Резултати от 1 до 9 от общо 9

Четки за бормашина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1

    Четки за бормашина

    Някакъв кърък ме мъчи тази седмица - първо спря да работи перфоратор Бош (GBH 2-24), купен някога 1999, а след това спря и една обикновена много стара бормашина Елтос, купена около 1993 (ПП. ... и на която надписа отдавна се е изтъркал и не може да се види точния модел)
    И при двете проблема се оказа износени четки. (И на двете машини са сменявани някога, но нямам никакъв спомен кога беше)
    На перфоратора вече сложих нови четки преди два дена (купих от един малък специализиран сервиз на Бош в кв.Люлин).
    А с бормашината Елтос мислех дори да не се занимавам, щото имам и друга бормашина - доста по-мощна Метабо купена някъде 2014-2015.

    Обаче днес ей така от хоби някакво, реших да отворя бормашинката Елтос и да видя наистина ли не работи заради четките (както подозирах) или пък е прекъснат някъде захранващия кабел (например). Оказа се, че от едната четка е останала само пружинката и кабелчето, а от другата изпаднаха две графитни люспи точно преди да видя пружината.

    След измерване с рулетка на леглото на четките (крайно време е за се обзаведи с шублер или поне нещо по-точно от рулетка) установих, че сечението на четката трябва да е около 4,5х7,5 и дължина не повече от 18мм.

    Въпроса ми е такъв:
    Знаете ли някъде в София да се продават четки за малки битови електродвигатели ?

    С търсене в Интернет намерих оферти от Пловдив и Плевен, откъдето вероятно ще мога да поръчам без проблем.
    Но ми искаше на място да проверя дали четката ще пасне на леглото и най-вече дали накрайника на кабела ще може да влезе в отвора.

    Ей тук е едната оферта, ама е в Пловдив ..., пък и на снимката не е моя накрайник и ще трябва да го преработвам, а пък всяка една такава преработка крие риск от трайна повреда
    https://vikiwat.com/chetka-vagleno-g...nakraynik.html
    Този пост е редактиран от MitkoS; 12-11-18 в 17:48.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Четки за бормашина

    Ако няма същият размер, аз бих купил подобни с по-голям размер и бих ги напаснал. Графитът лесно се шкури.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #3

    Отговор: Четки за бормашина

    Във Викиват (Пловдив) има 267 (!) вида "ЧЕТКИ ВЪГЛЕНО-ГРАФИТНИ" - така пише на сайта им.
    Срамота е при 267 вида, да купя размер четки, които после да преправям - да стържа самия графит, или да преправям накрайника !
    ... А да не говорим, че струват 2 лева

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Четки за бормашина

    Не е лошо да провериш дали всички тези 267 вида четки са с твърдостта на оригиналните на твоята бормашина. Това е най-важното.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #5

    Отговор: Четки за бормашина

    Как се проверява ?

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #6

    Отговор: Четки за бормашина

    Обади се в Томика бг,много години бяха магазин-сервиз на Елтос,пращаш им снимка,едва ли от тези години ,бормашини и четки има много модели.Мисля,че все още имат стари каталози.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #7

    Отговор: Четки за бормашина

    Наименованието на моделите на Спарки се припокрива с тези на Елтос. Бормашина Елтос BUR 2 и сега си е BUR 2, само дето пише Спарки. Има 160Е, 200Е и т. н. Отиди в магазин, в който продават части за електродомакински уреди. Четки имат. Ако продавача е печен ще ти намери. Във Варна знам 3-4 места, откъдето да купя графитни четки. Жалко че си в Сф

    https://www.google.bg/search?biw=136....0.frItyOsbQ6M

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: Четки за бормашина

    Търси четки за AEG.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Отговор: Четки за бормашина

    Купих ги четките от тук (НикЕлектрик) с ходене на място и проба на място за 5,5лв (бошовските бяха двойно по-скъпи).
    Паснаха перфектно по всичките изисквания - размер на графита и размер на кабелната обувка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как се свързва правотоков двигател с четири четки?
    От Popkaro във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-15, 10:22
  2. Купувам бормашина
    От iwan33 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 27-04-14, 17:55
  3. Продавам бормашина
    От rawtuff във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 24-03-12, 11:39
  4. Ударна бормашина или Ударна бормашина
    От magnate във форум Домашен майстор
    Отговори: 4
    Последно: 26-08-10, 22:23
  5. Магазин за четки за електромотор???
    От gopejo във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 13-01-09, 12:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе