Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree1Одобрявам

Електромер-свързване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    6
    #16

    Re: Електромер-свързване

    http://www.pozitron.ru/doc.htm

    това може да ви е интересно

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re: Електромер-свързване

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Аз* също смятам че не е просто.Но от някъде трябва да се почне
    Ами като начало, разгледай схемите, които е посочил Камен. Конкретната реализация всяка фирма си я прави на базата на избрания процесор (произвеждат се различни специализирани микропроцесори за целта). Характерното за всички тези цифрови електромери е, че се управляват от софтуер и че имат един или два интерфейса за дистанционно отчитане и обединяване в иеархична система. Най-ниското ниво на такава система е да се обединят електромерите на един вход в жилищен блок. Такава система включва електромерите, концентратор и система за управление и комуникация с по-горното ниво. Комуникацията може да се извършва по GSM/GPRS модем, Dial-Up модем, или с предаване на данните по силовия кабел (Power Line) модем. Такава система може да се види постоянно изложена във фоайето на фирма Дейзи, а мога да предположа, че на панаира в Пловдив ще има показани поне 5 различни системи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    13
    #18

    Re:Електромер-свързване

    Да не отварям нова тема имам такъв стар електромер ( свързан и работи ) искам да попитам за информация възможно ли е да се нулират броячите за по-голямо удобство. Искам да си замеря компа колко харчи

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re:Електромер-свързване

    Цитат Първоначално публикувано от meraklia_pz
    Да не отварям нова тема имам такъв стар електромер ( свързан и работи ) искам да попитам за информация възможно ли е да се нулират броячите за по-голямо удобство. Искам да си замеря компа колко харчи
    И защо ти е да ги нулираш??? Не можеш ли просто да запишеш показанията в момента на свързване и с просто изваждане да получиш резултат? Нулата сама по себе си е относителна величина.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    13
    #20

    Re:Електромер-свързване

    така е, просто ми дойде на ум и затова питам И другo да попитам за проверка дали е верен. Аз вързах 100 W крушка за 1 час и така. И как мога да проверя дали самият електромер ми харчи стотинки и колко точно загуби прави той (трябва да изключа всичко в къщи ли ?) аз за това се сещам.

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #21

    Re:Електромер-свързване

    Този електромер как или по-точно къде е свързан? Той ли е официалния (от него ли отчитат тока) или вече не се ползва? Ако не се ползва, извикай някой който разбира от тоци и го демонтирайте. Помоли го да ти го свърже за компютъра и изследвай.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    13
    #22

    Re:Електромер-свързване

    не не е този електромера от който енергото ми взимат паричките Този електромер съм го вързал преди контакта за компютъра, мониторите, рутера, аудио системата. За 12 часа работа ми харчи около 330 W. Аз искам да разбера какви са загубите в намотките на самият електромер. Някой да знае преблизително ?

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re:Електромер-свързване

    Цитат Първоначално публикувано от meraklia_pz
    .... Аз искам да разбера какви са загубите в намотките на самият електромер. Някой да знае преблизително ?
    Практически няма загуби. В намотките има минимални топлинни загуби, но те не се отчитат от самия електромер като разход.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #24

    Re:Електромер-свързване

    Няма загуби в електромера.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    1
    #25

    Re:Електромер-свързване

    защо след като вкарам фазата във входната клема на електромера, на останалите 3 клеми след като ги проверя с фазомера ми показва че са офазени

  13. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #26

    Re:Електромер-свързване

    Защото не си свързал нулата!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re:Електромер-свързване

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Защото не си свързал нулата!
    Ами човека е по вкарването, не по свързването!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    11
    #28

    Отговор: Електромер-свързване

    Ще замоля и аз за информация по моя проблем.Има един бойлер който трябва да се захрани от два електромера.В смисъл трябва да отчита на този на който му трябва топла вода.Та се чудя как да го вържа.Ако събера фазите от двата електромера дали ще има заря , дали ще започне да се трупа сметка и на двата ...?

  17. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #29

    Отговор: Електромер-свързване

    Глупости правиш!

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Отговор: Електромер-свързване

    Цитат Първоначално публикувано от stuuud Виж публикацията
    Ще замоля и аз за информация по моя проблем.Има един бойлер който трябва да се захрани от два електромера.В смисъл трябва да отчита на този на който му трябва топла вода.Та се чудя как да го вържа.Ако събера фазите от двата електромера дали ще има заря , дали ще започне да се трупа сметка и на двата ...?
    Имаш в предвид свързването на контролен електромер ли? Ако е така, той се явява последователно свързан във веригата на основния - фазата и нулата преди да влязат в бойлера, преминават през контролни яелектромер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Засичане на електромер
    От sisi79 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 21-10-13, 09:24
  2. мини електромер
    От aimilios във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 12-10-13, 13:16
  3. Отговори: 0
    Последно: 08-05-12, 10:57
  4. Свързване на електромер към климатик
    От zzz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 24-03-12, 15:21
  5. свързване на трифазен електромер с ТТ
    От stojnov_61 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-10, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе