Резултати от 1 до 13 от общо 13

Fujitsu WSYA 155 DA - каква е приблизителната цена на това чудо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #1

    Fujitsu WSYA 155 DA - каква е приблизителната цена на това чудо?

    http://www.fujitsu-general.de/index.php?id=345&L=1


    Интересно ми е как ще е спрямо цената на три отделни климатика. Би трябвало да е много по евтино защото няма вътрешни тела....ама знае ли човек. Та ако някой знае поне горе-долу да каже.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #2

    Re:Някой може ли да ми каже поне приблизителна цена на това чудо:

    Термопомпа, подобна на Алтермата на Дайкин.
    Не може да се сравнява с цената на климатиците, защото е съвсем различна система. Алтермата със сигурност е по-скъпа от три климатика. към цената на термопомпата трябва да добавиш тръбна разводка и радиатори/конвектори/

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Някой може ли да ми каже поне приблизителна цена на това чудо:

    15-20 хилки.Това,че няма вътр.тела изобщо не е критерий за ценообразуването.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #4

    Re:Някой може ли да ми каже поне приблизителна цена на това чудо:

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    15-20 хилки.Това,че няма вътр.тела изобщо не е критерий за ценообразуването.
    защо?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Някой може ли да ми каже поне приблизителна цена на това чудо:

    Защото цената на едно вътр.тяло е пренебрежимо малка.Примерно 500 лв за едно тяло с мощност 4 квт ( 12ка).Освен това може би не знеаеш,но в марковите клими една мултисистема е по-скъпа от варианта със същите отделни климатици.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #6

    Re:Някой може ли да ми каже поне приблизителна цена на това чудо:

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Защото цената на едно вътр.тяло е пренебрежимо малка.Примерно 500 лв за едно тяло с мощност 4 квт ( 12ка).Освен това може би не знеаеш,но в марковите клими една мултисистема е по-скъпа от варианта със същите отделни климатици.
    Значи не съм много съгласен със твоите аргументи. Но също така и нямаме достоверна цена за да водим спор. Най-лесно ще е ако някой каже колко струва по-малка система, като тази например:

    http://www.fujitsu-general.de/index.php?id=340&L=1

    в сайта на Булклима пише че се използва обикновено външно тяло Fujitsu. Според мен външното тяло е на 18-ка. Значи цената на тази термопомпа би трябвало да се изчислява горе-долу така:

    (обикн. 18ка. - вътр. тяло) + топлообменник = цена

    Разбира се сравнявам цени като не вземам в предвид цени на радиатори, тръби и т.н. периферия, която е строго индивидуална за всяко жилище.
    Та като се върнем към горната формула, колко според теб трябва да е по-скъп един топлообменник от едно вътрешно тяло, че да са толкова скъпи тия системи???

    И все пак някой знае ли по-точна цена?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Някой може ли да ми каже поне приблизителна цена на това чудо:

    Знам съвсем точно цените на напълно аналогочната Алтерма на Дайкин. Това Фуджицу е ново и не знам цените му,но са по-високи със сигурност. На Алтермата 5 Квт версия ( 18ката )струва САМО 7 000 ЛВ. 16 квт версия е 14 000 лв. А щом съм ти написал,че едно вътрешно е 500 лв,значи е толкова. Аз ги продавам и монтирам,а не ти,доколкото знам.
    А ако в сайта на Булклима са написали подобна глупост за обикновеното външно тяло,си е за тяхна сметка...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #8

    Re:WSYA 155 DA - каква е приблизителната цена на това чудо?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    А ако в сайта на Булклима са написали подобна глупост за обикновеното външно тяло,си е за тяхна сметка...
    Добре де, каква е разликата във външното тяло?

    Относно Булклима написали са следното, цитирам: "системата използва външно тяло на климатици FUJITSU"

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:WSYA 155 DA - каква е приблизителната цена на това чудо?

    Технологично няма разлика във външното тяло. Има разлика в хидробокса( главното вътрешно) .А той е неделима част от цялостната система.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #10

    Re:WSYA 155 DA - каква е приблизителната цена на това чудо?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Технологично няма разлика във външното тяло.
    Значи си съгласен, че разлики няма във външното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Има разлика в хидробокса( главното вътрешно) .А той е неделима част от цялостната система.
    Незнам какво е хидробокс. Но си имам на идея какво представлява тоя голям паралелепипед. За мен това е един тъп топлообменник, който технологично едва ли е много над едно обикновенно вътрешно тяло на климатик.


  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #11

    Re:WSYA 155 DA - каква е приблизителната цена на това чудо?

    Цитат Първоначално публикувано от Turbosol
    Значи си съгласен, че разлики няма във външното тяло?

    Незнам какво е хидробокс. Но си имам на идея какво представлява тоя голям паралелепипед. За мен това е един тъп топлообменник, който технологично едва ли е много над едно обикновенно вътрешно тяло на климатик.

    Ама едно и също си дъвчеш...вътрешно тяло ..вътрешно тяло...защо да е по скъпо...
    Ако бяха еднакви щеше и цената да е същата,но не е ...значи има доста разлика..нали..отвори един хидробокс и виж какво има там...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #12

    Re:WSYA 155 DA - каква е приблизителната цена на това чудо?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Ама едно и също си дъвчеш...вътрешно тяло ..вътрешно тяло...защо да е по скъпо...
    Ако бяха еднакви щеше и цената да е същата,но не е ...значи има доста разлика..нали..отвори един хидробокс и виж какво има там...
    Това малко звучи като: "Ами защо небето е синьо? Защо, защо, едно и също повтаряш - синьо е и точка по въпроса. Ако трябваше да е друг цвят, щеше да бъде друг цвят."

    Аз съм от хората, които не приемат нещата толкова лесно. Интересно ми е наистина какво толкова скъпо има в тоя хидробокс. Интересно ми е наистина колко струва. А пък нямам такъв да си отворя и да разгледам както ти ме съветваш....
    За мен тоя скъп хидробокс представлява някаква тръба тип "двойна", по едната тече фреона, а по другата и част водата, антифриза или каквото там си налял за радиаторите. Плюс малко електроника.
    Но щом толкова много ви дразня с моите въпроси спирам да пиша. Все пак ще се радвам ако някой наистина разбиращ напише нещо повече по темата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #13

    Re:WSYA 155 DA - каква е приблизителната цена на това чудо?

    При някои неща се плаща не само за материали и труд...

    Ето, чети - мой размисли по темата, дано да те ориентират на някъде:

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,41754.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. какво е това чудо на техниката ?
    От valdim във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 20-12-13, 09:42
  2. Що за чудо е това: LG S-18AT ?:)
    От Zagata във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 16-08-12, 22:54
  3. Имам въпрос за това чудо на техниката
    От yanko78 във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 09-01-08, 05:37
  4. Що за чудо е това?
    От Yasen6275 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-05, 16:31
  5. Е па това чудо не ми се е случвало.
    От Tai-Pan във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 12-03-04, 13:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе