Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By badr

Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #1

    Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

    Монтирахме нов бойлер на Елдом Инвест -Варна на мястото на стария и възвратния клапан започна да капе докато загрява.Старият също е на тази фирма, но протече водосъдържател, а беше с изтекла гаранция.Чудното в ситуацията е,че стария не капеше.Знам ,че е допустимо да прокапва докато загрява,но този си капе доста прилично.Свалих възвратния и монтирах нов до 8,5 бара!Същата работа.Свалих и монтирах възвратния от стария бойлер... пак същата работа.Взех и монтирах редуцир-вентил преди възвратния... пак същата работа!Не мога да си обясня да има причина в бойлера,но незнам какво да си мисля вече

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Отговор: Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

    Какво значи "капе доста прилично"? Капе ли когато бойлера е студен или когато загрее прокапва?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #3

    Отговор: Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

    Капе когато започва да грее.Да кажем от към 30 градуса натам.Както казах по-горе знам, че е нормално, но ми се струва странно.Старият не го правеше, а беше монтиран на същото място.Капе доста прилично... на всяка секунда по капка!Може би малко по-интензивно.Както и да е!Каква разлика има от стария и защо този капе!? Просто ми е интересно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4

    Отговор: Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

    Единия вариант е че сега налягането на водопровода е по-високо. Примерно вечерта е с поне една атмосфера повече, отколкото през деня (имам манометър на водопровода), но над 5,5 Атм. не съм виждал.
    Втори вариант - монтирал си и друг възвратен клапан, който не позволява да се връща водата към водомера.
    Трети вариант - тръбата за топла вода на новия е по-висока от стария, при което остава по-малка въздушна междина в горната част на бойлера. При това малкото въздух се мачка по-бързо и по-бързо вдига налягане на водата (тя почти не се мачка) при което почва да капе много по-рано.
    Четвърти вариант - на някой от крановете преди бойлера или около водомера (който и да е по веригата) е паднала гумичката и по този начин се държи като възвратен клапан като пречи на водата да се връща към водомера и се вдига налягането.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Отговор: Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

    Да изясним нещо.Мисля, че става дума за комбиниран паровъздушен/възвратен клапан.Паровъздушната част е винаги след възвратната и от там капе.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #6

    Отговор: Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Да изясним нещо.Мисля, че става дума за комбиниран паровъздушен/възвратен клапан.Паровъздушната част е винаги след възвратната и от там капе.
    Точно така.За такъв става въпрос.Мисля,че трябва да е от тръбата за топлата вода.поне в това намирам логика.Просто всичките бойлери сега ги правят с тръба допираща до водосъдържателя със страничен прорез.Това е с цел да се пълни на 100 процента,но по този начин при нагряване прокапва веднага.
    Този пост е редактиран от kriso.3206; 18-12-12 в 22:01.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #7

    Отговор: Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

    Колкото по близо до 100% се пълни с вода, толкова по-малка е "бомбата" ако гръмне.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Отговор: Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

    Цитат Първоначално публикувано от kriso.3206 Виж публикацията
    Точно така.За такъв става въпрос.Мисля,че трябва да е от тръбата за топлата вода.поне в това намирам логика.Просто всичките бойлери сега ги правят с тръба допираща до водосъдържателя със страничен прорез.Това е с цел да се пълни на 100 процента,но по този начин при нагряване прокапва веднага.
    Прощавай, но мисля че не е точно така.Паровъздушния клапан е клапан, който отваря при определено налягане, а то е резултат от нагряването на водата.Съвсем нормално е над 40* да прокапе.
    Особени промени по формата на водосъдържателите няма поне от 20г.
    charliii одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #9

    Отговор: Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

    Не се изразих точно.Не промени във водосъдържателите.Нямам поглед в нещата много назад за да кажа какво се е изменило за последните 20 години, а и никъде не съм споменал за промяна във водосъдървателите.Просто исках да кажа,че с тези пластмасови тръби на топлата вода с които са в момента (нямам представа дали са си така от 20 години,но не мисля) Тези тръби ги набиват до най-горния край на водосъдържателя.Тръбата опира в стената му.Просто за да може да се гарантира дебит на водата са направили страничен прорез на края на тръбата.А и впрочем тези водосъдържатели с фланец тип "елипса" ( и те едва ли са от 20 години) са с замисъл да избиват при определено налягане (клас на защита). Не мисля,че този бойлер може да "гръмне" каквото и да значи това.В лошия най-лошия случай ще избие фланеца.Отклонихме се от темата,но както и да е.Въпроса ми беше защо капе клапана на новия бойлер, а на стария не!? Като в началото на темата отбелязах,че знам ,че това е нормално!!Просто исках да знам защо?В това намерих смисъл само.В евентуална разлика в тръбата за топлата вода.Тоезт в стария има въздушен джоб който абсорбира разширението при нагряване.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #10

    Отговор: Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест

    Моя клапан (от новите комбинирания) от чисто нов не е капал никога. - В упътването за клапана пише, че е нормално да не капе. - Забелязал съм че връща към водопровода и не капе, а като затворя крана преди бойлера почва да капе защото няма накъде да освободи налягането. Чудех се защо не капе като стария (голям със врътка отгоре). За едно загряване на водата стария изкапваше към 2 литра вода. Предположенията си ги казах и аз съм за четвърти вариант - гумичка станала на клапан. - Затова се е спукал предния водосъдържател като работи на 8,5 Бара и натръпнал вече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери
    От dodo_pv във форум Черен списък
    Отговори: 28
    Последно: 03-07-15, 14:47
  2. Кодове за грешка при Елдом-инвест
    От d.dimitrov във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:50
  3. Бойлери - проблем с възврътния клапан
    От hris_2013 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 36
    Последно: 23-10-13, 07:17
  4. Проблем с възвратен клапан-спира топлата вода
    От wlwlwl във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-11, 00:14
  5. смяна на възвратен клапан
    От kolev703 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-04-11, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе