Така-така, от long time чаках тази игра да се появи във вид, при който да няма нужда при инсталация да се човърка хардуерно PC-то за да тръгне, и изглежда дочаках - мернах я вчера, свалих я, инсталирах я безпроблемно и приложих лекарството, което по незнайни за мен причини дигаше версията от 1.0.0 на 1.0.5 ако не греша. По същество, проблемите които ме мъчат, и за които мисля да диря помощ от вас са основно игрови (т.е. Game Play-а ме мъчи, не инсталацията). Забелязвам, че спрямо 1-цата, контролите на Човекот са доста по-малко (под контроли имам предвид, асоцирането на съответен клавиш с повечето от действията които може той). Та по същество - играта почва (както знаете, предполагам) с това, че Човекот е на някаква къса плажна ивица, от там требе ходи да спасява некъв типаж. Тука и почват мойте безкрайни мъки. По различните walkthrough в който търсих спасение, се твърдеше, че следва да завия на ляво, да стигна до светещата лампа (в едно от тях, сценария беше да гръмна крушката и да се изкатеря по лампата, но за това пак идея нямам как става - нямам такава опция в настройките за управление), и съответно там има процеп в скалите, да се промуша през него. До тук всичко чудесно, но просто не намерих начин да накарам Човекот да се прилепи до стената (за туй действие си имаше отделен бутон в 1-та част). Първоначално реших че съм объркал настройките клавиатурни, върнах тези по подразбиране, но отново нема ефект. От тук виждам 2 възможности: инсталацията на играта (в частност ъпдейта) нещо не са наред - малко вероятно, но все пак; аз не правя както трябва нещата, но проклет да съм ако мога да разбера къде греша. Молбата ми към тези който са я минали или играят в момента - разяснете моля! Благодарности изказвам предварително, на всеки, който отдели време да ме светне по въпроса.