Резултати от 1 до 3 от общо 3

Светодиодни ленти със захранване за компютър, ще стане ли? :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    38
    #1

    Светодиодни ленти със захранване за компютър, ще стане ли? :)

    Здравейте,

    Искам да осветя една витрина със светодиодни ленти, но нещо са ми скъпи захранванията за тях, а и ще ми трябват поне 2 - което значи и двойно повече кабеляци.

    Имам едно захранване за компютър, куче марка и така или иначе не бих го сложил на никоя от машините и само се подмята.

    Идеята ми е да дам накъсо двата пина (трябва да проверя кои точно бяха) на големия конектор за да тръгне и от 12В линия да захраня лентите.

    Ще се използва по около 6-7 часа на ден (захранването към контакта ще е с таймер), светодиодите са около 50 вата.
    Захранването мисля да го сложа над окачения таван - има 20см. до истинския таван и в помещението температурата е около 18 градуса, така че мисля с прегряване няма да имам проблеми.

    Съвети и мнения?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #2

    Отговор: Светодиодни ленти със захранване за компютър, ще стане ли? :)

    Ще стане.

    Изискването за диодните ленти е да бъдат захранени със стабилизирано захранване по I или U.
    Компютърните са стабилизирани , неудобството е ,че е по-голямо от стандартните захранвания и трудно се побира в окачените тавани.
    Тъй като гледам и от към мощност няма да има проблем - 5А са ти нужни , 16 имаш.

    За всеки случай направи му 24 часова проба преди да го минтираш за постоянно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    38
    #3

    Отговор: Светодиодни ленти със захранване за компютър, ще стане ли? :)

    Понеже малко се промениха плановете, искам да се посъветвам вярни ли са ми сметките.

    Ще е нужно да захраня 14м ленти от по около 10 вата на метър, 12 волтови.

    P=U.I

    12.16=192W - 20% (китайско захранване,амортизация с годините) = 157 W - т.е. ще е достатъчно?


    P.S. Лошото е, че харесах едни други ленти по 14.4 W/m :|
    Този пост е редактиран от Shogi; 21-02-13 в 14:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 09-02-14, 13:53
  2. Продавам захранване за компютър
    От frenkata във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-12, 07:11
  3. Продавам захранване за компютър 350 W
    От Tonyco във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-12, 10:10
  4. Захранване за компютър - 420 W
    От frank_fios@mail.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 20-09-12, 14:11
  5. Отговори: 0
    Последно: 18-06-12, 18:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе