Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

сериен ключ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #1

    сериен ключ

    Не мога да разреша един проблем наскоро на мястото на единичен ключ си прекарах кабели и го направих сериен ключ вързах го на обща-та нула със другият кръг от ключа и се появи проблем и двете осветителни тела святят слабо след това пробвах да го включа към друга нула но това се появи друг проблем трябва единият кръг на сериният ключ да е включен за да включа другият
    някой може ли да ми помогне със съвет

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:сериен ключ

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Не мога да разреша един проблем наскоро на мястото на единичен ключ си прекарах кабели и го направих сериен ключ вързах го на обща-та нула със другият кръг от ключа и се появи проблем и двете осветителни тела святят слабо след това пробвах да го включа към друга нула но това се появи друг проблем трябва единият кръг на сериният ключ да е включен за да включа другият
    някой може ли да ми помогне със съвет
    Ползай търсачката на форума. Тук се изписаха купища постове за свързване на сериен и девиаторен ключ.
    Виж например тази тема: https://forum.setcombg.com/index.php...msg456668.html

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #3

    Re:сериен ключ

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Ползай търсачката на форума. Тук се изписаха купища постове за свързване на сериен и девиаторен ключ.
    Lupus видял съм какво пише във този форум въпроса ми е друг каква е причината като вържа двете осветителни тела към обща нула да святят слабо нещо не мога да разбера как са я направили тази осветителна инсталация просто няма логика....

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:сериен ключ

    ilia1984,
    Виж това, може да ти е полезно напълно да идентифицираш какво точно искаш и как да стане:
    http://www.aagroup-bg.com/shemi.php?shemi=1

    И още нещо от мен - по правило, ключовете трябва да прекъсват фазата, а не "да се връзват на нула" (каквото и да значи това).

    Уточнявам, че не съм професионалист в електротехниката, а "любознателен аматьор". И вероятно затова не проумявам какво точно искаш да постигнеш с тия "серийни" ключове - аз лично не виждам никакво приложение при битови инсталации за осветление, освен при някаква мързелива (и мърлява) изработка неотговаряща на елементарни съвременни изисквания за комфорт.

    В никакъв случай не приемай тона ми за заядлив. За критичен - може. А критиката е предимно за лошо зададения въпрос. Ако се напънеш да опишеш по-детайлно какво точно искаш да направиш, то аз ще се напъна да помагам (стига да мога). И предполагам, че не само аз.

    ПП. Разбрах въпроса. По-добре късно, отколкото никога.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re:сериен ключ

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Не мога да разреша един проблем наскоро на мястото на единичен ключ си прекарах кабели и го направих сериен ключ вързах го на обща-та нула със другият кръг от ключа и се появи проблем и двете осветителни тела святят слабо след това пробвах да го включа към друга нула но това се появи друг проблем трябва единият кръг на сериният ключ да е включен за да включа другият
    някой може ли да ми помогне със съвет
    Аз мога - извикай човек /разбирач/ да ти помогне.
    Така, както си описал проблема - не пипай нищо - може да ти е последното пипане..............
    Ако още шаваш - може някаква схемичка да покажеш - ще ти помогнем!!

  7. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #6

    Re:сериен ключ

    От неясните ти обяснения за това което се правил схващам само:
    1. Фазата ти не се прекъсва от ключа,което е неправилно /това вече беше отбелязано/
    2.Това, че двете лампи светят слабо означава,че си направил такова свързване, че всяка лампа получава повината от необходимото напрежение, т..е лампите са свързани последователно, а не паралелно.
    3.Неправилно свързан/разменени/ вход и изходи на ключа води до зависимост на едната лампа от включването на другата..
    Схемата е елементарна.Колегата е дал линк за схеми. Ако по тази проста схема за свързване на сериен ключ не можеш да разбереш къде грешиш - потърси помощ на място от грамотен ел.техник.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:сериен ключ

    Ако имаш какво да кажеш - моля да бъде по темата, а не безмислено заяждане с цитати отпреди месеци!
    Просиш си наказние...
    Крис


    Моля да бъда извинен! Наистина смятах, че човека се шегува.

  10. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #8

    Re:сериен ключ

    и още:
    Водя спорове на базата че съм машинен инженер(магистър) и елтротехник(5 годишен курс "ЕОПП") с над 5 годишен опит в областа на елетротехниката !!!

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #9

    Re:сериен ключ

    p.s fikata разбирам те просто инсталацията не съм я правил аз и ми е много трудно да разбера замисала на елтехника просто не ми се вързваше да са свързани последователно другата идея която не ми се вярва е да се прекъснали нулата , ключа едвали е свързан неправилно но е български така че ще имам едно на ум трябва да си прозвъня кабелите и да видя кое къде отива за да дам по подробно обяснение на ситуацията

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #10

    Re:сериен ключ

    Я да те питам . Ти с тези два ключа една лампа ли управляваш или само една ? От отговорьт ти зависи моя отговор !
    Я направо виж схемите тук : http://www.aagroup-bg.com/shemi.php?shemi=1

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #11

    Re:сериен ключ

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Я да те питам . Ти с тези два ключа една лампа ли управляваш или само една ? От отговорьт ти зависи моя отговор !
    Я направо виж схемите тук : http://www.aagroup-bg.com/shemi.php?shemi=1
    Колега схемите ги знам с един ключ сериен управлявам две групи от осветителни тела...

  14.  
     
  15. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #12

    Re:сериен ключ



    Нулата си е нула. Както и да я вьртиш. Единствено може по изключение да ти свети крушката слабо ( като свещ) е да свьржеш нулата кам заземяване.Макар и невероятно рядко ми се е случвало.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #13

    Re:сериен ключ

    Същото като при Kasap - напълно безмислен пост, без връзка по темата, целящ заяждане.
    Следващия път, подобно нещо ще бъде гарнирано с наказание.
    Крис



    Крис, няма да оспорвам забележката ти. Ще те помоля само да погледнеш тук:https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg475591 и ако може, да ми кажеш какво е мнението ти за думите на emil 2564 в отговор #182 т.е. директните квалификации, които той използва! Аз нямам спомен да съм ползвал подобни квалификации за някой от съфорумците.

  17. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #14

    Re:сериен ключ

    Не си описал как си добавил новите кабели. Слабото едновременно светене означава, че си ги свързал последователно двете вериги крушки. Много често т.н. „електротехници“ (за мен са си жичкаджии) прекъсват каквото им падне с ключа. За тях важното е когато щракнеш с ключа, лампата да светне или угасне. Това обаче съвсем не трябва да е така. Прекъсва се фазата! От твоите думи за „свързване към общата нула“ аз лично предполагам, че първия ключ е прекъсвал нулата. Новите добавени от теб кабели как си ги свързвал? По някакъв начин си свързал последователно двете вериги от лампи. При другия опит най-вероятно си свързал серийния ключ последователно. От къде търсиш друга нула? Ако можеш дай и снимки.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re:сериен ключ

    А аз бих казал: "Ако не знаеш как да свършиш една работа, по-добре не я почвай!" Аман от пишман майстори! Дърпал някакви жици, връзвал някакви ключове "на посоки", оплел се като патка в кълчища и тогава се сетил да пита: "Абе аджеба това как се прави?".
    Съвета ми е:
    1.Прочети темите по въпроса във форума.
    2.Начертай си схемата, която искаш да направиш и сега съществуващата схема на свързване. (Ако не можеш да чертаеш - опиши ги.)
    3.Качи я тук да я видим дали ще работи.
    4.Викни си майстор да я направи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ключ за бойлер
    От pgv70 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 45
    Последно: 16-08-23, 21:57
  2. Купувам KVM ключ
    От kinu във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-13, 13:35
  3. Свързване на сериен ключ / на полилей/
    От americanec във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 29-03-11, 16:12
  4. Как да свържа ел. ключ?
    От BatkoVladko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-09, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе