Резултати от 1 до 11 от общо 11

Предложение за "компютърни компоненти"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    Предложение за "компютърни компоненти"

    От известно време си позволявам да обсъждам цена на компонент , но да Ви кажа писна ми от долни номера



    искам да предложа в този форум ( компютърни компоненти )

    да има някой който да следи за актуални цени.

    Никъде не приемат хора които искат да продадат старите си неща на цени на нови компоненти ( казвам това в следствие на няколко поредни поста )

    Може и да ме изхвърлите от форума , но не приемам това така наречено "подиграване" с останалите участници.

    Някой се мисли за много по умен и хоп ако мине , а ако някой се усети -почват обиди, подигравки, заяждания



    Крис незнам какво ще предприемеш , но ако това продължи така - тоя форум ще стане неконтролируем. ( не можеш да контролираш еднократно регнал се юзер , който търси "шаранчета"

    ако иска да намери - ще се регне и 100 пъти ама накрая ще успее )

    Аз така виждам нещата


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Предложение за "компютърни компоненти"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    искам да предложа в този форум ( компютърни компоненти )

    да има някой който да следи за актуални цени.



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*21/04/2004*:* 18:34:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това е работа на модератора на този раздел, какъвто в момента няма. Ако се наемаш с тази работа, пиши мейл на Крис.

  4. Gadget
    Guest
    #3

    Предложение за "компютърни компоненти"

    Аз коля и беся в Компютърни компоненти.... какво не е наред?

  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    Предложение за "компютърни компоненти"

    Mr.TECHNO

    Това което искаш не е много приложимо...

    Кога трябва да се намеси модератора? Когато стоката е по-малко от 1/2, 2/3, 4/5...от цената на новия компонент???

    Аз когато видя някоя обява с цена близка до облаците, дори и да не ме интересува дадената стока, кротко и ясно пиша фирмата и цената на която може да се намери....

    А дали това ще повлияе на продавача или купувача.....незнам.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Предложение за "компютърни компоненти"

    Аз смятам, че цената на компонент втора употреба трябва да е от 60 - 80% от цената му в магазина. Ако вече го няма в наличност - тогава гледам цената на неговите аналози (компоненти със сходни характеристики и възможности). Като тези които имат механични части (хард дискове, цд-ром, вентилатори и др.), ги причислявам към долната граница - 60%, а чисто електронните към горната.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Предложение за "компютърни компоненти"

    Пазарът е свободна комуникация, в която клиентът и продавачът се договарят за условията на сделката. Не може да се налага на някой цена, на която да продава. Когато преди време продадох сносен процесор за 24 лева никой не изрева: много е евтино. Някои продават евтино, други - скъпо. Единственото, което следва да се предприеме във фрапиращите случаи според мен е кротко да се влезе в темата от съответния запознат участник и да се отбележи съответната пазарна цена на новия компонент. Иначе ще стане бойно поле.

    И според мен работа на модератора е да следи за спазване на правилата на форума. Не за пазарните цени, нито за движението на индекса "Софикс", нито за фиксинга на долара. Модераторът не е послредник при сделките.

    Тъй, че това, което искате, можем заедно да го направим. Без правило, просто отиваме в тая тема и вземаме отношение в по - фрапиращите случаи. И с течение на времето новият морал ще се наложи....


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Предложение за "компютърни компоненти"

    Идеята ми бе следната

    1. защо се допускат такива неща.

    2. Цената се усеща още от кандидатите

    3. Когато продава4а започне да обижда , подиграва и тн. другите - модератора трябва да се намеси



    Гаро -нищо лично.

    относно модераторството - писал съм на Крис - а дали ще реши - негова преценка.


  10. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #8

    Предложение за "компютърни компоненти"

    Според мен, Дзвер е прав. Не мисля, че е нужден отделен модератор специшално за "Компютърни компоненти". Модераторите могат да се намесят в наистина фрапиращи случаи, когато наистина незапознати могат да пострадат сериозно от мошеници. Иначе пазара си е на свободен принцип. Не трябва да има посредничество и натиск в ценообразуването. Просто контрол.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Предложение за "компютърни компоненти"

    @Mr.TECHNO,

    Всяко нещо струва толкова, колкото другите са готови да платят за него. И ако някой дава за нещо двойна и тройна цена, то или много му трябва ..... или е голям баллък[:D]

    А ако някой е готов - да публикува ценоразписа тук.

    @glarus,

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Желателно е в купувам/продавам да може да пускат теми само участници с над 50 или повече поста.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ще има ли значение по кои теми са постовете? Щото може както си правя "Дъра-Бъра" изведнъж да реша да си продам старото РС. Ще имам ли право да пусна обява?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Предложение за "компютърни компоненти"

    <font color="purple">Спорете си в ICQ или на PM. Просто това, за което говорите, е лишено от смисъл. glarus, във форума няма подобни ограничения относно броя на мненията - предполагам, скоро няма и да има.</font id="purple">

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #11

    Предложение за "компютърни компоненти"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Пазарът е свободна комуникация, в която клиентът и продавачът се договарят за условията на сделката. Не може да се налага на някой цена, на която да продава.

    <div align="right">Originally posted by D3BEPP - 22/04/2004 : 14:22:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Така е несъмнено!

    Ако някой си е пуснал чаркЪ мноо скъпо и друг коментира цената също обаче е редно щом е във форума...




  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам компютърни компоненти
    От Ulfhedinn във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 24-03-14, 20:58
  2. Продавам компютърни компоненти
    От gavcho във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 11-03-14, 14:25
  3. Продавам компютърни компоненти
    От nikihifi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 27-07-12, 23:45
  4. Компютърни компоненти
    От iordan03 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-12, 15:57
  5. Продавам компютърни компоненти:
    От Capt_Flint във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-10, 20:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе