Резултати от 1 до 6 от общо 6

Малко пластмасово табло - трябва ли да се заземява шината за предпазителите ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Малко пластмасово табло - трябва ли да се заземява шината за предпазителите ?

    Малко пластмасово табло.
    Трябва ли да се заземява шината за предпазителите ?

  2.  
     
  3. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #2

    Re:Малко пластмасово табло - трябва ли да се заземява шината за предпазителите ?

    Как да го разбирам този въпрос?!? Нещо като - трябва ли да изстудявам топлата вода в бойлера?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    29
    #3

    Re:Малко пластмасово табло - трябва ли да се заземява шината за предпазителите ?

    Предполагам, че питаш за шината, върху която механично са закрепени предпазителите. Тя не се свързва електрически.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:Малко пластмасово табло - трябва ли да се заземява шината за предпазителите ?

    Цитат Първоначално публикувано от mitakata
    Предполагам, че питаш за шината, върху която механично са закрепени предпазителите. Тя не се свързва електрически.
    Благодаря.
    И аз така реших, че не бива да се заземява.
    Но после се сетих, че има и метални табла - поглеждал съм в няколко такива, но нямам никакъв спомен дали са взети специални мерки да се изолира шината, или нейните закрепващи елементи я заземяват към общия корпус. Ако трябва да съм честен, не съм се заглеждал и за корпуса дали в конкретните табла е бил заземен, но не допускам, че е възможно да не се заземява корпуса на метално табло.

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Как да го разбирам този въпрос?!? Нещо като - трябва ли да изстудявам топлата вода в бойлера?
    Въпроса го разбирай така:
    Да пускам ли допълнителен заземяващ мост до шината на която са закрепени предпазителите ?
    Ако главния бушон в таблото се стопи и направи пробив към шината, какво се случва, а ?
    Пише ли нещо в нормативната уредба по тоя въпрос ?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #5

    Re:Малко пластмасово табло - трябва ли да се заземява шината за предпазителите ?

    Не е задължитиелно, но е положително.

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #6

    Re:Малко пластмасово табло - трябва ли да се заземява шината за предпазителите ?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Благодаря.
    И аз така реших, че не бива да се заземява.
    Но после се сетих, че има и метални табла - поглеждал съм в няколко такива, но нямам никакъв спомен дали са взети специални мерки да се изолира шината, или нейните закрепващи елементи я заземяват към общия корпус. Ако трябва да съм честен, не съм се заглеждал и за корпуса дали в конкретните табла е бил заземен, но не допускам, че е възможно да не се заземява корпуса на метално табло.
    Въпроса го разбирай така:
    Да пускам ли допълнителен заземяващ мост до шината на която са закрепени предпазителите ?
    Ако главния бушон в таблото се стопи и направи пробив към шината, какво се случва, а ?
    Пише ли нещо в нормативната уредба по тоя въпрос ?
    Той стопи ли се, значи ще е прекъснал фазата. Попитах така, защото въпроса зададен по този начин мен лично ми заприлича на да заземиш фазовата шина на предпазителите. За това и реагирах така.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Трябва ми малко помощ при избор на TV
    От Hristo Hentov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-12, 19:00
  2. Отговори: 8
    Последно: 19-10-09, 10:41
  3. Честотата на процесора спрямо шината
    От yuko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 11-12-05, 18:57
  4. Отговори: 1
    Последно: 29-01-03, 14:20
  5. Време е на "шината" след козметиката!?
    От Bambal във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-02-01, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе