Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на черен смесител за баня и душ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    51
    #1

    Избор на черен смесител за баня и душ

    Предстои ми ремонт на баня и съм избрал да са с черни кранове на душа и също на чешмата.
    За уикенда бяхме в един хотел и забелязох на какво са заприличали черните кранове там, както и 'слушалката' на душа - марка Demm. Помислих си, че са някакви евтини ментета, обаче тази марка се оказва доста скъпа и оттук идва притеснението ми. Ако така ще се обелят и моите, по-добре да мисля друг вариант, вярно, че и по хотелите никой не пази, но взе пак качеството изглежда много зле.
    Ако може някой с черни кранове от години да ми сподели дали са му се изтъркали и ако не - да ми препоръча марката.

    Чета сега, че имало 2 вида покритие - PVD(physical vapour deposition) и Electroplated - https://www.sinkwarehouse.com.au/blog/pvd-vs-electroplated-black … -which-is-better/
    Според статията PVD е доста по-добро. Някакви наблюдения от реалния живот?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #2

    Отговор: Избор на черен смесител за баня и душ

    Колега, нямал съм черни батерии, но по едно време имах баня с черни плочки. УЖАСНО е. Всяка капчица вода си личи, жена ми беше се побъркаюа да бърше, мисля че на трета година правихме пак ремонт.

    Изпратено от моят STK-LX1 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #3

    Отговор: Избор на черен смесител за баня и душ

    То на хромираните си личи като засъхне водата, а това черно ще е като далматинец.
    Ще се драска със сигурност и ще си личи.
    Ако цвета не е толкова приоритетен е най-добре да се заложи на стомана, освен че изглежда много добре, трудно се драска и цапа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #4

    Отговор: Избор на черен смесител за баня и душ

    Ако си намериш и с червени врътки ще си в топ 10

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #5

    Отговор: Избор на черен смесител за баня и душ

    За баня не знам, пролетта монтирахме кухненски черен на Roca. След няколко месеца минимална употреба се разтече в основата и откъм батерията. Повече на тази марка не бих взел нищо. Мисля, че Grohe са най-добре, но съответно и цената им доста добра.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #6

    Отговор: Избор на черен смесител за баня и душ

    Като добавка само, предполагам, че това на снимката е чистено с агресивни препарати. А тези тренди смесители с различни цветове и покрития не бива да се чистят с какво да е. Към инструкциите на всеки производител си има описано как и с какво да (не) се чистят.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #7

    Отговор: Избор на черен смесител за баня и душ

    Всяко покритие се изхабява освен ако не е направено от НАСА. Това е нормално не се вдивявай толкова няма 1000 години да ги ползваш. Следите от нормално изхабяване не променят функциите на устройството все пак няма да правиш музей и хората да идват да гледат какви батерии си взел срещу заплащане. Купувай каквото ти харесва щом държиш на цветове и след 3-5 години в коша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термостатен смесител за душ
    От ccankov73 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 123
    Последно: 16-03-24, 09:14
  2. Избор на смесители за кухня и баня
    От gtivanov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 01-04-18, 22:32
  3. Избор на вентилатор за баня
    От aleksenergo във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 21-11-14, 15:27
  4. ремонт на смесител за вана
    От bilian във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-12, 10:56
  5. Избор на вентилатор за баня
    От stn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 02-05-11, 01:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе