Резултати от 1 до 7 от общо 7

Как се ремонтират ел. крушките

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    Как се ремонтират ел. крушките

    Имам питане за тези крушки които са като луминисцентни, но се завиват във фасунка. Вътре имат една платка и нещо по нея гори. Та чудно ми е, можели да се орпави и дали си струва.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Как се ремонтират ел. крушките

    Не е проблем да се ремонтира, проблем е да се отвори. Повечето от тях са така сглобени, че докато ги отвориш, ремонтираш и затвориш чупиш тръбата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #3

    Re: Как се ремонтират ел. крушките

    Или чупиш корпуса (защото много се старах за запазя лампата и платката непокътнати) ....

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Как се ремонтират ел. крушките

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    .....или си "чупиш" времето и нервите. В момента в практикер една струва 3.95лв ( 26W=120W ). Дай ми основателна причина да го извърша, този ремонт.
    Определено си е губене на време, освен ако много не ти се иска да провериш дали можеш...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #5

    Re: Как се ремонтират ел. крушките

    Определено си е губене на време, но"спортната злоба" оправдава . От личен опит споделям: изсъхват им електролитните филтрови кондензатори на изправителя и ако няма изгоряло друго, ремонта е лесен, смяна на кондензатор. Понякога горят и ключовите транзистори, не знам в този случай дали си струва инвестицията!?

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    8
    #6

    Re: Как се ремонтират ел. крушките

    Аз също съм си мислил за това, но не за тези обикновените до 10лв дето са, ами има едни доста мощни използват се за улично- но са с обикновенна фасунка?!, та както и да е този змеи гълта 75вт - и като го умножиме х5 =375 реални вата отдавана светлина, но една такава лампа струва около 35лева и мисля че си заслужава човек да се пробва да си я оправи . Ако питате с каква лампа съм в момента- ами 35вт=175вт /има ги в метро/ и са ефтини Вито им е маката около 6лв за тях не си заслужава да се мъчиш, но аз обичам да ми е много светло

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #7

    Re: Как се ремонтират ел. крушките

    При мен горят едни 250В-ви керамини кондензатори, който като се сменят с 500В-ви им удължавам живота докато си замине волфрама в тръбичката!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Защо ми горят крушките
    От cawboy във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 28-01-09, 16:34
  2. Отговори: 6
    Последно: 20-12-06, 12:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе