Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Защо ми горят крушките

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    58
    #1

    Защо ми горят крушките

    Значи става въпрос за полюлей ръчна изработка, меден със 6 гнезда за крушки.
    Слагам само три крушки, че иначе става доста светло. Каквито и марки да купя (а те са доста включително и енергоспестяващи) изкарват по 1-2 месеца.
    Ако някой може да ми каже каква "магия" да направя или сложа за решаването на проблема ще съм му много благодарен.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Защо ми горят крушките

    Ами най-вероятно крушките прегряват и затова горят. Ако са с малко глобусчета въобще не се учудвай. То въпроса не е само до дизаин, а и до инженерна мисъл, която дизайнерите я нямат. Затова има специалности в МЕИ инженерен дизаин. Напоследък всички полилеи са с малки глобуи, дори и скъпоте, правят ги за малък цокъл защото добре изглежда, но никой не е помислил, че крушките не се охаждат и ще горят. Едно време и дупки се правеха около фасунгата с цел охлждане.

    Я вземи направи снимка на лампата да видим за какво става въпрос.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #3

    Re: Защо ми горят крушките

    Може да има различни причини. Ето ти няколко възможни варианта.

    1. По високо напрежение на мрежата. Ако напрежението ти е високо и слагаш крушки на 220V ще горят и още как. Потърси по специализираните магазини лампи с напрежение 240V например унгарски Tungsram. Изкарват значително повече от китайските боклуци по магазините.
    2.Лампите могат да горят и от чести токови удари,
    3.Слаби връзки във фасунките, фасунките се нагряват, прегарят и най нежния елемент - крушката изгаря,
    4.Лампата може да прегори и от липса на вентилация на абажура, както ти каза Julian



  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    58
    #4

    Re: Защо ми горят крушките

    А какво ще кажете за това:
    Тази вечер слагам две грушки, че бяха изгоряли и след не повече от два часа - бам и "пада" бушона от изгоряла крушка.
    Като го включих и двете дето ги сложих не светят-изгоряли.Как ви се струва а?
    Баси писна ми ша взема да мина на свещи май. Шегувам се разбира се, но е доста досадно това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #5

    Re: Защо ми горят крушките

    смени фасунките...горят от тях..веднъж гръмне ли ти крушка във фасунка...сменяй и двете и крушката и фасонката...

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: Защо ми горят крушките

    Цитат Първоначално публикувано от cawboy
    А какво ще кажете за това:
    Тази вечер слагам две грушки, че бяха изгоряли и след не повече от два часа - бам и "пада" бушона от изгоряла крушка.
    Като го включих и двете дето ги сложих не светят-изгоряли.Как ви се струва а?
    Баси писна ми ша взема да мина на свещи май. Шегувам се разбира се, но е доста досадно това.
    Сложи си глимп лампи те не горят ;-))))

  8.  
     
  9. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #7

    Re: Защо ми горят крушките

    Използвай пълния капацитет на брой крушки за сметка на по-малкото ватове на крушките. Така ще запазиш както осветеността и потреблението на ток ще е същото, но ще намалиш отдавана топлина на крушката и така ще я запазиш нея и фасунгата здрави по-дълго време.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Защо ми горят крушките

    Имаш проблем с инсталацията! Нещо не е вързано както трябва. Не е нормално да пада бушона при изгаряне на крушка. (тя самата играе ролята на бушон в случая).

  11. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #9

    Re: Защо ми горят крушките

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Имаш проблем с инсталацията! Нещо не е вързано както трябва. Не е нормално да пада бушона при изгаряне на крушка. (тя самата играе ролята на бушон в случая).
    Съвсем нормално е да изключва предпазител при "изгаряне" на крушка,т.к не винаги прекъсва само волфрамовата жичка а се получава и късо съединение на опроводяването й от цокъла на лампата

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #10

    Re: Защо ми горят крушките

    Ако си изпълнил всички съвети на колегите форумци и ПАК горят крушките......
    помисли за варянта "домашен любимец" тип полтъргайст
    може да има нелогични деиствия свързани с изгарянето на крушките:
    преместваш канала на ТВ-то точно когато дават любимата реклама на духчето и бам-крушката изгаря
    или си събуваш чорапите точно там където обича да си подремва....
    дргите варианти (истинските причини) са написани, но знае ли човек...

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #11

    Re: Защо ми горят крушките

    Тук не бях се включвал. То всичко е написано.. Но, да дам конкретен случай с мен. Полюлей с три крушки, сложен преди шест месеца. На едното място от трите, до оня ден, съм сменил поне пет крушки и то скъпи. На другите две места крушка не ми е горяла. Аз знам, че имам проблем с фасунгата, но нямам време да я оправя(трябва да е светло,да се кача на стола,да не ме мързи,да съм трезвен и т.н.). Е, вчера всички условия бяха изпълнени. Резултата беше, че се псувах, какъв мърляч съм. От прегряването, всичко се разпадаше като го пипнех и лошото беше, че фасунгата се различаваше от всички други които имам... Както и да е. Кабелчетата не бяха стегнати(***** им за производството). Абе, обущар, със здрави обувки виждали ли сте?
    mil 10 е написал всичко, може би точка 3 трябва да е точка 1.
    Послушай съветите на equ и на fikata. Слагай по-слаби крушки, но повече и не се шашкай за инсталацията.. Но първо, каквото са написали Julian и mil_10 .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #12

    Re: Защо ми горят крушките

    сложи един ключ-регулатор за осветление и няма да изгарят толкова често

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re: Защо ми горят крушките

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    сложи един ключ-регулатор за осветление и няма да изгарят толкова често
    Или схема за SoftStart....
    ///offtopic
    Абе това животно на аватара ти котка ли е или заек?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #14

    Re: Защо ми горят крушките

    Ей , Lupus, абе много изоставаме с генетиката двамата с тебе. Това е мелез... Дъщеря ми каза,че е катеричка, но тя(дъщеря ми) е на две и половина и не и повярвах..

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #15

    Re: Защо ми горят крушките

    То вярно че снимката е малко кофти, ама чак пък заек и катерица?котарак е ,казва се Рекс.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. защо?
    От lorams във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 19-07-09, 19:29
  2. Горят ми луничките ????!!!!!!
    От curizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-08, 17:04
  3. Как се ремонтират ел. крушките
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 26-12-06, 10:48
  4. Защо ми горят платки на pci слотове?
    От alex_rangelov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-05-06, 11:22
  5. ЗАЩО???
    От LordOfEvil във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 10-02-03, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе