Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By tolostoi

От 110 в на 220 в

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #1

    От 110 в на 220 в

    Здравейте.Какви са възможностите тази машина да заработи на 220 в ?Според мен най лесния вариант е да се смени ел. мотора с такъв на 220 в.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Да смениш мотора е най-трудния начин.
    Има си конвертори за целта, гледаш колко е мощността на машината, слагаш едни 50% отгоре за буфер и си ти.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #3

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Здравейте отново . Попаднах на това .Предполагам че и ротор ще се предлага. Целта е да се избегне трафа или там каквото и да е.Гплямо мъкнене ще падне.Модела е LS0714 .

    https://www.lsengineers.co.uk/makita...iABEgKqAPD_BwE

    Има и предпазители.

    https://www.ebay.co.uk/itm/121809441...QAAOSw8IBizHpD
    Този пост е редактиран от ciril111; 31-07-22 в 23:47.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #4

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Здравейте,Да попитам още ? това моторче е 12 волтово.От един вентилатор за баня е .Работи но тази пущина не подава ток към моторчето.Ако я игнорирам дали ще стане беля?
    Благодаря предварително.
    Да попитам Rakeem защо смяната че смяната на мотора е най трудния вариант?Според мен само трябва да им разменяш местата.Проблема е че не мога да намеря комплект ротор и статор.Машинката е Ок но проблема е голямото мъкнене на трансформатора.Подариха ми я точно поради тази причина.Всички минават на машини с батерии.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #5

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Като я шунтираш, ще тръгне.
    Хубаво е да има някаква защита, след като махаш термичната. Може поне бушон на трафа да се сложи.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Цитат Първоначално публикувано от ciril111 Виж публикацията
    Да попитам Rakeem защо смяната че смяната на мотора е най трудния вариант?Според мен само трябва да им разменяш местата.Проблема е че не мога да намеря комплект ротор и статор.Машинката е Ок но проблема е голямото мъкнене на трансформатора.Подариха ми я точно поради тази причина.Всички минават на машини с батерии.
    Ти сам си си отговорил.
    Не се намира лесно мотор, вероятно може да се наложи да се сменят и други елементи по веригата.
    За това с конвертор е най-лесно, вече ако я мъкнеш насам-натам е малко неудобно, но.....
    И с този мотор за вентилатор какво точно смяташ да правиш, ще се охлаждаш ли?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #7

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem
    Ти сам си си отговорил.
    1 . Не се намира лесно мотор, вероятно може да се наложи да се сменят и други елементи по веригата.

    2 . И с този мотор за вентилатор какво точно смяташ да правиш, ще се охлаждаш ли?
    1 . Това е моторчето отвътре.





    А това е на магазина .Не занам дали е същото както оригинала?
    Ротор още не съм намерил.
    https://www.lsengineers.co.uk/makita...iABEgKqAPD_BwE
    2. Вентилаторчето ще върши същата работа която е вършило до сега.Към него има още една кутийка с трафа и тази платка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #8

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Същото трябва да е.
    Макита прави и за двата пазара и не ми се вярва да правят различни кожуси.
    Ето ти ротор, не знам дали този за 110в е същият https://www.partshopdirect.co.uk/mak...4fl-p510060-9/
    И статор на по-добра цена https://www.partshopdirect.co.uk/mak...4fl-p634559-1/

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #9

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Баща ми имаше един лаф, ако искаш да направиш мръсно на някой, хвърли му един неработещ часовник в двора. Не го разбирах тоя лаф до скоро, докато не ми подариха един кафеавтомат ... ей, няма такава мъка, колко пъти го правих и колко пъти го платих на ремонти, само аз си знам. Та и ти няма да го разбереш лафа сега.
    pip00 и dodo_pv харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #10

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Баща ми имаше един лаф, .........
    Абсолютно си прав но до някаква степен това важи за производството от преди 10 години.За по старите неща които са били произвеждани в миналото това май не е точно така.




    Благодаря за линковете.

    Писах им.Отговориха че съм на опашката. Проблемът е че ги питах дали мога да платя през Пей Пал .Когато плащам през Пей Пал няма как да стане гаф с парите.Пей пал ги търи до дупка.Много ги е страх.Става дума за Ибея.Ще видим как ще се развият събитията с тази компания .Май са полска фирма.


    Що се отнася до въпроса с вентилатора освен него има и друга кутийка в която стои трафа и още една платка.Платката не подава ток към трафа.Затова взех това решение със закъснителната пладка.

    https://www.ebay.co.uk/itm/192893389111

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #11

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Здравейте. Да попитам знаещите.Имам един електромотор от помпа Вида - монофазна на повече от 30 години.Пренавита е на три фази.Въпросът ми е каква е сегашната мощност на двигатела . И още има ли някаква зависимост между мощноста на ел двигателя спрямо размера диска на циркуляра ?Благодаря предварително?
    П.П.- Какви трябва да са оборотите на диска спрямо размера ? Да речем за 400 мм.
    Този пост е редактиран от ciril111; 20-08-22 в 01:59.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #12

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Здравейте . Въпросът ми е насочен към тези които имат опит в LED осветлението.Имам една такава лампа на 110 v. Мога ли да я преработя в 220 v ? И дали въпбще си струват усилията ?
    https://www.ebay.co.uk/itm/144262101...yABEgJnZ_D_BwE

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #13

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Здравейте. Имам един въпрос към знаещите. Тази LED лампа е на 110 в . На изхода на трафа има 120 в. Питането ми е какви варианти имам да и подам 220 в . и тя да заработи ?Ако заменя някойя радио част ще намали ли 220 в . на 110 в . или това е само стабилизатор и грец ? Вторият ми въпрос е ако донавия някой трафче ди 110 в . и го монтирам вътре по добър вариант ли ще е ? И още колко сечение на траф отговаря на 36 вата ? Благодаря предварително .

    https://www.masterhaus.bg/bg/product...5-delfi-pc-led

    П.П.– Има комбинирани на 220 в . и на 110 в .С тройка клема . Един общ вход и един за 220 и втори за 110 в. Това ме наведе на мисълта че може да има някаква възможност ?
    Този пост е редактиран от ciril111; 30-10-22 в 18:32.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #14

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Тази ЛЕД лампа(от линка) си работи на 220волта и можеш директно да си я включиш в контакта.
    Какъв е проблема?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #15

    Отговор: От 110 в на 220 в

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Тази ЛЕД лампа(от линка) си работи на 220волта и можеш директно да си я включиш в контакта.
    Какъв е проблема?
    Здеавей. Проблема е че моите работят само на 110 в .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе