Резултати от 1 до 11 от общо 11

Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    57
    #1

    Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    Климатика е не използван от зимата . Когато го пуснах преди месец на охлаждане се оказа , че не охлажда , а работи само на вентилатор . Климатика е монтиран преди 5 години с тръбен път приблизително 4 - 4.50 метра . Вързан е директно към инсаталацията и при непрекъснато напрежение . Външното тяло работи без никакви нередни шумове , а вътрешното тяло работи само на вентилатор . Тествах го и на отопление , и според мене не работи също , но не съм сигурен понеже сега е топло .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    а фреон има ли

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    57
    #3

    Отговор: Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    Според мене фреона е изтекъл . Ако се окаже , че е изтекъл , от къде е възможно да изтече .
    Възможно ли е за 6 години да се е спукала някъде тръба или е по вероятно да изтече някъде при снадките с външното или вътрешното тяло .
    Трабите от вътрешното до външното тяло са без никакви снадки и са зад мазилка вкопани в тухлена стена .
    До колкото знам фреона мирише , но не съм усетил никакъв особен мирис .
    По нагоре съм написъл , че е монтиран преди 5 години , а е монтиран преди 6 години . Лятото на 2009 година .

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    Фреона няма мирис няма да се усети това не е пропан. Виж дали има омазнявяне на крановете на външното тяло.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    57
    #5

    Отговор: Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    Има капак монтиран където са крановете и не мога да видя дали са омаслени крановете .
    Някаква идея колко ще ми излезе напълването с фреон . Тръбния път е около 4.50 метра .

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Отговор: Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    То не е само напълването, по-важно е къде е стария фреон? Тоест, трябва първо да се намери пропуска и отстрани. Пълненето е накрая. В момента като знам колко са натоварени колегите, едва ли ще намериш читав майстор за ремонт в пика на сезона. Но не пречи да пробваш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    57
    #7

    Отговор: Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    Днес ми казаха , че има вариянт да се е запушил с мърсотия във вътрешнто тяло понеже профилактика никога не му е правен и се намира в трапезария с кухненски бокс . Понеже не е ползван от зимата и не го и бях чистил . А когато му погледнах филтрите , те бяха задръстени от мазнина . Възможно ли е толква да се е запушил , с мазнина че да не духа грам студено .

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Отговор: Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    Възможно е.Флитрите се чистят на всеки 2 седмици.

    Най-добре си извикайте фирма да го почисти и си пригответе 100+ лв, че с тази "мешана скара" която сте си организирали няма да можете да го почистите сами. Иска си професионалисти.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #9

    Отговор: Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    Според мен е малко вероятно да е каквото и да е запушване, ако приемем, че поведението на климатика е такова, каквото е описано в началото. По е възможно да е отлетял фреон. Просто няма какво да се запуши толкова, та чак да няма ни вопъл ни стон. Викай си фирмата да го замерят.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    57
    #10

    Отговор: Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    Свързах се с монтажниците дето ми го монтираха преди 6 години . Наистина са много заети , но ще дойдат да го погледнат в петък вечер . Стискам с зъби да е нещо малкое което да се отстрани лесно .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    57
    #11

    Отговор: Помощ за не работещ Fujitsu 12 LDC

    Проблема е решен . Оказа се блокирала бобина която прехвърля от топло на студено или обратното . Попаднах на хора наистина разбиращи си от работата си . Рядко се намират такива хора .
    Въпреки мазнотията насъбрала се във вътрешното тяло климатика работи на максималния си капацитет .
    Междо другото отначало попаднах на една фирма . Няма да казвам коя е , но ми искаха 50 лева за това , че са дошли за диагностика и не са намерили какъв е проблема . Трябвало да свалят външното тяло и да го взимат за един месец за да остановят каква е повредата понеже въпреки , че външното тяло е монтирано под прозореца и прозореца е по широк от външното тяло неможели да го диагностицират и ремонтират на място . След скандал по телефона с началника им си заминаха без да им платя и стотинка .

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 08:27
  2. помощ: HITACHI RAS35FH6 или FUJITSU-GENERAL ASHG12LE
    От ceko_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 06-12-12, 15:57
  3. Помощ - компресор за Fujitsu
    От pafooo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-12, 14:28
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе