Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By SPSt
  • 1 Post By VanDan

Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #1

    Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    Здравейте!
    Първо искам да благодаря предварително на всички които ще отговорят на въпросите ми. Имам няколко въпроса относно въпросната машина от заглавието. Но първо ще дам малко информация. Климатикът е монтиран преди два месеца в спалня с размери 5м.на 2.5м. и височина 2.55м. стаята е с две външни стени с изолация (не ясно каква помещението е под наем)ПВЦ дограма. Закупен от хазяина от една от големите фирми за внос и продажба на рециклирания японски климатици. Първият ми въпрос е дали машината работи коректно. Беше пуснат преди три седмици когато температурите бяха по-ниски като през деня беше оставен на 19 градуса а вечер беше усилван на 20. Като при настройка на 20 градуса електронният термометър другия край на стаята по диагонал на климатика отчиташе градус и половина по-висока температура от за дадената. Странното за мен е начинът по който климатика топли а той е следния: стартира с много слаб вентилатор след около половин минута се усилва с може би една степен (след последвал експеримент това е най-ниската степен която мога да задам от универсалното дистанционно с което е климатика). Работи по този начин около 10 минути и след това спира и не духа може би 2-4 минути не съм го засичал с точност. Този начин на работа е към момента в който стаята вече е отоплена и се поддържа тази температура. Няколко пъти съм си слагала ръката пред климатика в момента който уж е спрял но всъщност вентилаторът му духа много много слабо. Вторият ми въпрос е относно дистанционно то. Климатикът беше закупен с универсално дистанционно 1000 in 1 "Chunghop" оригиналното дистанционно ще предостави ли възможност за повече функции на климатика например възможността за нощен режим на работа тоест по-слаб вентилатор.
    Ако съм разбрал правилно оригинално дистанционно е модел ARC446A4 и успявам да го намеря само в японски сайтове. Български сайтове успявам да намеря само такова което уж не е универсално но не изглежда по същия начин.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    Оригиналното дистанционно ще Ви даде възможност да изберете "Тих" режим на вентилатора, който е много добър за сън. Ще Ви даде възможност да активирате функция "Самопочистване", която представлява подсушаване на топлообменника след спиране на климатика в режим "Охлаждане" и така се избягват миризми от разни спори на гъби и други микроорганизми. Това върши работа наистина и вмирисването на вкиснато се отлага доста далеч във времето. Можете да си го поръчате и оттук . Пратките вече идват за по-малко от месец. Ще можете да използвате и всички режими на работа на климатика, като например "Изсушаване". С благодарности към Цецо Божков ви предоставям негов превод на дистанционното, за да можете да се ориентирате за възможностите му.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    ccankov73 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    SPSt благодаря ти за отговора това беше един от отговорите който се надявах да получа. Остава само някои ако е наясно да поясни дали това е нормален режим на работа на този климатик. При зададена температура 19°, 20° 21 или 22 градуса при външна температура от плюс 12° или плюс три градуса климатикът се държи по един и същи начин. След достигане на зададената температура започва едно повторение от 10 минути в приблизително работа на първа степен и около три до четири минути почивка нонстоп. Нямам възможност да следя външното тяло понеже е на ъгъл кога и на какви обороти работи. Успявам само да чуя компресора да работи но на някакви ниски до средни обороти

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    Изчакайте да се застуди още или му вдигнете зададената температура и ще започне да работи по друг начин. Стаята е малка и с ниски топлозагуби. Не сте написали и на какъв режим са настроени климатика и вентилатора. Трябва да бъдат "Отопление" и "Ауто" /или тих(сън)/.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #5

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    Климатикът е настроен в режим отопление и автоматичен режим на вентилатора. Режим тих или сън не мога да настроя тъй като дистанционното не го позволява.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #6

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    Мен ми се струва (по обясненията), че работи он-оф. Тази слабата степен на вента най-вероятно ти е следящата скорост като изключи.
    Както SPSt ти е писал, навън е още топло и помещението е с малки топлозагуби.
    Нищо страшно няма в това, но ако искаш да си сигурен “боцкай” ватметър и ще разбереш, вместо да се въртиш около компресора.
    Аз не бих се занимавал с това , а бих си взел оригинално дистанционно.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #7

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    powerdrift, с оригиналното управление на модела, машината ще работи гарантирано по добре. Уверявам Ви. Само, че това в алито е китайско копие, а не оригинално. И не е гарантирано, че всички функции ще работят, въпреки, изглежда като оригиналното.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #8

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    Мисля, че работата на машината е нормална, съдейки по работата на моя Daikin от подписа, а именно : При високи външни температури, и зададени вътре 20-21° , започва да работи първо компресора, а вентилатора духа със сила, както е в OFF (много ниска степен да върти въздуха в стаята). При достигане на 200w в моя случай, вентилатора се увеличава, на която степен съм го задал. След някоя минута влиза в OFF и така до следващия цикъл, който може да е и пак след няколко минути
    Оригиналното дистанционно е добре да го има, защото това което имате има 3 степени на вентилатора, а оригиналното 5 + режим сън и авто. Отделно има и "красив (добър) сън, който никога не съм ползвал, но звучи добре.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #9

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    И на мен ми се иска да е оригиналното дистанционно но не го намирам в БГ.Намирам го само в японски сайтове а там ми е "тъмна Индия".Ако можете да помогнете със закупуване на оригинално ще бъда много благодарен.Иначе това което SPSt предложи го поръчах и ще видим кои функции ще покрива.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #10

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    Някой може ли да помогне с информация от кой сайт ако е възможно български мога да закупя това оригинално дистанционно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #11

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    Почти съм сигурен, че няма да стане това, което го искаш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #12

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Почти съм сигурен, че няма да стане това, което го искаш.
    Кое?Някой да помогне с намирането на оригинално дистанционно ли??

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #13

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    С поръчка и доставка от Япония, може да се осигури.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #14

    Отговор: Daikin F22HTNS-W коректна работа и има ли нужда от оригинално дистанционно

    Говоря за "сайт-български".
    Aleksandars одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Оригинално дистанционно за R22HNS/F22NTNS-W
    От gpitoff66 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 24-09-22, 14:10
  2. Откъде оригинално дистанционно RMF-TX200E
    От sinclar81 във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 26-12-20, 23:40
  3. Отговори: 0
    Последно: 19-06-12, 10:42
  4. Отговори: 0
    Последно: 19-06-12, 10:22
  5. тест за коректна работа на видео
    От ivanxxx във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 04-04-09, 01:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе