Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Ценен съвет...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #16

    Re: Ценен съвет...

    Цитат Първоначално публикувано от drago7708
    Човече не са те одрали а направо са те наебали , свещите и кабелите се сменят за 20 минути.
    Aбе човек ти сменял ли си свещи и на каква кола???
    Я ела смени свещи на TS - дето са 8 на брой и недай се боже да объркаш 8 те кабелаци към 2 те двойн и бубини. Еле пък да е варианта с малка и голяма свещ. Направо си е приключение.

    Много говорите че е скъпо, а някой замислял ли сее в какво състояние за кабелите и колко са дълги ?? Дали вече изолацията на кабелите вече не е напукана и ще се наложи да се изолира допълнитело ????
    Стара инсталация е като таралеж в гащите. Ами , ако е от още по-старата инсталация тънки алуминиеви проводници ???
    Ами ,ако са решили да не се прекъсва фазата с ключа , а нулата / попадал съм и на такива, както и на вс . предпазители уж изключени обаче на 1 контакт си има напрежение - откъде се прекъсва идея си нямам - някаква фантасмагория или опити за икономия. кабела идва от отвор в стената - ходи търси откъде идва .

    Много пари са , ако инсталацията е в ред / по-нова/ и само сменяш ключове и контакти , но ако си попаднал на някое творение от преди новата ера ??

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,567
    #17

    Re: Ценен съвет...

    Цитат Първоначално публикувано от drago7708
    Едва ли става въпрос за 8 цилиндров мотор , а и колко хора карат такива коли тук /може би 0/
    Иначе свещи наистина се сменят за толкова , поне на клио и еспас ги сменям за толкова защото имам такива коли.
    Колегата визира 8-те свещи при TwinSpark запалването на Alfa Romeo, а не при 8 цилиндров двигател. А парите за контактите и полюлеите са и малко и много. Хайде контактите и ключовете-иди-доди. Ако са хубави се сменят лесно, но има едни произведения на китайската мисъл, дето наказанието за проектанта им трябва да е цял живот, по цял ден само такива да монтира. Обаче мен ме притеснява повече
    - Да се монтират 2 плафона
    - Да се монтират 2 фасунги
    Тези монтажи не се знае какви са, къде ще се монтират, какви са изискванията на собственика относно монтажа. Та ако и се вижда скъпо на жената може да потърси и други оферти.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #18

    Re: Ценен съвет...

    Радвам се, че започна да се коментира реалното. Не става просто - 15-20 на точка. А че можеш да завариш стара инсталация с изненади така е. Най са ми странни тези които лустрират цялата къща без да пипнат ел. и ВиК. Ремонта на парче при тяхх действително ще е по скъп и с последствия върху направеното.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    10
    #19

    Re: Ценен съвет...

    Ох, момчета, тва е положението...Платих вече...Човекът седя в къщи около 4 часа и тази вечер ще дойде да ми сложи и един кабел за да мога да си включвам пералнята в контакта, че е далече. Сичко общо, заедно с материалите ми излезе до тука около 150 лв. Направо ми идва да ....Ако можех, щях да си сменя тези джаджи сама, ама като не разбирам нищо и нямам познати.... Иначе, не са сменяни кабели, само контакти и ключове, защото наистина бяха много стари...Вярно е че живота е адски скъп и труден, вярно е, че трябва да уважаваме труда на хората, но какво се получава като го правим? НАС ни правят на глупаци.... НЕ ми пука за парите, макар, че определно нямам в повече. Пука ми заради липсата на срам и липсата на професионална и човешка етика.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #20

    Re: Ценен съвет...

    много тъжно но е факт.сигурен съм ,че следващия път ще си по внимателна в избора си!

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #21

    Re: Ценен съвет...

    Въпросът ми не е по темата, но е свързан с електротехниката....Чух от един човек, че имало някакви оптични кабели, които са ползват за пренос на ток и като гръмозащита. И мисля, че нямат връзка с оптичните кабели, които се ползват в комуникациите, но може и да бъркам. Може ли някои, който разбира от електротехника да ме информира дали наистина има такива оптични кабели в електротехниката и електроснабдяването или съм се подвел? Ако може и линк

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Re: Ценен съвет...

    За пренос на ток??? Де да можеше...да не е имал предвид пренос на ЕНЕРГИЯ? освен тези в комуникациите, които дефакто пренасят модулиран сигнал ( в единия край предавател с модулатор а в другия приемник с декодер ) има и такива които пренасят енергия най-често използвани в мощните лазери прикачени към роботизирана ръка ( в единия му край под точно определен ъгъл влиза енергиен сноп ( лазерен лъч ) понякога с мощност до 3000 вата като от другия край след разширяване и успоредяване с колиматор се фокусира в малка точка, която се поднася към мястото на рязане или заваряване. Подобни системи има във всеки роботизиран завод за автомобили. Както и да е....но не искам да ти казвам какви цени на метър са тези издържащи на голяма енергия оптични кабели....и едва ли някога ще имат приложение в битовата електротехника...

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re: Ценен съвет...

    Има такива кабели и те се ползват пак в комуникациите. В кабела освен стъклените влакна за пренос на информация вървят и медни жила, по които е подадено напрежение. То се ползва за захранване на регенераторите в дългите трасета.
    Вярно е и това за мълниезащитата. Там предпазното въже, което върви над далекопроводите с високо напрежение е комбинирано с оптичен кабел, по който се осъществява комуникацията между подстанциите за управление на автоматиката и връзка между обслужващия персонал.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #24

    Re: Ценен съвет...

    Ето това имах предвид


  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #25

    Re: Ценен съвет...

    Вероятно става дума за въздушни оптични кабели тип OPGW вградени в мълниезащитното въже на електропроводи, което обаче не променя неверността на твърдението, че по оптичните кабели тече ток. Разбирай - мълниезащитното въже служи за мълниезащита, а оптичния кабел си служи за пренасяне на сигнал, просто е вкаран вътре за да е защитен.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re: Ценен съвет...

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Вероятно става дума за въздушни оптични кабели тип OPGW вградени в мълниезащитното въже на електропроводи, което обаче не променя неверността на твърдението, че по оптичните кабели тече ток. Разбирай - мълниезащитното въже служи за мълниезащита, а оптичния кабел си служи за пренасяне на сигнал, просто е вкаран вътре за да е защитен.
    Именно!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    9
    #27

    Re: Ценен съвет...

    Цитат Първоначално публикувано от stefan_gb
    би трябвало за тази подмяна да се взема по 1.50 - 2.00 лв. максимум за клю4 или контакт
    Кои ти взима 1,50 -2 ,00 лв. минимум 3,00-4,00 при това виж, че става въпрос за 10 броя

    За мене цената е нормална аз съм ел.техник другото което е ,че човека ти идва на крака у вас ( бензин , задръстване , място за паркиране )
    А тва да си викаш познат е малко смешно . На всеки ключ контакт пише с големи букви ДА СЕ МОНТИРА ОТ КВАЛИФИЦИРАН ЕЛ. ТЕХНИК .
    Ако не ти заземи (занули) контакта и утре те изтреска теб или детето ти тия 94 лв . ще са ти най малкия проблем .
    Все пак става въпрос за ток
    Дори и да си намериш друг ел. техник които разбира и има нужното образование не мисля цената ще е с повече от 10 -20 % надолу.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Съвет за ЛЕД ТВ 47
    От Иван Ненчев във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 29-03-14, 00:00
  2. Съвет за Ram
    От powerpc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-07, 12:26
  3. Съвет за UPS
    От IBANEZ_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-03-07, 13:01
  4. Съвет за DVD
    От Ralitsa във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 20-11-06, 22:46
  5. Съвет за GSM
    От catana във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-05, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе