Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Защо форума е на английски?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #1

    Защо форума е на английски?

    Бих искал да изразя разочарованието си от английския език на по-голямата част от форума, FAQ и т.н... Нима си нямаме собствен език, та всичко да е на чужд език в този иначе изцяло български форум. Преведени са хиляди програми, толкова ли не може да се преведе малкото текст в този форум:



    Screensize:

    Format mode:

    Format:

    Callouts:

    ....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    124
    #2

    Защо форума е на английски?

    Здравей Борис!

    Темата е вече дискутирана: http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=13601

    И все пак нещо и от мен: от една страна абсолютно съм съгласен и с казаното в другата тема, че не може винаги да изхождаме от позицията: "АЗ ИСКАМ!". Макар и да съм "новак" тук, доколкото успявам да схвана, този форум е напълно некомерсиален - следователно не можем постоянно да ИЗИСКВАМЕ от хората, които го поддържат, да му отделят цялото си внимание.

    Но ще ти дам и друга идея: замисли се що за глупости и бисери се раждат понякога при превод на чужди термини (примерно много глупаво би ми звучало: "Абонирай се за темата"...). Според мен наистина е по-добре някои от нещата да си останат на Английски език.

    Глупавато е когато пишем с латински букви български думи, а не когато използваме английски думи.

    <u>Подчертавам</u>, че не критикувам теб или мнението ти - само споделям моето.

    Всъщност (знам, че нямам право, но все пак) бих предложил на модераторите да заключат темата, за да не започнат пак да се леят реки от страсти и безмислени спорове.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #3

    Защо форума е на английски?

    Само не ми е ясно как се пускат теми, които съвсем доскоро са обсъждани подробно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    124
    #4

    Защо форума е на английски?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Само не ми е ясно как се пускат теми, които съвсем доскоро са обсъждани подробно.



    <div align="right">Originally posted by Sunny*-*04/06/2004*:* 11:15:41</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами Sunny, според мен това си е типична наша българска черта (включвам и себе си в това число, за да не си помисли някой, че се правя на светец) - не сме почитатели на правилата и на тяхното спазване (в която и да е сфера на живота).[V]

    Наскоро ти ме подкрепи по подобна тема и я заключи. Смятам, че никой няма право да се сърди за заключена тема при неспазени правила и за това си позволих да направя такова предложение отново.

    <font color="red">EDIT 04.06.2004 - 12.30

    @Lupus - стига бе човек... Става въпрос за пускане на тема, която скоро е обсъждана. Никой не коментира ефекта от предложенията. Точно от такова разводняване се опасявах!</font id="red">

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Защо форума е на английски?

    Всъщност може би трябва да се направи нещо по-кардинално - програма, която да следи за всякакви предложения за форума, коментари и критики и автоматино да трие темите. И бе това от тях няма никаква полза.[!]

    За справки - виж "Кофата".

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Защо форума е на английски?

    Сега да чуете и истината.

    Поне тези, които са отскоро във форума.



    Лично Крис предложи да се преведе файла с "текстовата част" на форума.

    Не ми се търси сега темата, но такава има.

    Намериха се и няколко ентусиасти, но за съжаление, някои от тях [аз съм в това число] се оказаха недостатъчно сериозни или не прецениха достатъчно, дали свободното време ще им стигне за такава задача [която от друга страна въобще не е тежка или голяма по обем]. Крис предполагам и досега чака обещаното.



    Така че критиките добре ... за други идеи да, но за тази би трябвало да се сърдите на други хора, не на Крис. За превода той направи, това което е нужно. Поне според мен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #7

    Защо форума е на английски?

    Аз предлагам Малоне да бъде пребит с камъни за назидание []

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #8

    Защо форума е на английски?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз предлагам Малоне да бъде пребит с камъни за назидание []



    <div align="right">Originally posted by DeathKnight*-*04/06/2004*:* 14:09:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <font color="blue">---------------offtopic-------------------------

    Неееее, това е безсмислено. По-добре да ни разнася коктейлите на Елена, а в свободното време да превежда (сега аз ще бъда пребита с камъни от Malone[])

    ---------------offtopic-------------------------</font id="blue">

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Защо форума е на английски?

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

    <font color="orange">"Я това го знам бе ...

    Мене не ми требе джокер ... я съм от там ..."</font id="orange">




    Няма да ме затрудните ама въобще ...

    Ама нямам папионка.

    Имам де, но ще се намокри.



    Иначе само с бански и папионка ще съм неотразим ... на мокрия бар.

    [:D]

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #10

    Защо форума е на английски?

    //ontopic

    Ако все пак идеята за превода на интерфейса не отмряла и ако все още има нужда от помощ, подновявам предложението си да помогна...



    <font color="blue">//offtopic

    Хм... облечен само с папионка... в мокрия бар... Струва ми се, че могат да се намерят по-подходящи от Malone (нищо лично) за тази роля...</font id="blue">

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #11

    Защо форума е на английски?

    3 думички на всеки юзер и е готов форума.

    гъгъл нали така го превеждаха.

    е има малко безсмислици там ама бива.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Защо форума е на английски?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">



    Иначе само с бански и папионка ще съм неотразим ... на мокрия бар.

    [:D]

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">



    <div align="right">Originally posted by Malone*-*04/06/2004*:* 12:40:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Точно това ме отказа напълно да дойда- досега се двоумихме с жена ми - все пак аз да стана акушер не бе лоша идея , а и детето ще притежава около 40 кръстника, ама това с папионката направо ми прилича на

    - Припадало от радост, изпадало в захлас, давали ма даже "По света и у нас "

    Замунда Банана Бенд

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #13

    Защо форума е на английски?

    Извинявам се на форумците (особено на засегналите се) за повторената тема. По принцип аз също не харесвам такива неща, но ето на, тъй се случи...



    От друга страна, оказва се, че може и в крайна сметка да е имало смисъл от повторното отваряне на въпроса (макар и в нова тема). Аз съм поредния, който си предлага публично (тук) услугите за превод на интерфейса. Идеални преводи няма, но ако впоследствие всички надигнат глас срещу някои конкретни думички, естествено е да могат да се заменят. Лично аз не виждам абсолютно никакъв проблем в превода "Абонирай ме за темата" - съвсем по същия начин си звучи и на английски?! Имам опит от превода на една малка програмка и предполагам, че ако 3-4-ма се захванат за няколко часа всичко ще е готово... Остава някой все пак да координира усилията и зададе заданията.

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Защо форума е на английски?

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Точно това ме отказа напълно да дойда- досега се двоумихме с жена ми - все пак аз да стана акушер не бе лоша идея , а и детето ще притежава около 40 кръстника, ама това с папионката направо ми прилича на

    - Припадало от радост, изпадало в захлас, давали ма даже "По света и у нас "

    Замунда Банана Бенд



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Или съм си загубил чувството за хумор или в петък вечер съм затъпял, но това не можах да го схвана нещо...



    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #15

    Защо форума е на английски?

    //offtopic

    @Malone

    Май няма защо да се притесняваш, щото и аз не го схванах...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 19-06-05, 23:09
  2. RQ: Курсова работа по английски
    От parazit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 09-05-04, 20:38
  3. RQ:Самоучител по английски...?
    От mato във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-03-04, 12:44
  4. Субтитри на английски
    От xtra във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-04-03, 23:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе