Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

приключение с енергото

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #1

    приключение с енергото

    през нощта докато съм бил на работа е горяло електрическото табло на блока. това, най-първото, което е вързано преди електромерите. дошла е някаква група и е вързала нещата как да е, колкото да не е без хич. ремонтната група се чака днес. всичките уреди (два климатика основно) се бяха изключили. част от бушоните се бяха свалили. сега съм изключил всичко и ще се чудя колко лв съм назад докато дойдат и оправят напрежението. въпросът е, как се процедира с чез за възстановяване на щети. сега определено са си виновни те и няма къде да мърдат. разправят обаче че трябва да се подаде жалба в три дневен срок. реално обаче аз не знам какво ми работи и какво не, щото на практика не е оправено електричеството. дали е добра идея да ида и да подам жалба за всичко което се сетя, или да чакам тия маймуни да дойдат да оправят работата и да видя какво е оцеляло. някой има ли опит с подобни ситуации...

    в момента пиша от лаптопа в който е останало малко батерия, а нета го крада от някакви съседи с незащитен рутер... егати празниците...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:приключение с енергото

    Според мен абсолютно безсмислено е да се подават "жалби по принцип". Да не говорим, че едва ли ЧЕЗ има вина в случая.... Пожара не е предизвикан по тяхна грешка, а вероятно поради техническа небрежност при проектирането или строителството на блока.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #3

    Re:приключение с енергото

    ами, според самата група която е дошла първа на място, главният захранващ кабел към мрежата не е бил сметнат добре... това те самите са си го признали...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re:приключение с енергото

    Според мен ви е подадено по високо напрежение.Това обяснява падането на домашните предпазители и пожара в таблото.Ако съм прав ще имаш много поразени ел уреди.Така че вината си е на ЧЕЗ.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:приключение с енергото

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    Според мен ви е подадено по високо напрежение.Това обяснява падането на домашните предпазители и пожара в таблото.Ако съм прав ще имаш много поразени ел уреди.Така че вината си е на ЧЕЗ.
    Едва ли си прав. Помисли малко какво напрежение може да се подаде? Линейно вместо фазово? Изключват мигновено защитите в трафопоста. 10 киловолта??? Същия ефект. Запалване се получава при лоша връзка и продължително нагряване на кабелите.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re:приключение с енергото

    Гореизброените ефекти се получават като вместо нула, получиш още една фаза по някаква причина.Така в контактите ти идват 380 волта ,домашните предпазители са бавнодействащи и много от уредите изгарят докато предпазителя изключи.А пък с тва предположение че кабела бил зле оразмерен направо ме пукат от смях.Естествено те трудно ще признаят вината си, особено ако само един апартамент е пострадал.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:приключение с енергото

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    Гореизброените ефекти се получават като вместо нула, получиш още една фаза по някаква причина.Така в контактите ти идват 380 волта ,домашните предпазители са бавнодействащи и много от уредите изгарят докато предпазителя изключи.
    ......
    За да се получи това трябва човешка намеса. Няма как да стане от самосебе си.... А инцидента е станал през ноща и само в този блок. Значи причината е друга. Но нека човека пише има ли изгорели битови прибори...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:приключение с енергото

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Едва ли си прав. Помисли малко какво напрежение може да се подаде? Линейно вместо фазово? Изключват мигновено защитите в трафопоста. 10 киловолта??? Същия ефект. Запалване се получава при лоша връзка и продължително нагряване на кабелите.
    Аааааа, може да се подаде линейно напрежение. Имаше такъв случай, а защо не се е задействала заюитата никой неможе да каже. Все пак сегачните монополисти са много зле в поддръжката на трафопостовете. Друг е въпроса, че в случая не мисля, че е подадено линейно напрежние. Имало е нагорял кабел. Единственото възможно нещо да се се е скапала връзката на заземяващия кабел в таблото вследствие пожара и от там да се е изместила нулата и някой апартаменти във входа да са получили високо напрежение, а други по ниско.
    Спомни си преди години кога имаше пък кражби на заземителни проводници от таблата на блоковете.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #9

    Re:приключение с енергото

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Според мен абсолютно безсмислено е да се подават "жалби по принцип".
    richterbg, не го слушай Lupus. Отиди си подай една жалба в ЧЕЗ ,КЗП, КЕР и им напиши че ще си търсиш правата по съдебен път. Ако искаш за по-сигурно се консултирай преди това с адвокат и ги гони до дупка. Аз сега съм в такава фаза с Е-ОН, и не съм единствен на клона, и знам че имат много загубени дела и затова ще се боря до край. Просто човек трябва да си търси правата , защото клиента има не само задължения но и права и монополистите да разберат че не може клиентите им все да са в партер. Наеми си адвокат , ще ти струва някой лев, но после енергийния монополист са длъжни при спечелване на делото от твоя страна да поемат всички разноски и да възстановят парите с лихвите.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:приключение с енергото

    @zdravkich,
    За да осъдиш ЧЕЗ трябва да имаш железни доказателства и топ адвокат. А срока за подаване на жалба е три дни, които вече изтекоха. Вероятността точно от тях да спечелиш дело е нищожна, само дето адвоката ще те одере жив. С тях и ДКЕВР не можа да се справи за тримесечното отчитане.

  13. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #11

    Re:приключение с енергото

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @zdravkich,
    С тях и ДКЕВР не можа да се справи за тримесечното отчитане.
    Защото няма държавен орган, който да им спре лицензията!
    Я ако държавата излезе със подобно становище и обяви да не се плащат сметките за ток ако не са според разпоредбите на държавата и при опит от ЧЕЗ да спрат тока на такива абонати автоматично лиценза на ЧЕЗ да бъде отнет - много бързо ще се реши този проблем и много бързо ще намерят и инкасатори за целта.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #12

    Re:приключение с енергото

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Я ако държавата излезе със подобно становище и обяви да не се плащат сметките за ток ако не са според разпоредбите на държавата и при опит от ЧЕЗ да спрат тока на такива абонати автоматично лиценза на ЧЕЗ да бъде отнет - много бързо ще се реши този проблем и много бързо ще намерят и инкасатори~ за целта.
    Евала, колега , това е страхотна идея ( но много вероятно неосъществима на практика - к`во ще кажат от Европата - егати отношението на тази държава към инвеститорите си .....) !

  16. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #13

    Re:приключение с енергото

    к`во ще кажат от Европата - егати отношението на тази държава към инвеститорите си .....
    От 4ч. ми е включен бойлера и не може да вдигне 40 градуса. Снощи за 7 мин. не можахме да си пукнем пуканките в микровълновата Какво да кажат потребителите към инвеститора.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re:приключение с енергото

    @Egu,
    ЧЕЗ са държавна фирма и именно затова не могат да бъдат нито осъдени, а още по-малко да им се вземе лиценза. Всеки опит в тази посока веднага се превръща в политически проблем, раздор в ЕС, опит да се дискредитира "по старото куче в ротата" и всичко друго, което се сетиш. Така че, ЗАБРАВЕТЕ!

  18. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #15

    Re:приключение с енергото

    Lupus точно тук май много се заблуждаваш. Няма вече държавна фирма - има с едиколко си % държавно участие. То ако беше изцяло държавна тогава нямаше да има никакъв проблем, но не е - чехите са там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Надписана сметка от Енергото
    От vyrhara във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 23-01-11, 19:47
  2. Писна ми от Енергото...
    От Caesar във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 19-06-04, 20:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе