Резултати от 1 до 7 от общо 7

UPS Въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    87
    #1

    UPS Въпрос

    Здравейте!
    Искам да ви попитам взех си един UPS, но няма да го ползвам за да захранвам компютъра ми, а помпа за локално парно, а тя е 60W... И като пусна UPS-а и на помпата отиват към 330 волта!!! (без товар ми е 440V). Като си включа компютъра със него нещата са ок ама монитор и компютър са си е сериозен товар... Та въпроса ми е дали мога някак да преправя UPS-а да пуска 220 волта, но без да добавям допълнителен консуматор на изхода... UPS-а е Inform Guard 1200 VA ... имам предвит ако може самата схема да се промени и да смъкна изходящото напрежение... Ако някой знае давайте идеи! Мерси предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Re: UPS Въпрос

    не си познал марката на УПСа ,тя е АРС .. можеш да го рекламираш ,все пак си има гаранция предполагам .. преправянето зависи от схемата му ,най вероятно ще ти излезе колкото още един такъв куча марка

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: UPS Въпрос

    Има и друго нещо. Катос се мери напрежени на UPS обикновенно показанието е грешно, поради това, че UPS-а не вади синусоида. Колкото е по евтини UPS-a толкова по далеч е от синосоида. За локално парно си има специлани джаджи(нещо като UPS) и се вързват кък акумулатор за кола. Тези евтинджоските за компютри нестават, пък какво да говорим за ел.двигател.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: UPS Въпрос

    Прочети тази тема:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,27858.0.html

  6. paq
    paq е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    1
    #5

    Re: UPS Въпрос

    Направил си много голяма грежшка, приятел ! В случай, че оставиш помпата да работи на UPS-а до края на сезона, тя ще започне да дрънчи. Това са последствията от симулирана синусоида на помпа и всички ел. двигатели. това с напреженията го остави то не е интересно , но в случай , че искаш с обикновен волт метър да премериш какво имаш там направи следното : вземи един изправител ( грец) за 40 ст. от някой магазин над 400 волта . На изхода свържи някакво кондензаторче примерно 10 микрофарада но да бъде над 400 волта пробивно !!!! Включи това нещо в UPS-а закачи волтметърчето на двата крака на кондензатора ( тогава вече трябва да си на постоянен ток) и раздели на 1,41 това което виждаш на уреда. Получената цифра е изходното напрежение но за да не се занимаваш с глупости погледни тук : www.sinecare.com взимаш си един инвертор чиста синусоида и включвай каквото пожелаеш без никакви притеснения успех..........

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: UPS Въпрос

    Темата е малко стара. По принцип се продават специлани UPS-и за помпи на парно. Мисля че не ги наричат UPS-и. Те са направени да се вързват към оловен акумулатор за автомобил. Иначе има много хубави UPS-и със синусуидален ток, но са скъпички.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #7

    Re: UPS Въпрос

    И аз да кажа нещо ката нов участник.Като се мери напрежението на Ю Пи Еса човека го е мерил при свален консуматор.Тогава уреда се мъчи да хване нещото което трябва да захранве, и понеже то липсва се получават едни пикове и спадове не е за гледане!Затова ЮПС-а трябва да е с включен в него товар.Аз правих такова замерване с един прибор който имам.Казва се енергиен монитор на немската фирма "Волткрафт"-мн.е точен.Та той ми отчита текущите: U,I Pakt.,Prec.cos f,Hz. и др.сойности и с него като проверих моя ЮПС включени към него РС,монитор и ADSL адаптор показва следното:РС с монитора консумират 112 Вт.акт. и 165 Вт.реакт. Кос.Фи 0,67. С UPS 102W ,234V, 51.24Hz Е, не съм му проверявал на осцилоскоп графиката, ама и така върши работа.Успех на всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе