по физика искат да възродят поне един робот и да бъде показана тази част от Българската соц технология.Не търсиме компютъра с антикварна цел или за "злато" просто се опитваме да направим нещо с бракуваните части.Не можем да Ви предложим много пари(най много няколко стипендий),но ще Ви бъдем безкрайно благодарни и ще Ви поканим на традиционния вече вечерен коктейл(най изявените учители,ученици и спонсори се събират един път в годината на чаша вино и добри приказки) само това можем да отделим.Ако искате да ни помогнете се свържете с мен на тел:0888148008-Николай Митев или скайп:niki_scalpelo или icq или PM,без значение е от каде сте-ние си покриваме пътните такси.
    Приемаме и всякакви предложения за други такива техники(да направим нещо като кът) ще се радвам ако представите опита си с Робко 01(техн.информация схеми и т.н.).
    С уважение Николай Митев

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Купувам компютър Правец

    по-добре не се пробвай с тия Робковци. Спестили са им всички крайни изключватели. Езика за управление им е ужасен.
    По-добре ги питай за колко пари ще ми продадат един, щото ми е детска мечта да ми налива бира, още откакто го видях за пръв път пред 84-та година и ме тормозиха да го 'представям' на изложбата на ТНТМ. /2007-1984=23 години - да ме прощаваш, ама Българската соц технология не е Робко 1 /
    Да не говорим че изискваха специализиран контролер за да ги управлява и бяха САМО за Правец 8(2,М,С)

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #3

    Re: Купувам компютър Правец

    Робковците бяха американско или английско изпълнение. Както всичко остнало, инж. Ганев открадна и тях и си ги приписа на негово име. :-) Писал съм и програми навремето.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    29
    #4

    Re: Купувам компютър Правец

    Робкото е училищна собстеност макар и бракувана и за да се продаде трябва да се направи търг-а едва ли ще направят само за тях NO CARRIER имаш ли още от програмите да ни дадеш.Според господина по информатика не са само за Правец.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #5

    Re: Купувам компютър Правец

    Не, за съжаление. Всичко си замина...

  7. mshbul
    Guest
    #6

    Re: Купувам компютър Правец

    Ако те интересува Правец 16 пиши на

    mihailg@mcorect.com

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    29
    #7

    Re: Купувам компютър Правец

    Цитат Първоначално публикувано от mshbul
    Ако те интересува Правец 16 пиши на

    mihailg@mcorect.com
    Писах му на човека.На Правец 8D наистина ли не може да се върже робкото?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: Купувам компютър Правец

    Еееех и мен ме върнахте 20 години назад когато бях ученик и правехме изложби по разните ТНТМ-та. Робкото се вързваше към Првец 82,8Ц или 8М посредством разширителна платка и езика му за програмиране беше кошмарен а пък с тая корда дето служеше за предаване на движенията от моторите към рамената просто беше .......... ееех спомени, спомени

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Купувам компютър Правец

    Цитат Първоначално публикувано от scalpelo
    Писах му на човека.На Правец 8D наистина ли не може да се върже робкото?
    Не, не може на 8Д, не може и на Правец 16, ще ти го кажа пак, макар че и @stenly го повтори, има специална интерфейсна платка за връзка с компютъра, така че - къде ще го вържете на 8Д или на Правец 16?
    Провери пак в училище къде се връзва и как робота.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    29
    #10

    Re: Купувам компютър Правец

    Ако си спомняте нещо казвайте тамън да почерпиме опит.Нашия има релси и дискети каква е тази разширителна платка?

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: Купувам компютър Правец

    Самият робот се вързваше към компютъра с специална разширителна платка ...... По спомени компютъра имаше 8 разширителни слота с номера от 0 до 7 и платката на робота се закачаше на един от тях.
    Ей хора помните ли великата команда INIT#7 или PRI#7 (ако на 7ми слот беше закачен флопи контролера)
    Проверете на този адрес http://bozhko.atspace.com/pravetz82.html
    има и телефони. Човека правил страница може да има повече информация.

    Със сигурност не може да се върже на Правец 8Д (в оригинал французойчето ORIC Atmos), щото завалията нямаше никакви разширителни платки , а само един конектор изведен на задната страна на компа. Имаше възможност за вързване и към Правец16/Изот ама със друга платка. Лично аз съм писал програми и на 16ката но убийте ме не се сещам почти нищо. Само кошмара ако го зациклиш да прави едно и също ........как след всеки завършен цикъл имаше по малко отместване от оригинално зададените стойности и трябваше да се коригира .
    Много се кефя на тоя пост ..........върнах се толкова години назад в спомените , дано човека да намери всичко и да го подкара , пък да постне малко снимки.


    Помните ли тази игра ? http://rootshell.be/~disident/P84Eve...bg/marioae.htm
    хихихи

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #12

    Re: Купувам компютър Правец

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    По-добре ги питай за колко пари ще ми продадат един, щото ми е детска мечта да ми налива бира...
    ...щото ако беше казал преди около година, щях да ти го подаря, а нямаше да го изхвърля...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    29
    #13

    Re: Купувам компютър Правец

    Ще се обадя на човека направил сайта иначе нашия робот е същия и под него има такава платформа.На колко волта работи,защото има два захранващи проводника оформени не като щепсел,а като онези дето се мушкат в токоизправители ампермери сигурно се сещате та да не би да работи на 12V и да изгори.Сега се сещам,че май нямаше никакви други кабели.Снимки ще постна обезателно даже може да се чувстате поканени да го разгледате и помогнете с оправянето му

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: Купувам компютър Правец

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    ...щото ако беше казал преди около година, щях да ти го подаря, а нямаше да го изхвърля...
    Вандал, каза го само за да ме дразниш, нали


    @scalpelo
    С тези мизерни остатъци от 'робот' по-добре ги подредете в някаква художествена стойка и това е, щом и платки и кабели нямате, а и човек дето да отбира малко от малко - посмъртно няма да ги подкарате.
    То на времето беше цяло чудо ако тръгне, при толкоз ентусиасти, камо ли сега, без литература, без знания и опит, че и без кабели.
    Пробвайте с Bluetoot или Wireless

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    29
    #15

    Re: Купувам компютър Правец

    Мерак ми беше да пробвам иначе се оказа че имало и други работи към робота.Вчера пак ходих и намериха още един чисто нов към него си има кабели та даже и други екстри ще опитваме ако стане нещо стане ако пък не здраве да е.Вие помагайте не се стискайте.За литература имам някой книжки даже мислех да сканирам една картинка от тях много е подходяща за случая.Сега ще я пратя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Правец OS
    От ichkata във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 63
    Последно: 10-03-14, 13:17
  2. търся да закупя работещ правец 8
    От user_sofia79 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-13, 01:07
  3. Правец 8М
    От caiusbiserus във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 12-04-10, 23:09
  4. Търся стари дискети за Правец 8
    От Yassen във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 28-12-09, 09:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе