Резултати от 1 до 14 от общо 14

Копче за осветление с лампичка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    7
    #1

    Копче за осветление с лампичка.

    Здравейте,
    сигурно въпроса ми е много тъп, но не намирам обяснение....
    Инсталацията ми е с прекъсване на фазата в ключовете на осветлението.
    Имам един ключ, който е лампичка. Интересуваме как точно се получава така, че да свети при затворена верига, и по-скоро мога ли ползвам същия подход да захраня някакво маломощно у-во 100-200mW.
    Работата е там , че искам да монтирам един WiFi прекъсвач , който иска захранване 220В~ , но при ключа на лампата имам само Фаза и не знам от къде да си хвана нула.
    Въпросния прекъсвач е този : https://www.itead.cc/sonoff-wifi-wireless-switch.html

    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от avenger; 03-01-17 в 17:52.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    Горе на полилея имаш и фаза и нула.
    Този ключ с лампичка, ако махнеш крушките които пуска /отвиеш ги/ ще свети ли пак лампичката?

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    Предполагам, че ключът е с глим-лампа, която не изисква нула. Не можеш да използваш "същия подход". Извикай някой, който разбира да ти намери откъде да захраниш устройството.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    7
    #4

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    Най-вероятно е с глим-лампа... а за викането... то е ясно кой да викам .. копая до разпределителната кутия и после викам гипскартон бригадата Надявах се на по "елегантно" решение.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Горе на полилея имаш и фаза и нула.
    Този ключ с лампичка, ако махнеш крушките които пуска /отвиеш ги/ ще свети ли пак лампичката?
    трябва да пробвам, ама имам 10 луни закачени на този ключ и ще ми отнеме време. Има ли смисъл да го правя ? Каква ти е идеята ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    Е нали искаш осветлението в стаята да е smart, ключа на стената е винаги включен, а го пускаш и спираш с wifi ключа. Ако съм разбрал правилно идеята. Ако ще командваш друго най-лесно е от някой контакт да го захраниш.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Е нали искаш осветлението в стаята да е smart, ключа на стената е винаги включен, а го пускаш и спираш с wifi ключа. Ако съм разбрал правилно идеята. Ако ще командваш друго най-лесно е от някой контакт да го захраниш.
    не точно Хем да е смарт, хем да си остане и текущия вариант.
    Но идеята ми е малко по-различна, за това търся начин при който някак да захраня у-вото от един проводник (знам, че не звучи логично)но се сетих за въпросните лампички, който явно се хранят някак си..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #7

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    Ако тавана ти е гипскартон и луничките са пръснати по тавана май ще е трудно да хванеш началото на разклоненията. И ще искаш освен с wifi модула да пускаш и спираш осветлението и ръчно.

    - - - - - - - - - -

    Глимката на ключа се храни през крушката, поне за тези с нажежаема жичка. Не знам ако са LED ще свети ли лампичката в ключа.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    И при LED свети глимката, но се получава друг неприятен ефект/дефект - лампите премигват защото през глимката се зареждат кондензаторите на драйвера им. За това ако се иска да има глимка на лед или енерго-спестяваща лампа - пуска се друга нула за глимката.

    А в полилея няма нула, просто веригата се затваря в нулата на таблото. Или казано иначе - да има нула но след полилея/лампата.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    В полилея има твърда нула.Човекът е написал, че през ключа минава фазата. Така че има нула от таблото и фаза след ключа.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #10

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    В изключено положение на ключа може да се храни ако си с обикновенни лампи. Нулата идва през лампата.
    Като го включиш обаче захранването ще изчезне. - дали ръчно или от wi-fi-то, все едно. Трябва ти друга нула.
    Сигурен ли си че зад ключа не върви и още един кабел - нулата.
    В някои панелки е така, но ти не си казал дали си в панелка или не.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    В изключено положение на ключа може да се храни ако си с обикновенни лампи. Нулата идва през лампата.
    Като го включиш обаче захранването ще изчезне. - дали ръчно или от wi-fi-то, все едно. Трябва ти друга нула.
    Сигурен ли си че зад ключа не върви и още един кабел - нулата.
    В някои панелки е така, но ти не си казал дали си в панелка или не.

    Не съм в панелка, в къща на тухла и 100 % съм сигурен че няма Нула около фазата. Щеше да е готино ако имаше. Благодаря все пак за отговорите. Явно няма да стане без къртне.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #12

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    Тази глим лампа свети при отворена верига на ключа! При затворена трябва да гасне. Разбира се, че е и глима иска нула, просто консумира много малко ток и този ток е достатъчно да се осигури през човек без да усети.
    Може някак да станат нещата без друг проводник но е сложно, трябва да ползва захранването единият полу период на синусоидата и да има диод в ключа, лампата другият...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    Всъщност на такъв ключ няма отворена верига, когато е изгасена лампата на полилея веригата е пак затворена - през глимката и крушката на полилея (двете са последователно), но глимката е с много голямо съпротивление и на нея пада е примерно 200-220V като за крушката остават 10V и за това не свети. Като се запали лампата ключа шунтира глимката. Може да се направи проба - махат се всичките крушки от полилея и тогава на изключено дали ще свети климката. "ЦЪК"
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: Копче за осветление с лампичка.

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    Тази глим лампа свети при отворена верига на ключа! При затворена трябва да гасне. Разбира се, че е и глима иска нула, просто консумира много малко ток и този ток е достатъчно да се осигури през човек без да усети.
    Може някак да станат нещата без друг проводник но е сложно, трябва да ползва захранването единият полу период на синусоидата и да има диод в ключа, лампата другият...
    Как през човек, бре! Твоите ключове у вас да не са от проводима пластмаса? Подът ти и той ли е проводим???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ariston MBL 2031 C / мига лампичка /
    От boiski във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 11-09-13, 13:49
  2. Търся/купувам копче/клавиатура от DELL
    От estqwerty във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 24-12-11, 08:08
  3. Неработещо копче на модема
    От gogorog във форум Технологии
    Отговори: 8
    Последно: 23-12-11, 21:52
  4. Osaka 18-ka - не тръгва, мига лампичка!
    От Kesho във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-10, 19:38
  5. Мигаща червена лампичка
    От Marielka__ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-09, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе