Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Защо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Защо?

    Защо???



    Тази сутрин реших да погледна какво става с темата "Липсва организация, търсят се нови модератори...", до къде са стигнали идеите за подобряване на обстановката и организацията на форума и.... я открих чак в "кофата" за отпадъци. Не повярвах на очите си.

    Излиза, че всички наши мнения, предложения и спорове относно това как трябва да са нещата в този форум не струват нищо. С тях се постъпва както с употребените салфетки след вечерята - изхвърлят се заедно с отпадъците в кофата за боклук. Обидно и недостойно! Човека, който го е направил трябва да има огромно самомнение за да постъпва така с околните. Там ако изключим дежурните дребни недоразумения имаше ценни предложения и истинска загриженост за форума и неговото бъдеще. И то писани не от "новаците" (да не ми се сърдят за това определение, аз също съм от тях), а от негови ветерани с по 1500 поста, от настоящи и бивши модератори, от хора със солиден житейски опит и с по едно, че и две висши образования. Едва ли те заслужават такова безпардонно отношение.

    Моето участие в този форум е сравнително кратко - 8 месеца. За този период успях да науча доста неща, да опозная различни хора, оценявайки ги само по написаното от тях и да се чувствам добре в тяхната компания. Опитвах се до колкото мога да бъда и аз полезен. Чувствувах се като в един от тези английски клубове, където се влиза с пропуск и където се чувстваш между себеподобните си. В последно време тази ми представа започна да се сменя с усещането за кварталната кръчма, където минаваш да пиеш едно питие и непрестанно се оглеждаш, да не би собственика и да те изхвърли, защото не си му симпатичен. Уважавам правото на всеки да изрази своето мнение и очаквам и от останалите същото. Времето на максимата на Сталин: "Има човек, има проблем. Няма човек, няма проблем" приключи преди 50 години!

    Съвсем искрено Ви казвам, не се чувствам уютно в такава обстановка.



    PS. Ако това бъде изтрито отново не се притеснявайте. Ще го получите в пощенските си кутии, но тогава се запитайте дали това се връзва с чувството Ви за лично достойнство.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Защо?

    Lupus защо непрекъснато чоплиш старите рани?



    Намерихме малко нови модератори, свърши се...

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Защо?

    Както ти е казал по-горе DK, създаваш излишно много конфликти и напрежение.

    Темата си е свършила работата, преценено е, че няма нужда от нея!

    Не си позволявай да заплашваш със спам модератори и администратори на форума. Не ми харесва постоянната ти съпричасност в последно време, не прекалявай.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Защо?

    Хубаво, че си е сваршила работата, ама да бяхте драснали по 1 ред какви са резултатите от дискусията и какви решения са взети преди да я заключвате и триете. Явно това е въпрос на уважение към участниците, което не смятате за нужно да проявите...



    <font color="red">Никой не е търсил дискусия по темата. Търсеха се модератори и комуникация по Емайл. Каквото е търсено е намерено, а спамът е отишъл в кофата...

    КрИс

    </font id="red">

  6. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #5

    Защо?

    Извинявайте господа, но за мен е признак на неуважение (говоря специално от мое име) да отделям от времето си, което уверявам ви ми е ценно, за да пиша в този форум, към чието обкръжение имам по специфично отношение, а вие с пренебрежение да се отнасяте така с труда и вниманието ми.

    Ако мислите и за напред да постъпвате така - поне го обявете, за да имам презумцията, че всичко, което бъде написано може да бъде изтрито.



    КрИс, специално към теб се обръщам, като същевременно не очаквам отговор, защото нямаш навика да даваш такива. За трети път се убеждавам в това. Скоро беше упрекнал Malone, че не е изчистил тема от спама, а я е заключил, а тук е постъпено по същия начин и виновни за това сме ние?!? Защо не изтрихте ненужното и да запазите същността на темата? Не мислиш ли, че изискваш от участниците нещо, което ти сам не спазваш?!



    Ако целта и е била за уведомяване търсенето на модератори, без нуждата да се обсъжда въпроса, можеше да я направиш негодна за последващи постове, за да не си губим времето в писане, което после ще отиде на боклука.



    Извинявам се за намесата, не желая да засягам ничии интереси, уважавам всички ви и очаквам същото и от вас.


  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Защо?

    Спрете се бре хора. Няма никакъв смисъл. Излишно е да го правим това. Просто няма механизъм, по който да можем да повлияем.

    Много ми се иска някой път да си поговоря с Крис. Не с лошо, просто да си поприказвам, от любопитство, ако щете. Просто ми е изключително чудно какви точно са целите на този форум, отнесени към една търговска организация. Аз бих го нарекъл маркетинг на първо четене. Но по начина, по който се управлява, не ми прилича на това.

    Разбира се, аз не искам да излизам пак на топа на устата и за това спирам да пиша тук, пък и си взимам два - три дена отпуска. Съветвам ви и вие да направите същото.

    До скоро



    P.S. Ха, чукнах 666 поста. [:D]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Защо?

    в Този слу4ай съм съгласен с Lupus & Profita

    има и други теми , които вместо да се изтрият - се оставят

    да "събират прах"


  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Защо?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Ако целта и е била за уведомяване търсенето на модератори, без нуждата да се обсъжда въпроса, можеше да я направиш негодна за последващи постове, за да не си губим времето в писане, което после ще отиде на боклука.

    <div align="right">Originally posted by Profita*-*30/04/2004*:* 09:42:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Целта на темата беше единствено и само това.

    Беше написано черно на бяло в първия спам по темата от Lupus.

    В последствие някой, предполагам лично Lupus е изтрил мнението си, а с него и модерираното от мен.

    Това не е първата тема, в която предлагам нещо, а в последствие всеки го изкривява през призмата си и решава да "помогне" както той смята, че е редно.

    Въпросите обсъждани в преместената тема са от компетенцията само на администраторите и модераторите на форума.

    Не се обиждайте, това не е неуважение - всички потребители сте добре дошли във форума за да се учите и съответно да помагате на другите да научат нещо, за да загубите някоя друга минута в развлечения.

    Това не значи, че имате каквито и да е права, относно управлението на форума, неговите правила, начина на избиране на управляващите и подобни.

    Ако администратори и модератори преценят, че имат нужда от по-обширно проучване ще ви помолят да дадете мнението си.

    В конкретната тема, даже и без изрично упоментатото уточнение в модерираното мнение на Lupus, нищо не навежда на мисълта, че е поставен на широко обсъждане начинът на подбор на модератори. Напротив, има конкретна молба за комуникация по Емайл.

    Която за пореден път не е спазена от малка бройка участници, за които в последните месеци най-интересното в SetCom.bG форумите е тяхната организация и управление.

    Разберете, това е на заден план - участвайте в темите, учете се и учете другите, забавлявайте се и се ограничавайте в теми, които засягат как да се изразя... техническата страна на въпроса.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Извинявайте господа, но за мен е признак на неуважение (говоря специално от мое име) да отделям от времето си, което уверявам ви ми е ценно, за да пиша в този форум, към чието обкръжение имам по специфично отношение, а вие с пренебрежение да се отнасяте така с труда и вниманието ми.

    <div align="right">Originally posted by Profita - 30/04/2004 : 09:42:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Пример:

    Аз искам да си направя хълм от пръст. Идва някой, отделя много труд и сили да ми помогне и изкопава една чудесна дупка. Много благодаря, разбирам, че е отделил много време, но увеличава работата ми двойно. Освен да натрупам необходимата ми пръст аз ще трябва и да запълня ненужната ми дупка...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    Защо?

    Естествено е да се дискутира тема, която е интересна за всички. Щом е ставало дума за обява, а не за дискусия - ми слага се sticky + locked след първия и единствен пост и случая е приключен. Грешки стават - разбираемо е, ама като сбъркаш е редно да си признаеш и извиниш, а не да проявяваш неуважение, просто ей така - щото можеш. Относно примера с дупката и хълма - ми тоя пример яко suxxx. Като видиш, че някой се кани да прави изкопи там, където ти правиш насип, ще идеш да се разберете предварително, а не да го изчакаш да си вложи труда и усилията, да ти отвори и на теб повече работа и на края да му зариеш дупката. Тъпо е някак си...

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Защо?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Естествено е да се дискутира тема, която е интересна за всички. Щом е ставало дума за обява, а не за дискусия - ми слага се sticky + locked след първия и единствен пост и случая е приключен. Грешки стават - разбираемо е, ама като сбъркаш е редно да си признаеш и извиниш, а не да проявяваш неуважение, просто ей така - щото можеш. Относно примера с дупката и хълма - ми тоя пример яко suxxx. Като видиш, че някой се кани да прави изкопи там, където ти правиш насип, ще идеш да се разберете предварително, а не да го изчакаш да си вложи труда и усилията, да ти отвори и на теб повече работа и на края да му зариеш дупката. Тъпо е някак си...



    <div align="right">Originally posted by Ghost*-*30/04/2004*:* 12:59:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Сериозно ли мислиш, че следя тема, в която съм написал да се комуникира по емайл??? Друг ми спомена, че е време да се затваря, като видях каква боза сте наторили направо я изтрих.

    Специално ти се чуствай вече баннат - нещата може да се променят ако ме черпиш билет за Джудас.

    ПС - яко...

  13. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #11

    Защо?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Пример:

    Аз искам да си направя хълм от пръст. Идва някой, отделя много труд и сили да ми помогне и изкопава една чудесна дупка. Много благодаря, разбирам, че е отделил много време, но увеличава работата ми двойно. Освен да натрупам необходимата ми пръст аз ще трябва и да запълня ненужната ми дупка...



    <div align="right">Originally posted by КрИс - 30/04/2004 : 11:02:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Абсолютно съм съгласна с написаното и си вземам бележка.



    Очевидно до настоящия момент не съм разбрала, че участвамe в направата на нечия купчинка пръст. Дупките направени от други не са нужни. Редно е да им се покаже. И се прави с отегчение към труда на направилия дупката.

    Дали обаче дупката не е конструктивна към тази купчинка пръст?!

    Дали, ако тази дупка я няма, не се рискува вълните да отмият това хълмче малко по малко?!



    Не виждам смисъл от дискусия по темата.

    Благодаря за отговора на Крис.

    Беше напълно изчерпателен.

    Аз (прости ми Боже невежеството), мислех че този или който и да било форум се изгражда благодарение на знаещи и незнаещи участници. Мислех си, че всеки има известен принос към съществуванието му (форумът като такъв), но явно не съм била права.

    В такъв случай - спирам да мисля.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Защо?

    Крис,

    За мен тая тема е изчерпана. Сега вече има две ясно изразени позиции, за съжаление диаметрално противоположни. Диалог между глухи...

    Предлагам ти да и удариш катанецо.



    PS Апропо, едва сега разбирам, че съпричастността е укорително поведение, а добронамереното предложение - спам. Какво да се прави - разлика в годините и възпитанието[:D]

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #13

    Защо?

    "каквото било - било..."



    ако перифразирам народната мъдрост, ще излезе:

    - това е минало men - дайте да гледаме напред - бъдещето може(съмнявам се) да бъде променено от нас - миналото НЕ.





    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Извинявайте господа, но за мен е признак на неуважение (говоря специално от мое име) да отделям от времето си, което уверявам ви ми е ценно, за да пиша в този форум, към чието обкръжение имам по специфично отношение, а вие с пренебрежение да се отнасяте така с труда и вниманието ми.

    Ако мислите и за напред да постъпвате така - <font color="red">поне го обявете</font id="red">, за да имам презумцията, <font color="red">че всичко, което бъде написано може да бъде изтрито. </font id="red">





    <div align="right">Originally posted by Profita - 30/04/2004 : 09:42:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Profita ?

    не ти ли е ясно, че може да бъде ?



    <font color="blue">/offtopic/

    освен това може да бъде и изгорено.. - спомни си за "Александрийската" библиотека





    <font color="black">п.п. е, харддисковете не горят - но пък има чукове..(hardware&tools)</font id="black">

    /offtopic/</font id="blue">





    <font color="orange">smarty added</font id="orange">



    <font color="brown">"това, което е написано остава! "</font id="brown">



    ей, той стана много цветен този "пост"...скрипт..ум...(царува, робува, печати удря)

  17. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #14

    Защо?

    А бе хора!!! В последно време тук а се разиграват егати драмите, чак не ми се пише. Какво значение има дали е изтрита една чисто служебна тема или не. Темата не беше "Дайте идея какви модератори?", а "Търсят се модератори." И какво стана, всеки настръхна като че ли са закрили целия форум. Явно доста хора направо са заживели тука. Времето се затопля, време е за бира и разходки сред природата. Не гледайте толкова на сериозно на тези неща, особено когато не са компютърна тема, все пак това е форум. И в парламента не задълбават толкова в нещата. []. Да вземете да направите една анкета на тема: "Какво е форума на СЕТКОМ според вас?"

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #15

    Защо?

    Не съм писал по въпросната тема , но ми е много интересно как искате да има ред като направеното от модераторите веднага се упреква.Това е тяхната работа.Писали сте да , но щом се смята за спам се трие няма да се обиждате.Няма значение с колко висши си това не е критерии (не искам да обиждам никого)че всичко написано трябва да стои и да се взема под внимание.Ако е много хубаво , но не е по темата заминава.Лицата чиято работа е да отсяват кое да остане и кое не така се решили.Не са искали да обиждат никого.Както беше казано горе създава им се работа.Това не е съпричастност а моето лично мнение защото всеки ден се сблъсквам с подобни случай.Хем искат ред хем все не им харесват правилата и не ги спазват.Така не става.

    Пак искам да кажа , че с написаното не изразявам кой знае каква съпричастност просто както казах и аз имам такива случки.Не целя да обиждам никого.Това е лично мнение не ангажирам никого с него

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защо ?!
    От dokkito във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 42
    Последно: 17-10-14, 17:55
  2. защо?
    От lorams във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 19-07-09, 19:29
  3. Защо??
    От Waverunner във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 26-11-03, 00:24
  4. ЗАЩО???
    От LordOfEvil във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 10-02-03, 22:31
  5. Защо....
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 27
    Последно: 03-09-01, 16:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе