Резултати от 1 до 6 от общо 6

Бойлер Елдом - отвиване на залепен клапан

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    17
    #1

    Бойлер Елдом - отвиване на залепен клапан

    Здравейте,
    Налага ми се смяна на предпазният клапан на бойлера. Проблема е, че клапана доклкото виждам е залепен за тръбата на студената вода (не се виждат калчища нито тефлонова лента). Как да го развия, ако напъна с ключ няма ли да скърша тръбата, където е заварена за водосъдържателя?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Бойлер Елдом - отвиване на залепен клапан

    Едва ли е лепен. Ако скършиш заварката, значи водосъдържателя и без това си е отишал.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    17
    #3

    Отговор: Бойлер Елдом - отвиване на залепен клапан

    Благодаря!
    Напънах леко и се развъртя, факт е че не видях калчища или нещо такова.
    Искам да споделя проблема си с бойлера на Елдом, за да може търсещите отговори по-добре да се ориентират.
    Става въпрос за прословутата пластмасова тръба на изодящата топла вода в бойлера. В повечето случаи, а и теми, тя се скършва и бойлера показва, че има топла вода, а реално тя свършва много бързо защото водата се взима от средата на бойлера и горе си остава неизполваем обем топла вода. При мен беше по-разлчно и само един такъв случай отрих с гъгъла. Пускаш топлата вода леко - тече си , пуснеш по-силно и тя рязко намалява и спира. За да имаш силна струя топла вода, трябва много бавно да отваряш крана на топлата вода, иначе отведнъж спира. Причната след изваждането на пластмасовата тръба от бойлера стана ясна - в горният си край, на дължина около 20см се бе сцепила надлъжно на 4 места и сплескала - резултата като пуснеш топла вода по-силно сцепените части като листа на цвете се прибират навътре и затварят тръбата. Покрай смяната й, реших да си сменя предпазният клапан защото свиреше. Да, противно на други мнения изсвирването на бойлера когато е заргял и се пусне някъде вода (може и в съседите) осбено сутрин в почти 100% от случаите с дължи на клапана. На други два бойлера на Теси съм го сменял по тази причина и е изчезвало свиренето. В случая клапана изглежда прилично ръждясъл от вътре и при дърпане с ръка на оста му на горе на долу, се чува прилично скърцане.
    Само да отбележа за тези, които са решили сами да си сменят тази пластмасова тръба на бойлер Елдом, с метална такава, че тръбата седи леко огъната в горният край. Аз използвах такава на Теси от неръждавейка, като е отрязах на правилната дължина, но като я вкарах се оказа, че не влиза цялата и опира в горната част на водосъдържателя. Причината е, че изхода на топлата вода е по периферията на диаметъра на бойлера, а водосъдържателя горе е като полусфера, изкривих я в посока центъра на бойлер и така я мушнах - влезе си перфектно, е и с едно-две уплътения в долната част за да прилепне плътно в металната втулка/тръба на изхода на топлата вода.
    И за протокола на базата на скромният ми личен опит и от изчетеното по форуми:
    1. Среден живот на тръбата на топлата вода в бойлери Елдом 5 до 7 год. макс. в зависимост до какви макс. температура се нагрява често водата.
    2. Средно време за което един предпазен клапан на бойлер от типа на тези растоващи налягането обратно към мрежата ще започне да свири - 4 до 6 год. в завсимост от качеството на клапана, и примесите във водата, ръжда и варовитост.

    Това от мен, дано съм полезен на някой. Отивам да видя, дали не тече от някъде, че вече го напълних и го загрявам (с нова тръба и клапан).

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #4

    Отговор: Бойлер Елдом - отвиване на залепен клапан

    Всички баланси/клапани/ на Елдом са лепени заводско!
    Развиването става с нагряване и два газови ключа/тръбни/.
    Изкарал си късмет, някой е сложил малко лепило.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 01-04-19 в 19:47.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #5

    Отговор: Бойлер Елдом - отвиване на залепен клапан

    Не мисля че е залепен.Аз моя съм го сменявал на всичките ми бойлери, на последния Елдом така беше затегнал ,че направо се уплаших да отткъсна тръбата при заварката.Но с къси движения напред и обратно го пораздвижих и се развъртя на магия.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #6

    Отговор: Бойлер Елдом - отвиване на залепен клапан

    Как стигна до извода, че не е лепен?
    Имаше следи от конец, тефлон или кълчища?
    Във фабриката няма кой да си играе да навива каквото и да е било, слагат няколко капки лепило за уплътнение на резбата и стягат.
    Този пост е редактиран от avenger; 04-04-19 в 22:05.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с бойлер ЕЛДОМ
    От vasilray65 във форум Бяла техника
    Отговори: 40
    Последно: 10-03-18, 01:23
  2. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 17:53
  3. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 16:53
  4. Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест
    От kriso.3206 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 10:02
  5. Въпрос за (комбиниран) клапан на бойлер
    От deasa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 27-05-10, 23:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе