Резултати от 1 до 12 от общо 12

Че Гевара - Терорист или герой?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1

    Че Гевара - Терорист или герой?

    Днес попаднах на една препратка към една статия според която въпросния човек от заглавието на темата е бил тиранин, масов убиец и милионите тениски с неговия лик са носени от идиоти.
    Интересно ми е Вие на какво мнение сте?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    Ми портрета на Ботьов, дето виси навсякъде?

    П.С. Поредната спам-тема...

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    Тук забавното в темата е, че става въпрос за едни времена които някои хора само като чуят бълват змии и гущери. Изобщо без да се позоват на изобщо каквито и да е било исторически източници. Изумявам се от слепотата на хората, в същото време обаче ми е интересно да ги изслушвам. Ако за теб съвременната история е спам тема, спокойно можеш да я подминеш.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    Глупаво е да се обсъждат действията на хора извън контекста на времето и конкретиката на събитията. Аналогията на Че Гевара с Ботев е много точна. И двамата не са били "цвете за мирисане", но и двамата са загинали в името на някаква идея. От гледна точка на европейските и американските "ценности" на консуматорското общество това е много глупаво. А от гледна точка на грубия материалист, егоист, глобалист и атеист това е много, много глупаво.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    "По-лесно се умира, когато нямаш какво да губиш, а още по-лесно се умира, когато децата ти само ще спечелят от това."

    Моя Милост

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ми портрета на Ботьов, дето виси навсякъде?

    П.С. Поредната спам-тема...
    Има голяма разлика между двамата по отношение националност и място на дейност.

    Че Гевара е роден в Аржентина, занимава се с революция в Куба, пак там през 1959 година е назначен за прокурор на революционен трибунал, който екзекутира стотици служители на предишния режим (аналог на съдия в Народния съд в България след 1944г) и след това се занимава с "революционната дейност" в Конго и Боливия. Не претендирам да съм съвсем точен биограф на Че Гевара, искам само да подчертая голямата разлика в това отношение, пък всеки сам да си прави изводите.

    Защо е напуснал Куба, след като е станал министър на промишлеността там ? Чувал съм различни версии, най-достоверно ми звучи, че им е станало тясно на двамат с Фидел Кастро, да покажат кой е "по-по-най", та са го поизгонили от Куба.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    Така е Ботев не е доживял да докопа властта та да има сходство евентуално...

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    Аз не говоря за власт, а за "мястото".
    На единия мястото е страната в която е роден, а за другия страните са няколко и в тези няколко не присъства тази в която е роден.
    Би трябвало това да определя някаква разлика в мотивацията ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #9

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    Разликата между терориста и героя (бореца за свобода) е че на втория каузата му е успешна. Дали в Турция гледат на националните ни герои като такива ?, силно се съмнявам.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #10

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    Да напомня особено на тези ,които смятат Че Гевара за герой,че днес се навършват 50 години от убийството му от боливийските слуги на империализма.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #11

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    След като се налага да се напомня, то значи историята го е "отхвърлила", ... т.е. не е герой.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #12

    Отговор: Че Гевара - Терорист или герой?

    Някои го помнят, даже един се смята за негов наследник.
    Evo Morales: El mejor homenaje al Che es continuar su lucha


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 31
    Последно: 18-08-13, 14:40
  2. Отговори: 1
    Последно: 21-01-11, 17:02
  3. NEO - виртуален герой или китайски боклук
    От stovas във форум Други телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 04-03-09, 15:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе