Резултати от 1 до 10 от общо 10

Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    8
    #1

    Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    Имам помещение хол трапезария и кухня, което е около 60 кв.м. Разполагам и с въпросния климатик, който е взиман преди време с друга цел , но така или иначе не е употребяван. Тук са му данните :

    Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    http://nagyker.columbus-klima.hu/wri...36_45TPB3L.pdf

    Климатика е подово таваненен 36-ца , трифазен , с два вентилатора на външното тяло.
    Първо да попитам , така и не разбрах с точност това инвертор ли е или не, щото под капака на външното тяло има платка с доста електроника, но никаде не пише инвертор. И второ дали този климатик няма да бъде прекалено шумен вътре, тъй като е доста мощен, а степените на вентилатора са само три. А и дали този презапас от мощност -отделя до 11кв топлина , няма да повиши консумацията на енергия значително. Изобщо ако някой е виждал 36 таванен Fujitsu в действие да сподели впечатления. Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #2

    Отговор: Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    Не съм специалист и не съм виждал такъв. Коментирам по pdf-a , който си дал.
    От схемата следва, че не е инвертор. Сигурно ще е по-шумен от другите при 1660 м3/ч. - бая било.
    На минимална скорост по сметки ще е не по-малко от 1000м3/ч. Ако има възможност да се разделя потока в различни посоки може би ще е по-добре.
    11kW за 60м2 не бих казал чак презапасяване и то при конвенционален (зависи от условията де).
    За консумацията - ще има преразход при COP=3 (клас Д-Е) и то при +7гр.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #3

    Отговор: Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    Климатика си е точен за това помещение ако тавана ти е на 2.7 височина ти се падат по 70W на m3 при +7 при -15 доста по малко.
    Консумацията зависи от това дали си добре изолиран и какви градуси ще гониш но по-малко от 100-120 лева на месец при груби сметки в студа едва ли.
    За шума не очаквай да е като 12-ка стенен все пак са му по големчки турбините но не е чак толкова страшен ама нали все пак в тая стая не се спи?Моя съвет е да го използваш като подов ако има възможност де.Но това са само предположения всеки случай е различен според мен рискувай и го монтирай пък сам ще си извадиш изводите.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    Благодаря ви за бързите отговори. Помещението ми сега го измерих е точно 2.60, дограмата е хубава, а и изолацията доколкото знам е около 8 см. външна. Така че ще го сложа , пък ако нещо не пасне - аут. Просто в описанието му пишеше че е подходящ за фоайета , заведения и офиси . Само тези 120 лв ми се струват подозрително малко , още повече, че явно не е инвертор , аз също чак сега се вгледах в схемата и видях че мотора е директно вързан към захранването, но факта че е трифазен ще го спаси от по - големите пускови токове. Итересно на теория колко по ефективен би бил един аналогичен на този но инвертор да речем в проценти ?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    Според мен тия 120лв. всъщност ще са не по малко от средно 240лв./от 180 до 270лв/ в зависимост от температурите. Две добри инверторни машини ще харчат, според мен, от 90 до 120лв при същите условия.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    8
    #6

    Отговор: Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    Ааа Тони, и с твойта сметка няма да се съглася , аналогичен офис точно с два инверторни мицубиши с cop около 4 плюс 4 компютъра и 3-4 офис нещица миналата зима под 400 - 450 не слизаше....

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    Ааа, нещо не е наред в тоя офис! В къщи с трите машини от подписа ми + всичкия останал битов ток, максимума е бил миналата година 300лв. през февруари!

    ПС - Според мен трябва да откриеш къде крият духалките и да им ги прибереш.:D
    Този пост е редактиран от tony34al; 12-11-12 в 21:35.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #8

    Отговор: Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    tony34al не е точно така.При нас темп. са едни нагоре по България са други.Нека и при нас падне до -15,-20 гр. и да задържи така 10-тина дни и ще видиш колко ще се вдигне сметката за ток.А тази машина под 150 лв. няма да падне и то при темп. до -7 гр. ,а паднат ли до -15гр. може и до 300 лв. да стигне ако работи 24 часа ,а и каква темп ще поддържа е много важно.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    Съгласен съм Bobovo, че при нас е по топло. Аме две Митцубишита с коп 4, да изхарчат 450лв за един месец е невъзможно според мен. В най студените дни разликата над 150лв, трябва да я търси някъде другаде. Другата възможност е тия две машини да работят в много неблагоприятни условия: спиране, пускане, отворени прозорци, постоянно отворени врати и т.н.
    А за Фуджито и аз така мисля, даже си мисля, че под 180лв няма да падне в по топлите дни. Това са си около 4кВт постоянна консумация. !80лв се получава, ако в денонощието работи 8ч и почива 16ч., като разбира се климатика не се изключва зимата.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    8
    #10

    Отговор: Климатик Fujitsu ABY36TBA3W AOY36TPB3L

    Попаднах на тези 2 климатика, първия мисля че напълно съответства на моя FUJITSU GENERAL - ABG 36U - ПОДОВО-ТАВАНЕН - TopSystem а втория е със сходни параметри ,но инвертор Климатик ABHA 36 L FUJITSU GENERAL
    въпроса ми е при равни други условия и режим на работа до -7 , колко по икономичен ще бъде инвертора ? Да се отчете и факта че конвенционалния е трифазен. Малко теоретичен въпрос но все пак отговор с приближение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблен с климатик Fujitsu 18 LCC
    От niksan552 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 03-11-14, 10:33
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 08:27
  3. Избор на климатик Fujitsu
    От aiki във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 30-09-13, 00:25
  4. Проблем с климатик Fujitsu AS A 12L
    От shishkov78 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 22-08-12, 17:45
  5. търся платка за климатик Fujitsu
    От gedikk във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 19-09-11, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе