Страница 1 от 33 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 484

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1

    Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

    Здравейте,
    Харесах този модел за спалните, може ли мнения него. Интересува ме дали е тих, колко често си прави дефростите и дали му работи добре сензора за присъствие с цел да не духа директно, защото едната стая ще е детска.
    Интересува ме също дали сте доволни от Flash Streamer-a като качество на въздуха, също така издава ли някакъв звук?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #2
    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Здравейте,
    Харесах този модел за спалните, може ли мнения него. Интересува ме дали е тих, колко често си прави дефростите и дали му работи добре сензора за присъствие с цел да не духа директно, защото едната стая ще е детска.
    Интересува ме също дали сте доволни от Flash Streamer-a като качество на въздуха, също така издава ли някакъв звук?
    Здравей, имам го от седмица монтирах го в спалня 17 кв, 2,50 височина изолирана. Заедно монтирах и ME MSZ LN25 ца в хол 24 кв, не го усеща. Дайкина не е лош, но ми е една идея по шумен от LN на. На най тихата степен става, но на първа и нагоре е много по шумен от Мицуббишито. Единствения плюс е, че като направи градусите не мърда клапите и изключва напълно турбината, няма го това веене като на митсубишито и другитте марки. За спалня трябва да е най-далеч от леглото каквато и марка да е. Дайкина, когато тръгне да леко да наваксва винаги работи на първа степен, която за мен е много по шумна от първа степен на МЕ LN на. Малко съжалявам, че не вземах два LN.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Здравей, имам го от седмица монтирах го в спалня 17 кв, 2,50 височина изолирана. Заедно монтирах и ME MSZ LN25 ца в хол 24 кв, не го усеща. Дайкина не е лош, но ми е една идея по шумен от LN на. На най тихата степен става, но на първа и нагоре е много по шумен от Мицуббишито. Единствения плюс е, че като направи градусите не мърда клапите и изключва напълно турбината, няма го това веене като на митсубишито и другитте марки. За спалня трябва да е най-далеч от леглото каквато и марка да е. Дайкина, когато тръгне да леко да наваксва винаги работи на първа степен, която за мен е много по шумна от първа степен на МЕ LN на. Малко съжалявам, че не вземах два LN.
    Нормално е да е така. 2-рата степен или "low" на Дайкина е с шум 27дБ, а на МЕ-то е 24дБ. На 3-та степен Дайкина работи с 34дБ, МЕ с 29дБ. Това не е малка разлика, но пък имайте в предвид, че Дайкинът изкарва по-големи дебити на тези степени, спрямо МЕ-то. Пише си го в сервизните ръководства на климатиците. Отделно, вътрешното тяло на LN е по-голямо, което може да е предпоставка за по-тиха работа. МЕ като цяло работят на по-ниски степени на турбината, в режим Ауто, което в по-студено време става проблем, защото изпуска заданието. Щом сте търсил тишина, за 17м2 има машини по-тихи и от 2-та модела, но вече май е късно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-10-22 в 10:31.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Нормално е да е така. 2-рата степен или "low" на Дайкина е с шум 27дБ, а на МЕ-то е 24дБ. На 3-та степен Дайкина работи с 34дБ, МЕ с 29дБ. Това не е малка разлика, но пък имайте в предвид, че Дайкинът изкарва по-големи дебити на тези степени, спрямо МЕ-то. Пише си го в сервизните ръководства на климатиците. Отделно, вътрешното тяло на LN е по-голямо, което може да е предпоставка за по-тиха работа. МЕ като цяло работят на по-ниски степени на турбината, в режим Ауто, което в по-студено време става проблем, защото изпуска заданието. Щом сте търсил тишина, за 17м2 има машини по-тихи и от 2-та модела, но вече май е късно.
    Здравей, дай модели.За напред ще вземам още един за детската ще ги разменя.Поне ме успокоява, че не мърда клапите при он оф и не остава онова веене

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #5

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Здравей, дай модели.За напред ще вземам още един за детската ще ги разменя.Поне ме успокоява, че не мърда клапите при он оф и не остава онова веене
    За детска стая, ако е до 15-тина м2, Дайкина е прерфектен.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #6

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Привет, имам 3 бройки ftxm35r от юни месец. Работят на оъопление от средата на септември защото сме с бебе.
    Наблюденията да ми следните.
    Дефростити прави много рядко и почти не се чуват, можеби има едим единствен разпознаваем звук малко по висок при дефрост траещ около секунда.
    Нивото на шум е приемливо за спалня.Има финкция сън на вентилатора която наистина въобще не се чува.
    Впечатление прави, че при използване на функция сън определено харчи повечко ток дпрямо авто и също така на практика каквато и настройка на вентилатора да изберете , когато машината иска се опита да навакса си засилва сама вентилатора.
    Относно функцията "Око" Бих казал че работи много адекватно, но много зависи от монтажа защото както може да видите от снимките на модела сензора е в едната страна на машината и ако е от страната на външната стена не може да обхване адекватно помещението особенно ако стаята е дълга.
    Относно Streamer функцията, има едно леко доловимо жужене ,когато застанеш под климатика, като според мем пропорционално се засилва с скоростта на вентилатора и така се замаскира. Не се усеща при ниски скорости.
    Пиша всичко това с ясната представа че за всеки възприятието на звук е различно .
    Единственото което не хатесвам на този климатик всъщност е, че когато влезе в режим инвертор и поддържа темп не духа топло а някак с 2 3 градуса над стайната (Не съм замерва с уред)Т колкото да не изстива разбира се за сметка на консумацията която за една нощнпри температури между 10 и 0 градуса е смешна.

    Извинявам се ако има тук таме правописни грешки имам дебели пръсти и малък дисплей.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 19-10-22 в 11:49.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #7

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Всичко което описваш си е нормално за машината(а и не само за нея де).
    ...каквато и настройка на вентилатора да изберете , когато машината иска се опита да навакса си засилва сама вентилатора..
    - това мисля че е от "окото" - изключи го и пробвай с 30С и първа скорост дали ще вдигне оборотите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #8

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Къде живеете, че прави дефрости?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #9

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Най-вероятно се е объркАл и кръщава нещо от нормалната работа като дефрост.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #10

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Най-вероятно се е объркАл и кръщава нещо от нормалната работа като дефрост.
    И аз мисля, че е по-скоро он/офф.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #11

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Малко оф при по евтиния модел на марката 35ftxc c онази сутрин го пуснах на 24 градуса външна 2 вътрешна 19 и си направи дефрост след 30мин работа, като естественно не беше побелял

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #12

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Нямат много общо двата модела…, надписа, и май това е .

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #13

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Привет колеги,
    В София живея, в квартала сутрин от 2 3 дни стържа лед от стъклото на колата.
    Два пъти съм го чувал само звука от единия климатик, Нешто като отваряне на винтил под налягане или бутилка газирано с
    Незнам дали е дефрост.
    Относно вентилатора, функцията око не я ползвам и пак си се засилва вентилатора периодично, без значение от това че е на 1ва степен примерно.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 21-10-22 в 17:30.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #14

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Зздравейте, втора седмица съм в спалнята с перферата 25 ца, много топли, но това чудо не е за спалня. Не мога да свикна още, дори на нощен режим ми е шумен. Монтиран е над леглото, на 50 см отстрани, много ми е шумен. В хола сложих едно мицубиши LN, много по-тих. Имам вариянт, да преместя в другия край вътрешното тяло, но ще се увеличи тръбния път с още 4 метра. Ще се събере близо 7,5-8 метра тръбен, проблем ли ще е?

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #15

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Хм, странно. Нощен - на “борчето” ли?
    7-8 метра не му е проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 33 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 20:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 10:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 07:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 12:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе