Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #1

    Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Здравейте,изпадна ми климатик FUJISU,модел-ASY24 RAF-M.
    Може да духа топло и студено.Не намерих никаква информация за модела в нета.
    Смятам да го сложа на стара къща на село-трънско/ГОЛЯМ СТУД през зимата/,дали ще е достатъчен да топли помещение от около 50 кв м и колко ли ток ще гълта.
    На табелката личи само/heating capaciti 7.7/7.6kw/ и cooling capacity 6.8/6.7kw.
    И въобще дали е стабилна машина.
    rs. дистанционното е с кабел.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Стабилна, стабилна, колко да е стабилна...Няма как така от разстояние да гадаем колко ще работи и как...И като се има предвид управлението, ако не ти го подаряват, не си заслужава...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Дават ми го подарък,дали ще е достатъчно мощен да затопли събота и неделя.Той и сега работи в едно помещение за сървъри на банка .Притесняваме тези киловати да не ми стопят жиците,и все пак трябва да плащам на техник за монтаж и демонтаж.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Ами за да отдава 7 и кусур киловата, ще лапа поне 3...Имай предвид, че тази машина е на R22 и ако компресора умре, погребваш я...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #5

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Благодаря ти,ще рискувам като я видях духаше яко,техника на банката каза че била яка машина и работи без отказ вече доста години,не се е налагало да пускат топло,само на изтудяване.
    -Много полезен форум,БРАВО.

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #6

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Ходил съм там по селата и тоците са много зле.Напрежението пада на моменти сериозно.За това мислил ли си или при тебе са наред нещата?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #7

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Уж ги пооправиха дали ще му пречи много.
    ,

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #8

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    И така.
    .FUJITSU- с жично дистанционно

    Беше монтирано на стара къща и работеше много добре/зимата по боксерки/.Къщата на 100/150 години, изолация никаква вътре 25 гр.Климатика като навакса се вкл/изкл през 10/15мин и подържа температурата.Поради механичен удар по тръбите фреона излезе и от тогава климатика не работил/пускан/ и така 2 год.
    Тази година реших да го сложа в една оранжерия като помощен към котела,майстор го монтира и зареди с фреон 422 по табелка и с везна/пусна му около 200гр повече/Преди това го вакумира и така.Климатика тръгна и правеше средно 15гр разлика от входящ и изходящ въздух.Зададена температура 20гр.През деня от парното и слънцето става много топло и климатика изключва нормално.след 15ч се включва и работи нон стоп-нормално не може да стигне температурата дори и 16гр.Подържа 6/7гр ,което ме устройва идеално.Когато навън е -8/10гр в оранжерията без отопление не пад под 0/-1гр.На нова година поради пътуване оставих само климатика да работи да отвръща въздуха.Връщам се и какво намирам-климатика не работи.Пуснах го от дистанционното компресора само се затопля/ загрява/,външната перка тръгва и и когато компресора трябва да тръгне почва да се товари и не тръгва.Това го разбрах от електромера-почва да върти силно/електромера/и след 10/15сек компресора умира вече не дърпа толкова ток а пък външния вентилатор си работи нормално.Вътре ясно не тръгва няма градус на датчика.
    И така почвам ремонт по телефона с майстора.
    2 Бой с чук по компесора-нищо
    1Смяна кондензатор-нищо
    Майстора каза компресора е аут.
    Седнах и четях в форума.
    Пак четях и пак четях и накрая пак препрочитах.
    Какво направих:
    1во свързах още един кондензатор-компресор почна до потреперва е да трака като шевна машина
    2ро точно преди да почне да трака с гумен чук бой по комресора
    3то И ТОЙ ТРЪГНА.
    Заработи нормално пак както преди и така 2дни
    на третия ден климатика работеше компресора мърка обаче топло едвам едвам прави под 10 гр разлика.
    Околна температура 17гр
    Входящ въздух 17гр
    Изходящ въздух 23/24гр
    тоест 5,6гр разлика.
    преди винаги правеше мин 12гр разлика.
    Следва пак четене,четене,четене и накрая нищо опитах да раздвижа 4пътния винтил при пуснат климатик, той чука климатика ,,въздиша,,резултат няма.
    Вечерта когато е спрял да работи навън е било -19гр вътре е било -4гр.Климатика е работил при
    такива условия .Вънка -19 вътре -4.какво ли се е случило един господ знае.
    Климатика съм го виждал да работи на -15 и се справяше прилично.даже отлично
    Въпроса ми е- защо според вас не работи така мощно.както преди.
    ps на изтудяване пак не е така мощен -едва едва.Не съм мерил темп,усещам го с ръка .
    При отопление-вдига градуси за да тръгне вътрешното тяло на тръбите са хладки.






    - - - - - - - - - -

    Много ми се иска да не изхвърлям.Като стар мерцедес е.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ckirov; 19-01-19 в 20:10.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Защо толкова много фреон.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Работеше на Р22 и го замени с 422
    Толкова е по табелка
    Климатика е 24ка

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #11

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Защо сте му заредели 200 gr. повече хладилен агент?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #12

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    По думи на майстора да работел по добре зимата ,може и100гр не съм сигурен.
    Имам чувството ,че този фреон 422 е ,как да ти кажа, като по слаб бензин
    Всичко работи-компресор 4винтил,вътре почва да върти като стигне градуси достатъчни за датчика и дотам.
    Тръбите стоят хладки.
    Ако компресора не вдига налягане от къде идва този хладенвъздух

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Защо имам спомен, че при замяна се зареждало малко по-малко от фреон 422.Това май някъде сме го коментирали, си мисля.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #14

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    ми мислех си този вариант за фреоните обаче не намерих

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #15

    Отговор: Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.

    Може би е презареден с по-голямо количество фреон. Според професионалисти количеството на новия трябва да е 95% спрямо стария.
    Щом и компресорът е бил блокирал, май му е време за почивка на този климатик.
    Обърни го на охлаждане и виж дали питата на вътрешното охлажда достатъчно.
    Когато е презареден фреонът не може да се изпарява добре и ефективността се срива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля за мнение за климатик aq12nsan
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-12, 02:35
  2. Моля за мнение относно две камери
    От geca във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 10-04-11, 23:20
  3. Моля за мнение относно пералня Electrolux EWF10479W
    От Ivanka във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-10, 10:25
  4. Отговори: 4
    Последно: 19-03-09, 22:36
  5. Моля за вашето мнение относно три модела DVD
    От defoo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-08, 09:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе