Резултати от 1 до 5 от общо 5

Ударна бормашина или Ударна бормашина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    11
    #1

    Ударна бормашина или Ударна бормашина

    ъпросът ми е за следните 2 модела и кое е по- добре.
    Ударна бормашина Skil 6270 AG или Ударна бормашина Skil Energy 6222
    Понеже имам къща и ми е необходима не професионално, често се налага да се завие тук там винт.

    В страницата на скил дават
    6222 с 27N/m и 100 W консумация
    6270 500W значи е с по- силен ел-мотор но няма информация за силата на завиване.

    Кое ще ми свърши по- добра работа за завиване на винтове ?
    Съблазнява ме че 6270 е по- евтина и може да намери и друго приложение ...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Ударна бормашина или Ударна бормашина

    6270 e с много по-мощен мотор, но не е подходяща за винтове, защото няма предпазен съединител с регулиране на момента. 6222 е нискооборотна и въоще не е удобна за пробиване. Да не говорорим пък за ползване на удара. Най удобно за завиване на винтове са акулуматорните дрелки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    11
    #3

    Re:Ударна бормашина или Ударна бормашина

    Благодаря за мнението, това ми помага да разсъждавам по въпроса
    Но за акумулаторните ама изобщо не съм съгласен. Акумулаторната има пълната си мощност само когато батерията е макс, а това е първите минути на работа. Освен това няма как да е толкова мощна поради причината, че не може да има 100W мотор защото е 14-18V.

    Явно по- добрата идея за завиване на винтове е 6222 ще умувам до утре

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    11
    #4

    Re:Ударна бормашина или Ударна бормашина

    закупих си 6270 и съм много доволен, тествах го само с 2 винта, но нямаше никакви проблеми.
    много добре се регулират оборотите .. пусковите могат да са изключително бавни, което е мн. добре за мен.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Ударна бормашина или Ударна бормашина

    Цитат Първоначално публикувано от magnate
    Благодаря за мнението, това ми помага да разсъждавам по въпроса
    Но за акумулаторните ама изобщо не съм съгласен. Акумулаторната има пълната си мощност само когато батерията е макс, а това е първите минути на работа. Освен това няма как да е толкова мощна поради причината, че не може да има 100W мотор защото е 14-18V.

    Явно по- добрата идея за завиване на винтове е 6222 ще умувам до утре
    Въобще не е вярно, че максимална мощност имаш само в при пълно заредена батерия. Напрежението не пада плававно с разреждане на батерията, а се запазва относително постоянно. Вътрешното съпротивление също не се повишава пропорционално на разряда на батерията. Факт е, че има порфесионални винтоверти с много голям момент. Аз досега не съм имал пробле с момента при завиване на винт с любителска дрелка на батерии. На ток е ясно, че момента ще е по-голям, но вече става много по неудобно. 6270 може да си регулира оборотите много добре, но няма един основен и задължителен елемент, необходим при завиване на винтове. Това е предпазния съединител с който си регулираш максималния момнет за завиване на винт. Ако ще купуваш 6270 можеш да минеш с по-евтина(около 30 лв) дрелка с регулиране на оборотите от 0-2800. За завиване на винотве си има винтоверти на ток, но те нестават за пробиване. В случая 6222 е комбиниран инструмент а пробиване и завинтване на винтове. Явно, че основната му функция е като винтоверт и евентуално да се пробие някоя дупка. Незнам дали ще може да пробие дупка в панелка. Ако може това твоя инструмент.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам бормашина
    От iwan33 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 27-04-14, 16:55
  2. ударна бормашина инструкция и експлоатация
    От Stauffenberg във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-12, 18:26
  3. Продавам бормашина
    От rawtuff във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 24-03-12, 10:39
  4. Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.
    От wladimir1 във форум Домашен майстор
    Отговори: 18
    Последно: 21-07-11, 22:31
  5. Съвет за ударна бормашина
    От SPaun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 05-06-06, 18:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе