Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #1

    HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    Днес имах удоволствието да изиграя 1-та (и единствена) сингъл плеър карта на 1-та бета на heroes 5. Определено е обещаващо. До колкото мога да преценя, геймплея много наподобява този в 3-ката, а графиакта е... всъшност като качество, технически погледнато изглеждаше доста зле (да не забравяме - 1-ва ), но наистина е направено красиво. Много красиво. Преди време бях публикувал снимки на играта, които по-скоро приличаха на концепт арт, оказа се че графиката на играта се базира точно на същите персонажи. И другия момент е че всичко е триизмерно, до колкото може да бъде в една постъпкова стратегия. Особено битките - ех красота.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    Може ли да видим един линк към тази бета...да имаме и ние това удоволствие и възможност да коментираме. Благодаря

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Може ли да видим един линк към тази бета...да имаме и ние това удоволствие и възможност да коментираме. Благодаря
    Ами качвам го тук и ще го оставя за 2-3 дена.

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #4

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    Току що я свалих, благодаря fori, пуснах я на машина с Windows XP SP2: Athlon XP 2500+* с 2 GB RAM* и видеокарта nVidia MX 440 - компютър с който работим с PhotoShop и* Indesign ...

    Концепцията е много добра, зарибяващо е и наистина наподобява HOMM 3. Обаче върви невероятно бавно и един-два пъти ми се рестартира компютъра. Хич не ме блазни мисълта, че ще си я купя за 50 лева (например) а за да я играя трябва да направя upgrade* за 500 кинта!!! :coolsmiley: Все пак това е походова стратегия а не DOOM 3* да речем...

    Освен това доста са дърварски персонажите. Не знам дали е защото е бета или и в истинската игра ще са такива, обаче ми се струват на ниво 2000 година.

    Като се има предвид че става дума за бета е добре, пиша и 7 от 10

    P.S. Сега като поразгледах сайта на Nival виждам че руснаците така си рисуват, ама си мисля че съм виждал и по-добра графика... В readme.txt пише: ...Its primary goal is to demonstrate fully playable mission using final art of one season complete...., което не съм сигурен че разбирам правилно, но не означава ли, че това са финалните илюстрации?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    Според мен, крайния продукт ще върви доста по-леко. На домашния ми компютър (Атлон 2500+, ГФ МХ 440/64, 512 памет) играта вървеше относително добре. Единствено почна да цикли в момента в който windows-a реши да ми увеличава виртуалната памет (на 2 пъти по време на играта). Имам някакви спомени че и 4-ката имаше такъв проблем в началото. Но идеята на това демо според мен е просто да даде някаква представа за играта. До колкото разбирах, това ще са крайните варианти на градовете и юнитите на човешката раса. Също така в играта се появяват на няколко места юнитите от Инферно, които според разработчиците са вече готови.

  7. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #6

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    От друга страна вече се зарибих!!! Като върл привърженик на тройката (четворката така и не ми падна на сърце) вече не мога стана от ПеЦе-то. Поубиха ме веднъж-дваж, не всички бутони работят, няма save, обаче кво да се прави - СТРАСТ!!! :Super:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    11
    #7

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    Мерси и от мен fori. За Бета HMM5 е много добре (надали ще има големи изисквания като излезе ). :Super: и от мен

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    5
    #8

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    Много мерси за възможността за сваляне на архива. Сега го дърпам.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #9

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    и не сте пуснали един линк към първоизточника а , по руския форум откъдето се дръпна лийка има доста шорткъти и сейф/лоуд има
    пробвайте там с алт+Фх .... х 6 ли беше... 7 ли....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #10

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    И аз благодаря на fori
    Сега я тегля и да видим дали ще тръгне на Дурон 1000 МХц, 256 РАМ и ГеФорс4 МХ440. Ако не тръгне - здраве...ще се надградим някога

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    11
    #11

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    ТОВА е ПАТЧ:
    Изменена камера, возможность детального приближения и поворот на 360 градусов,
    некоректно при повороте работает мышь для перемещения экрана, поэтому пользуйтесь клавиатурой.

    Игровые коды
    Убрать/показать туман войны ALT+F
    Удалить объект(*цензура*сор мыши доллжен быть на триггере входа) ALT+D
    Телепорт(туда где свободно и находиться *цензура*сор мыши) ALT+T
    Убить сщество ALT+K
    Вернуть ход существу ALT+R
    сохранить игру ALT+S
    Загрузить игру ALT+L
    Выход ALT+F10
    Скриншот F12



    [attachment deleted by admin]

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    не като 3, усещането е направо все едно човек играе 1 - гадинките са относително големички (особено на 21"), няма кой знае колко излишни шаренийки, святкащи цифрички и усложнения...

    това са ми впечатленията от 15 минути разхождане и няколко битки. special moves е интересна концепция - хареса ми как грифоните изчезнаха в небето, само за да пикират на следващия ход и да опукат врага "from heavens above"

    по отношение на тежестта на играта - има какво да се желае, но в крайна сметка това си е бета и се обзалагам, че е мнооого далеч от крайния продукт по отношение на производителността. на 3000+, 1г рам и 6600 се държи нормално, особено като се вземе предвид, и че бях напускал маса неща едновременно...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #13

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    При мен вървеше като поредица от скийншотове през повечето време. Все пак успях да направя 2 битки и да посетя града, за да разгледам кое как се прави. Не разбрах къде ми е командира на войската. Май няма и това определено не ми харесва. Интересно е, че май не можеш да правиш магия, когато си посикаш (по време на битка), а само, когато е ред на героя. От това, което видях, останах с добри впечатления. Ще трябва да се пазарува нова машина...

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    От това, което видях, останах с добри впечатления. Ще трябва да се пазарува нова машина...
    Така е. "Добрите впечатления" не са безплатни.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #15

    Re: HOMM 5 - първо впечатление от бетата.

    споко... едва днес можах да я вида - това е АЛФАТА показвана миналата година
    Нужния хардуер ще е на нивото "нормално ПЦ купено в края на 2003" по думите на Нивал... предполагам 512МБ + ГФ4 ще е достатъчно за мултиплеър...
    в момента се готви официална бета, която е променен геймплей (магии, развитие) . Графиката също ще е пипната...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Домейн от първо ниво
    От painter във форум Мрежи
    Отговори: 19
    Последно: 13-02-12, 11:06
  3. Panasonic Lumix DMC-FS10 - впечатление и съвет
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-11, 22:48
  4. MAEMO OS Впечатление, достъп
    От taipan във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 00:21
  5. Впечатление за доставчик!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-06, 17:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе