Резултати от 1 до 4 от общо 4

От къде минава инсталацията на бойлер в панелка на 35г(таван стрени)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    варна
    Мнения
    36
    #1

    От къде минава инсталацията на бойлер в панелка на 35г(таван стени)

    Искам да дупча по тавана в банята на панелно жилище ляв апартамент(от 3възможни) бойлера е в банята на стената граничеща с асансьора но не съм наясно от къде минават проводниците на бойлера. Дали ли са по стените и на каква височина или вървят по пода или тавана нямам никаква идея.четох теми за някои проводници на осветлението че вървят по пода на съседа ,но за бойлера едва ли са така.
    Този пост е редактиран от goro21; 15-04-16 в 17:35.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: От къде минава инсталацията на бойлер в панелка на 35г(таван стрени)

    По пода на съседа може да минават кабелите за контактите на съседа, но не и твоите за осветление. Ако лампата в банята ти не е на тавана, дупчи смело и безотговорно. Досега не съм виждал кабел за бойлер да минава по таван.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #3

    Отговор: От къде минава инсталацията на бойлер в панелка на 35г(таван стрени)

    ...в подобен апартамент съм... заставаш в коридора пред вратата на банята...от лявата страна над вратата има 2 разклонителни кутии...точно от коя от двете сега не мога да кажа, но от тях вътре по СТЕНИТЕ на банята(тази на която е вратата и другата граничеща с асансьора) тръгва кабела(трижилен) към бойлера на разстояние около 30см от тавана...като стигне до бойлера се спуща на 90градуса надолу до ключа на бойлера...по тавана не мога да кажа какви кабели минават...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    варна
    Мнения
    36
    #4

    Отговор: От къде минава инсталацията на бойлер в панелка на 35г(таван стрени)

    Знам ги тези кутии .Благодаря колега. Значи дупча спокойно тавана.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-04-16 в 10:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!
    От cheser1984 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 94
    Последно: 28-04-17, 14:14
  2. Климатик за панелка 64 m2
    От Stefan Troplev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-14, 11:48
  3. ЕВН минава в настъпление!.....
    От slovaka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-13, 08:42
  4. изолация на таван
    От pondzi във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 14:55
  5. Asus A8V-E NW Deluxe не минава успешно POST
    От Presidenta във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 03-12-09, 19:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе