Резултати от 1 до 2 от общо 2

МХЛ не светва с инвертор за кола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    1
    #1

    МХЛ не светва с инвертор за кола

    Значи имам следния проблем : опитах да запаля МХЛ 400W с инвертор за кола 1000W и нещо не се получава. На инвертора му светва червения диод Fault щом включа прожектора , дори и да няма монтирана лампа. Не ми е ясен напълно принципа на действие на запалването на МХЛ , а явно проблема е там. Та въпроса ми е : има ли начин да свенте прожектора ? Може би като се монтира някакъв елемент във веригата инвертор - прожектор ? Между другото инвертора има дефектнотокова и максималнотокова защита , но няма индикация коя задейства .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #2

    Отговор: МХЛ не светва с инвертор за кола

    Газоразрядните лампи имат голям начален ток, но щом казваш ,че и без лампата изключва , вероятно се дължи на голямата индуктивност на дросела.Cos f е към 0,5-0,6 и се претоварва по реактивна мощност.
    Пробвай с включване на капацитет между фаза и нула - за определяне на стойността му е необходимо да се знае точния cos f на дросела и активната му мощност.
    Друг вариант е да питаш там от където си купил лампата за стойността на капацитета.
    Причината може и да се окаже в лошата форма на U , което интерторът поддава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Прахосмукачка Zelmer Galaxy2-светва индикацията за препълване
    От johny01 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-14, 08:10
  2. продавам инвертор за кола
    От Usera във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 29-08-12, 16:34
  3. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  4. Отговори: 3
    Последно: 29-03-10, 17:03
  5. cd mp3 за кола
    От qni във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 3
    Последно: 14-02-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе