Резултати от 1 до 5 от общо 5

Бучене от щранга на топлата вода.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1

    Бучене от щранга на топлата вода.

    От време на време се чува това бучене с вибрации без да е пусната водата. Щранговете са пластмасови, сменяни преди 5..7..8 години, до сега такова нещо не се е случвало. Най отчетливо бучи при спирателния кран преди водомера, крана е на 15см от щранга и като почне това бучене все едно нещо ври в самият кран. Продължава различно 3..5 секунди, понякога 10..15.
    Бучене имало и при комшиите без да пускат водата, но това не е проверена информация.
    8 етажа са не съм питал всичките, само тези под мене и над мене.
    Появи се преди около месец, месец и нещо.
    Та все си мисля ако е било от някой смесител по трасето за това време да са си го оправили.
    Случва се по няколко пъти на ден, днес примерно преди обяд 2..3 пъти и сега 2 пъти.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #2

    Отговор: Бучене от щранга на топлата вода.

    Разбери кой е правил ремонт по това време и ще откриеш причината и виновника!
    Може да е както от смесител, така и от спирателен кран, бойлер, казанче и т.н.
    Добре, че сте само 8 етажа!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3

    Отговор: Бучене от щранга на топлата вода.

    ТЕЦ е. Бученето е само на топлият щранг. На студената вода го няма. В началото и аз мислех че е от казанче, но един път като забуча пипнах тръбите и се видя че е само на топлата вода.
    Ако е от смесител много рядко се пуска, аз поне 100 пъти на ден си мия ръцете.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4

    Отговор: Бучене от щранга на топлата вода.

    Има няколко причини - стари спирателни кранове с изронено уплътнение, стара батерия с изронени уплътнения - допускащи смесване/преминаване на топла вода към щранга на студената, запушен щранг или лошо закрепен щранг към стената.
    Ще трябва да се мине по комшиите и да се тества етапно. Възможно е и да е от стар кран в мазата.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    1
    #5

    Отговор: Бучене от щранга на топлата вода.

    Потърси майстор в https://imamchovek.bg/ . На мен ми се наложи да ползвам водопроводчик и останах доволна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с топлата вода на WOLF CGG 2K
    От miroslav galabov във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 05-01-18, 21:51
  2. Няма налягане топлата вода
    От tanatos във форум Друга битова техника
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-16, 11:10
  3. Бойлер проблем с топлата вода
    От beloved във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 05-11-14, 14:49
  4. Проблем с топлата вода
    От Tyna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-14, 15:56
  5. Колко ни струва топлата вода?
    От Lupus във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 15-12-06, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе