Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с топлата вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    143
    #1

    Проблем с топлата вода

    Здравейте!
    Банята ми е на газов бойлер/пропан-бутан/ и смесителя/батерията/ на душа ми е от тия де са с една ръкохватка/керамични/.Студената вода е с добро налягане,а топлата със слабо и то значително слабо.В същото помещение имам и мивка която е от старите смесители/с гумичките/ и на нея са добре е двете налягания/топла и студена вода/.Кажете как да оправя проблема и ако трябва да разглобя смесителя/керамичния/ от къде става .Гледам само една ръчка де я въртя на двете посоки и на горе/долу ...помагайте ако сте имали подобни патила.Смесителя е на около 3 години

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re: Проблем с топлата вода

    Задръстен топлообменник на бойлера - това ти е проблема, а не батериите. Обърни се към сервиз да ти го почистят.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    143
    #3

    Re: Проблем с топлата вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Задръстен топлообменник на бойлера - това ти е проблема, а не батериите. Обърни се към сервиз да ти го почистят.
    А защо на мивката/която също взема топлата вода от бойлера/ налягането е добро?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Re: Проблем с топлата вода

    Извинявам се, не съм догледал - разбрал съм, че и на двете батерии не е добро налягането. В такъв случай можеш да махнеш батерията и да провериш дебита на тръбата, за да се убедиш, че няма запушване или стесняване и тогава да търсиш проблема в батерията.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #5

    Re: Проблем с топлата вода

    Батерията се разглобява, като се вдигне ръкохватката до горно положение, маха се пластмасовото капаче/синьо и червено/ и под него се развива винта който държи ръкохватката. След това ръкохватката се издърпва нагоре /може и да се наложи по-силно да се дръпне/. И след това трябва да се извади керамичната глава, като при различните батерии е различен монтажа й.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Проблем с топлата вода

    Тук има със снимки и добри обяснения като как се разглабя керамичен смесител.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    2
    #7

    Отговор: Re: Проблем с топлата вода

    Здравей те искам да се включа в темата с един въпрос аз го имам същия проблем освен че нямам налягане на топла вода на душа а и на още две батерии а и бързо ми свършва топлата вода . А в началото на лятото го изчистих от варовика и всичко сам му сменил без меките връзки ?

    - - - - - - - - - -

    Здравей те искам да се включа в темата с един въпрос аз го имам същия проблем освен че нямам налягане на топла вода на душа а и на още две батерии а и бързо ми свършва топлата вода . А в началото на лятото го изчистих от варовика и всичко сам му сменил без меките връзки ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Бойлер проблем с топлата вода
    От beloved във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 05-11-14, 13:49
  2. Голям проблем с БГВ от ТЕЦ - топлата вода е студена!
    От deian във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 05-03-14, 12:38
  3. Отговори: 0
    Последно: 26-08-13, 00:36
  4. Отговори: 2
    Последно: 24-04-12, 11:07
  5. Проблем с възвратен клапан-спира топлата вода
    От wlwlwl във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-11, 00:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе