Резултати от 1 до 7 от общо 7

Осветление за коридор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    32
    #1

    Осветление за коридор

    След кратък ремонт реших да си оправя осветлението в коридора. До сега имаше 3 "щракала" и от където загасиш от там трябва и да светнеш та в тъмницата доста обикаляне и ритане на обувки имаше Та сега искам да го направя от всякаде да се светка и загасва. Можете ли да ми обесните как или някаква схема да ми дадете.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #2

    Re: Осветление за коридор

    1.Можеш да си направиш девяторна инсталация , но трябва да имаш трипроводна линия.
    2.На лампата си монтираш едно въженце с ЦК ключе.
    3.Сега са модерни и осветителните тела които имат сензорни датчици, влизаш в коридора и хоп свети докато си там и шаваш ,после се изключва сама,ако желаеш да остане да свети трябва да натиснеш ключа.За изключването важи същото правило.
    Лично аз ползвам девяторна инсталация ,която може да включва(изкл) осветителното тяло извън коридора и в коридора ,но на ключовете извън коридора има глим лампи които ми дават информация дали коридора е осветен или не ,това е с цел икономия на ел енергия.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #3

    Re: Осветление за коридор


  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #4

    Re: Осветление за коридор

    Не е проблем да си запазиш и трите ключа в коридораи да вкл или изкл от койтто и да е ключ.Едно уточнение само-малко некоректно се изразих с три или повече бутона(като стълбищните).В този случай се използва N на брои бутони и импулсно реле което променя своето състояние при подаване на фаза през които и да е бутон.Виж това http://www.schneiderelectric.bg/bgne.../aparatura.pdf

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #5

    Re: Осветление за коридор

    Цитат Първоначално публикувано от bbb1
    Не е проблем да си запазиш и трите ключа в коридораи да вкл или изкл от койтто и да е ключ.Едно уточнение само-малко некоректно се изразих с три или повече бутона(като стълбищните).В този случай се използва N на брои бутони и импулсно реле което променя своето състояние при подаване на фаза през които и да е бутон.Виж това http://www.schneiderelectric.bg/bgne.../aparatura.pdf
    аз по тази схема имам 4 бутона. Тя е най простата за изпълнение, но трябва да се положат кабелите наново.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    32
    #6

    Re: Осветление за коридор

    Значи реших да са с девиатор. Ето на бързо нахвърляна схема ТУК . Значи под всяка лампа има ключ, а над нея разклонителна кутия. Без първата - тази от която почват кабелите. Между втората и третата вървят три проводника като единия стига до кутията на ключа и си стои така просто са използвани двата проводника (майстора какви благословии отнесе). Та сега ми се иска да направя двете вътрешни на девиатор, а първата самостоятелно. Но не знам как ще стане така защото за да работи девиатора първият задължително ще трябва да е включен. Няма ли някъкъв начин да стане девиатора и отделанта лампа да са независими. P.S. От първата към втората лампа върви трети проводник също но не е мостов кабел. На схемата 3тия проводник не е даден

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Осветление за коридор

    Преди време, в "Логически задачи" се забавлявахме с подобна схема http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg149862

    Може да ти е от полза

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Осветление
    От genovsv във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 09-12-23, 16:11
  2. Осветление с ЛЕД лента.
    От reg.s във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 11-04-14, 22:55
  3. Хол+спалня+коридор
    От ops5 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 43
    Последно: 23-02-11, 21:11
  4. General ASHA12LGC - за 13m² с коридор?
    От p.petkov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 06-10-10, 18:29
  5. Обемен датчик за коридор ... и автомат за врата
    От Svetste във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 25-11-08, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе