Резултати от 1 до 10 от общо 10

как да прекарам контакт от ключ за осветление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #1

    как да прекарам контакт от ключ за осветление

    Искам да предкарам контакт за пералнята, която е с 1.05kw максимална консумация. Най близкия контакт е на 3 метра от нея, а в същото време ключа за осветлението на тоалетната и пералното помещение е на метър разстояние и реших да взема ток от там.
    Не разбирам изобщо от ел. мрежи, но не искам да викам и майстор за такава "елементрана" работа
    В ключа има общо три кабела, като единия е бял, а другите два са сиви и излизат от един. Свързах кабела, който съм купил за новия контакс към единия сив и белия. Така свързано обаче няма ток контакта Взех един уред и премерих напрежението между единия сив и белия, другия сив и белия и между двгата сиви и със всучки случаи уреда не показва нищо?
    Имате ли идея какво става?
    Весела Нова Година на всички

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re:как да прекарам контакт от ключ за осветление

    Сложи удължител и я включи в съществуващия контакт

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #3

    Re:как да прекарам контакт от ключ за осветление

    Благодаря ти за отговора!
    Разбрах вече, че било невъзможно да стане работата с контакт от ключ за осветление. Ще трябва да крия 3-метров кабел в стените и да взема ток от "близкия" контакт, понеже с удължител е сега, а ние не искаме да се виждат никакви кабели.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:как да прекарам контакт от ключ за осветление

    Като гледам снимките - има надежда! Инсталацията ти е в тръби. Виж къде отиват кабелите за ключа (в коя разклонителна кутия). Там трябва да има нула. Виж какви кабели идват до там (с какво сечение). Ако са 2.5мм, пусни до кутията за ключа двойка кабели със сечение 2,5мм по съществуващата тръба и до кутията за ключа вкопай още една за контакт и проблема е решен.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #5

    Re:как да прекарам контакт от ключ за осветление

    Прекрасна идея, мерси

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #6

    Re:как да прекарам контакт от ключ за осветление

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Като гледам снимките - има надежда! Инсталацията ти е в тръби. Виж къде отиват кабелите за ключа (в коя разклонителна кутия). Там трябва да има нула. Виж какви кабели идват до там (с какво сечение). Ако са 2.5мм, пусни до кутията за ключа двойка кабели със сечение 2,5мм по съществуващата тръба и до кутията за ключа вкопай още една за контакт и проблема е решен.
    Не стана работата с тръбите, понеже отиват някъде нагоре към по-главен възел а и самите тръби са много тясни и не може д асе вкара новия кабел.
    В крайна сметка направих следното - от контакта в коридора, който е на точно два метра разстояние взех ток, прекарах дебел мостов кабел отзад на стената. Пробих малка дупка между стената на пералното и банята(там се пада кърба на контакта) и вече в пералното издълбах канал в ъгъла между двете стени и остатъка от кабела го пуснах на пода, а новия контакт го сложих в една дупка, която си беше там и много ме улесни :P :P
    Кабелаще с ескрие с гипсова шпакловка по стената и ъгъла, а на пода ще махнем балатума тези дни и ще се слага гранитогрес, като кабела ще остане под него. Слагам снимки на всичко, за д асе види какво е станало и да се знае, че всичко е ОК. Мерси за мненията.

  8.  
     
  9. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #7

    Re:как да прекарам контакт от ключ за осветление

    Едно уточнение! Контакти в баня не се слагат, в перално може. Не знам как си направил самите свръзки, но имай предвид, че те трябва да са здраво свързани, а не едвам хванати, понеже ще почнат да греят и след време ще имаш проблем. Трябва и да занулиш контакта! Понеже спомена, че от тоци не разбираш, затова ти предлагам да викнеш някой който разбира. От неправилно занулен контакт може и смъртен случай да има! А от лоши връзки, да разбиваш наново направеното до тук!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #8

    Re:как да прекарам контакт от ключ за осветление

    А защо на нови кооперации се слагат и контакти в баня? Едно време в блоковете нямаше но сега има. Аз в моята баня имам по план изведен контакт. Сложил съм му контакт с капаче отпред и на самата предна капачка има някакво гумирано уплътнение към плочките. В интерес на истината не го използвам както и вода директно не го полива.В банята има душкабина и след баня от парата цялата баня е с навлажнени плочки, та това малко ме гложди.

  11. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #9

    Re:как да прекарам контакт от ключ за осветление

    @ very smart,
    до тук добре,но заради предназначението на помещението,смени този контакт от снимката с влагозащитен/ с капаче с гумичка/ и задължително го ЗАНУЛИ...
    А парчето кабел по пода,който ще остане под гранитогреса го вкарай в някаква тръбичка -ПВС или гофрирана тръбичка ...

  12. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #10

    Re:как да прекарам контакт от ключ за осветление

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    А защо на нови кооперации се слагат и контакти в баня? Едно време в блоковете нямаше но сега има. Аз в моята баня имам по план изведен контакт. Сложил съм му контакт с капаче отпред и на самата предна капачка има някакво гумирано уплътнение към плочките. В интерес на истината не го използвам както и вода директно не го полива.В банята има душкабина и след баня от парата цялата баня е с навлажнени плочки, та това малко ме гложди.
    Ами не знам, явно е в нарушение. Тези контакти са влаго устойчиви, но не и херметични. Хубаво си направил, но ако няма да го ползваш, по-добре е да го изолираш (да не отива фаза към него от разклонителна кутия или от бойлерно табло).
    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    @ very smart,
    до тук добре,но заради предназначението на помещението,смени този контакт от снимката с влагозащитен/ с капаче с гумичка/ и задължително го ЗАНУЛИ...
    А парчето кабел по пода,който ще остане под гранитогреса го вкарай в някаква тръбичка -ПВС или гофрирана тръбичка ...
    Аз доколкото разбрах този контакт от снимката не е в пералното помещение. А в пералното където ще бъде включена пералнята, няма смисъл от влагозащитен контакт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Зануляване,заземяване на контакт
    От Leon34 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 25-12-18, 09:43
  2. Взимане на ток от контакт за свързване на лампа с ключ
    От Шменти Капели във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 05-02-15, 15:43
  3. Напрежение на клемите на ключ за сълбищно осветление.
    От orlincho във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 13-02-13, 19:11
  4. Контакт за ремонт RPTV - Philips 46GR8850/1
    От dvdo във форум Philips телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-11, 12:44
  5. Стандарт за щепсел и контакт в Индонезия
    От alfonso във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 23-11-10, 07:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе