Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51
Like Tree8Одобрявам

Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1

    Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Здравейте, онзи ден си взех от Лидл конвектор Silvercrest. Хареса ми , че има дислей и дистанционно. Има три степени и има отделен бутон за пускане и спиране на вентилатора. Може и аз нещо да бъркам , но не би ли трябвало при достигане на зададената температура и спиране на нагревателя да спре и вентилатора? А той не спира, а продължава да си духа и спира само ако ти го спреш. Каква е идеята? Имал съм преди един от евтините конвектори и когато е пуснат вентилатора при достигане на температурата спираше и вентилатора. Не съм го наблюдавал много този Silvercrest, но като изключи минава доста време преди да включи пак ,а вече не е толкова топло. Май очакванията бяха по-големи от реалността и се чудя дали не да го върна. Някой има ли впечатления от този уред иможе ли за мнение относно вентилатора? Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Имаше оплаквания, че работи с 4 градуса хистерезис, което е много. За вентилатора също недоумявам - има платка, дисплей, дистанционно, а вентилатора не се управлява. Най-добре е да се управлява по температура, а не да тръгва с нагревателя - т.е. на тръгва с малко закъснение (за да не духа студено в началото) и да спира с малко закъснение (за да поохлади нагревателя). Типично по китайски е пълен с шаренийки, а основните неща куцат
    mkukas одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #3

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Имаше оплаквания, че работи с 4 градуса хистерезис, което е много. За вентилатора също недоумявам - има платка, дисплей, дистанционно, а вентилатора не се управлява. Най-добре е да се управлява по температура, а не да тръгва с нагревателя - т.е. на тръгва с малко закъснение (за да не духа студено в началото) и да спира с малко закъснение (за да поохлади нагревателя). Типично по китайски е пълен с шаренийки, а основните неща куцат
    Еее точно ти ми отговори, много ти благодаря
    То това не е проблем, че не тръгва със закъснение чак толкова, но да го следиш кога изключва нагревателя и да спираш вентилатора...не си е работа. Но и това е по-малкия проблем съпоставено с това , което каза за хистерезиса. Задавам 22 градуса , стига и после чака да падне до 19, че да тръгне да топли пак. Може ли да препоръчаш някой конвектор , който е с минимален хистерезис и който да включва и изключва по-често или вече говорим за нещо по-скъпо, пък може и да има и някой по-бюджетен?

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Еее точно ти ми отговори, много ти благодаря
    То това не е проблем, че не тръгва със закъснение чак толкова, но да го следиш кога изключва нагревателя и да спираш вентилатора...не си е работа. Но и това е по-малкия проблем съпоставено с това , което каза за хистерезиса. Задавам 22 градуса , стига и после чака да падне до 19, че да тръгне да топли пак. Може ли да препоръчаш някой конвектор , който е с минимален хистерезис и който да включва и изключва по-често или вече говорим за нещо по-скъпо, пък може и да има и някой по-бюджетен?
    Adax и Airelec!
    HRS9 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Той човека иска нещо бюджетно, сигурно иска и крачета.Adax и Airelec въобще не отговарят на това условие.
    mkukas одобрява това.

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #6

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Той човека иска нещо бюджетно, сигурно иска и крачета.Adax и Airelec въобще не отговарят на това условие.
    Приятел, просто отговарям на последният му въпрос! А като иска бюджетен - последствията са налице!
    mkukas одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #7

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    И Noirot, Atlantic. Но става въпрос за тези с електронен термостат.
    За хистерезиса на механичния - сигурно ще е от същия порядък - 4 градуса.
    Но те нямат вентилатор.
    Крачетата се продават за 19лв. комплекта. Обаче тези с колелцата са по 30!
    До 05.11 имаше промоция на Airelec Tactic 2000W за 219лв. Сега вече са по 252!
    Noirot Spot E-II 2000 стандартната цена е 246лв., а в Електрон е 234лв.

    Аз пък за пръв път чувам за конвектор тип "духалка", на която вентилатора да спира едновременно или преди изключване на термостата. Вентилаторите обикновено се управляват от отделен механичен ключ.
    Имам и една керамична стенна печка, чийто вентилатор пък въобще не може да се изключи.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 09-11-15 в 20:23.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Честно казано аз пък за първи път чувам за духалка с дистанционно.Но marqn да каже дали иска с крачета или със заковаване по стената.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Ако имаш приятел "на ти" с електро го помоли да ти сложи едно нормално отворено реле на вентилатора, което да взема сигнал от нагревателя и ще тръгва и ще гасне с него. Може и да се сложи реле с таймер и да пали/гаси вентилатора отложено. Въпросът е дали ти се занимава и най-вече дали си струва.
    orlincho и ruuni9 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #10

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    мерси за отговорите и мненията на всички! основно ми беше въпроса за този конвектор и реших утре да го върна , просто го взех без да се интересувам... значи за по-рядко и прецизно включване и изключване трябва да гледам за електронен термостат? това е полезна информация. засега ще карам със старата духалка и ще търся нещо по-качествено за повече пари, като през това време се поинтересувам повече по темата. ще ми се да е на крачета , за да го прибирам извън сезона в мазето ,а не целогодишно ми да стои закачено, не съм свикнал така. а и проблема с пердетата .....друга дълбока тема отново благодаря на всички, помогнахте ми наистина.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #11

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    а и проблема с пердетата .....друга дълбока тема отново благодаря на всички, помогнахте ми наистина.
    Какъв е този проблем с пердетата?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #12

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    @Gena_bs - не знам какви си гледал , но аз пък никога не съм виждал духалка , на която вентилатора не спира при изключване на термостата - говоря даже и за най-евтините ат по 15лв.

    а за пердетата - просто обгарят , когато са близко до конвектора - затова моите ги махнах и сложих щори.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #13

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията

    а за пердетата - просто обгарят , когато са близко до конвектора - затова моите ги махнах и сложих щори.
    Да, това ако конвектора е закован под прозореца.marqn твърди ,че ще си търси конвектор на крачета, така, че за него това няма да е проблем.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #14

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    @bisval
    Написах конвектор тип "духалка", а не духалка!
    Имах предвид, че нагревателите на този тип евтини конвектори са от същия тип - тънки и нагънати, като и на духалките от 15лв.

    И не разбирам какъв е проблема с вентилатора? Не го пускате и няма да има драми.
    Мен много ме дразни както шума му, така и течението, което създава.
    Съвсем друг е въпросът с големият хистерезис. При големи топлозагуби на помещението освен дискомфорта, нарастват чувсвително и сметките към енергото.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #15

    Отговор: Kонвектор Silvercrest - вентилатора не се изключва при достигане на зададената температура?

    Върнах конвектора в Лидл и днес бях в Бриколаж и гледах бюджетните конвектори и този ми допадна и мисля него да си взема засега Конвектор Diplomat DPL CH 7009
    С вентилатор е и при достигане на желаната температура се изключва и той- да не повярваш! Допада ми и ,че решетката е насочена леко навътре ,а не нагоре. Остава въпроса дали ,ще се включва и изключва относително често, играх си с врътката на термостата и видях, че интервала на въртене между двете "цъквания" е сравнително близък( ако ме разбирате по начина на изразяване, какво искам да кажа). Не знам това дали е показател за това колко често ще включва и изключва. Има го и във вариант с таймер , но нещо съм резервиран да го оставям включен без да съм в жилището.
    Иначе аз не искам стенен конвектор, защото не искам целогодишно да седи монтиран, но все пак възнамерявам да го държа близо до прозорците за по-голяма ефективност, затова споменах и проблема с пердетата. Но и там има решение-има такива декоративини магнитни щипки, които държат повдигнати пердетата. Пък след време може и да взема на нещо по-висок клас и за стенен монтаж. Просто още не живея във въпросното жилище и гледам поживея да видя как ще са температурите , сметките и т.н.
    Иначе в дневната сложих един DAISEKAI и мисля там , че съм решил проблема След време може пък да сложа и климатик в спалнята , но не съм спал на климатик и това ще го мисля много по-нататък. Отново благодаря на включилите се по темата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 27-05-11, 10:25
  2. MSR-09HRDN1 - след достигане на зададена t. изключва
    От mazganisot във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 30-01-11, 10:02
  3. Отговори: 0
    Последно: 14-01-11, 13:37
  4. Отговори: 7
    Последно: 06-11-10, 22:33
  5. Gree ACS-09GP - превишава зададената температура
    От predator_310 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-08, 19:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе