Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    3
    #1

    FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Здравеите на всички в този форум.Преди малко се регистрирах и бьрзам да питам по моя проблем.Знам че много е писано почти всичко изчетох но нали всеки случай си е сам по себе си.Та става вьпрос за 37 кв хол изолирани вьншни стени и тавана с кнауф и вата,има 3 прозореца по 2.8кв ПВЦ 4 камерна Профилинг с К-стькло,под паркета има 0.5мм пресован фибран,но за сметка на това 3-то стени са вьншни,под и над нас никои не живее,вьншното тяло ще е винаги на сянка зимата.Дали ште ме стопли тази легенда.Става вьпрос за Асеновградския регион.И не на последно място какви сметки за ток да очаквам.Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Добре дошъл! Тази машина ще ти свърши работа в това помещение. Колкото до сметките за ток, всичко зависи от хората които ще използват машината, както и от външните температури.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Тази машина ще ти свърши работа в това помещение.
    +1.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #4

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Отнасяй го. Голяма сила е FTX50GV. Навремето, когато имах жена от Асеновград и пътувах постоянно в тази посока на тръгване от Шумен беше -10,-15, след 5-6 часа в Асеновград беше +15, все едно е лято. Пък и асеновградчанките са топлички, може и към коридора да отваряш и отопляваш.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #5

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    ако е само едно помещението ще те стопли. особено с такава изолация да ще успее, а и си на юг.
    сметки с 18-ка няма как да изгори колкото 12-ка - аз зимата 120 180 лева но това не е само климатика - и 21 22 градуса поддържани при минусови външни температури -15 до нула.
    цени за сметки е многооо относително да се каже колко ще изгори. ако искаш по-малко парички за сметки има уж варианти.

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #6

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    70-80 макс да лапа климатика. Значи моя е в магазина на майка ми, който е 25 квадрата. Половината е метален павилион, другата половина впоследствие като разшири магазина е тухла. Няма никаква изолация, тавана е плоскости и отгоре е направо ламаринения покрив. Плюс това има 6 хладилни витрини за напитки, които топлят допълнително. Март, Април, Септември и Октомври, когато не е включен климатика сметките са от 90-100 лева, като към електромера e вързан и бункера, където е подовия. Там ползвам пералня, бойлер, лаптоп и ТВ чат-пат. Лятото сметките са 170-180 лева. Зимата са около 220-240, но навън имам кафемашина, която отоплявам с духалка. Тя разваля тото-то, 1 kW си ги лапа.

    При тези трудни условия климатикът се справя повече от чудесно. Вратата се отваря по 200-300 пъти на ден, някои заблудени забравят да затварят. В апартамент би трябвало да гори по-малко, 50-60 лева. Голяма сила е FTX50GV.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    3
    #7

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Благодаря за одговорите.Та за асеновграчанките са наистина топлички и аз си взех една.Сега когато кьпим резолтата които е на 4 месеца ще трябва да вдигам до 25-26 градуса временно разбира се иначе нормално 22.С сегашната 18-ка HAIER обикновен почти беше невьзможно то е едно замрьзване един пролетен вятьр трудна работа пак за сметките за ток да не ви говоря.От това което сте писали става ясно че това е моята машина.Сега трябва да бьрзам да го взимам че да не свьршат.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    3
    #8

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Вече е у нас монтиран солидна машина.Монтажа беше направен перфектно вакумиране на -1 атмосфера,изолиране на тръби,нивилации абе чудна работа и на всичко одгоре чистичко.Тва момче Милко се казваше направо ме учарова.Голям касмет да попаднеш на такъв човек.И още веднъж благодаря за вашата помошт дано сам избрал правилната машина.То зимата когато ще го ползвам повече ще си проличи.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Браво определено ще си очарован от топлината на тази машина.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    34
    #10

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Еи Дидо пак не ме пита като взимаш климатик , на времето като ти казах да не взимаш хаир...
    Браво бе и да не минеш да почерпиш за бебето
    много поздрави на вашите.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    /offtopic

    dian_kamishev, на път си да спечелиш наградата за най-неграмотен участник във форума

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    12
    #12

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Някой може ли да ми даде съвет?
    Моя хол е 36 кв м, насочил съм се и аз към Daikin FTX50GV, искам съвет за фирма с добра цена, монтаж и поддръжка във Варна. Някой знае ли дали мога да кандидатствам в Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL ?


  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    12
    #13

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Цитат Първоначално публикувано от antsi3773
    Някой знае ли дали мога да кандидатствам в Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL ?
    Аз тази година се възползвах от програмата и взех 2 климатика. Та програмата наистина работи и вече ми е въстановена помоща от 20%.
    Нещата стават по следният начин:
    1. Отиваш на сайта на програмата http://www.reecl.org/bg/index.php
    2. Проверяваш климатика който си избрал дали е одобрен от програмата.
    3. Намираш си фирма одобрена от програмата която ти харесва и дава добра цена.
    4. Разпечатваш следната форма "Оферта за термопомпена система" http://www.reecl.org/bg/form_ofr.php и даваш на избраната фирма да попълнят оферта разбира се включваш и монтажа.
    5. Отиваш при една от банките работищи с програмата и попълваш всички документи които ти поискат. Понякога са много досадни и безкрайно бавни. Иска се много търпение и силна храна.
    6. Ако всичко е ОК ти отпускат кредита. Взимаш парите плащаш на фирмата. Задалжително взимаш фактура издадена на твое име и на адреса на монтажа и касова бележка.
    7. На датата на която сте се разбрали ти извършват монтажа. Тук попълвате протокол за извършен монтаж по образец на банката.
    8. Попълваш искане за безвъзмездна помощ и заедно с фактурата, касовата бележка и протокола за монтаж се подават в банката.
    9. REEKL може да решат да ти дойдат на проверка. Обикновенно се извършва през почивните дни, след като предварително са ти се обадили, и сте се разбрали за ден и час (Проверяващият при мен бе много доволен, че съм сложил климатиците на тампони, та не спестявайте тези дреболии при монтажа).
    10. Обикновенно до седмица след проверката REEKL превеждат парите.
    11. Погасявате кредита и си ползвате със здраве климатиците

    Дано да съм бил полезен

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    12
    #14

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Благодаря много за отговора, обнадежди ме!
    Не можах да намеря:
    "2. Проверяваш климатика който си избрал дали е одобрен от програмата."-няма списък, само Критерии за избор:
    •Годишен коефициент на трансформация COP: СОР > 2.7
    •Работен режим охлаждане: от 21° до 43°C външна температура
    •Работен режим отопление: от –10° до 20°C външна температура
    Та скъпите инвертори трябва да влизат.
    Не разбрах това "съм сложил климатиците на тампони"?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    12
    #15

    Re:FTX50 ште стигни ли за 37кв.м панелка

    Цитат Първоначално публикувано от antsi3773
    "2. Проверяваш климатика който си избрал дали е одобрен от програмата."-няма списък, само Критерии за избор:
    •Годишен коефициент на трансформация COP: СОР > 2.7
    •Работен режим охлаждане: от 21° до 43°C външна температура
    •Работен режим отопление: от –10° до 20°C външна температура
    Например аз си бях спрял ASHG09LEC. Eто иформацията която излиза за този модел от страницата на REEKL. След като модела го има описан следователно е одобрен от програмата и може да се ползва.
    REECL Код Име на производител Технология Име на продукта Продукт тип / модел
    H544 Fujitsu General Limited Термопомпени системи ASHG09LEC/AOHG09LEC Сплит система въздух-въздух
    Твоя Daikin мисля че е този.
    H693 Daikin Термопомпени системи FTX50GV1B Сплит система въздух-въздух

    Иначе ето е страничката на която се прави проверката за модел.
    http://www.reecl.org/bg/et_htpmp_tbl.php

    Цитат Първоначално публикувано от antsi3773
    Не разбрах това "съм сложил климатиците на тампони"?
    Независимо, че всички ми казваха че машината е много добре балансирана и не е необходимо да буде монтирана на гумени тампон (прекъснат болт). За да си нямам разправии със съседите настоях да бъде поставен такъв между климатика и стойката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик за панелка 64 m2
    От Stefan Troplev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-14, 12:48
  2. Климатик за стая около 15 кв. без изолация- панелка
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 27-10-13, 23:20
  3. Проблем с FTX50 и с FVXS25
    От miroslav.sm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 20
    Последно: 22-11-11, 15:48
  4. Помощ в избора на климатик за Панелка- 18м2 (43м3)
    От slavi_1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 29-10-11, 11:50
  5. Външно тяло на FTX50 GV
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-11, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе