Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    10
    #1

    Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Здравейте, не знам дали темата е в правилния раздел, та директно към въпроса.
    От скоро сложих споменатия климатик Fujitsu 12 KGTA и сега, когато дойде време да го пускам на топло (25 градуса по дистанционно), при продължителна работа в стая 18 градуса, климатика не може да достигне желаната температура и въздуха, който излиза от него е съвсем леко топъл, дори хладен (нямам с какво да го замеря), та питането ми е, може ли това да е знак за липса на фреон, при условие,че климатика не показва никакви грешки ( error codes ) ?
    При същите зададени градуси в идентични помещения на другите ми климатици - 12 LMCE и 12 LLCC, струята им е къде къде по-топла и достигат градусите, които са им зададени. Ще уведомя фирмата, която ги слага, но ми е интересно да чуя и вашето мнение.

    Поздрави.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    На нас също би ни било интересно да чуем мнението на фирма слага ги.

    - - - - - - - - - -

    "фирма слага ги" да се чете - фирмата сложила ги.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Задай му 30гр. и макс вентилатор. Изключи Еко и LowNoise.
    Ако не задуха яко и топло ги викай!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    12
    #4
    Здравейте! От скоро и аз сложиш 12-ка KGTB и на мен ми прави впечатление,че само на 30 градуса като задам и духа много топъл вуздух...забелязал съм,че други климатици дори на 22,23 градуса духат топло,това нормално ли е за тази машина на по ниски градуси да не е толкова топъл въздуха?

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от Rado1727 Виж публикацията
    Здравейте! От скоро и аз сложиш 12-ка KGTB и на мен ми прави впечатление,че само на 30 градуса като задам и духа много топъл вуздух...забелязал съм,че други климатици дори на 22,23 градуса духат топло,това нормално ли е за тази машина на по ниски градуси да не е толкова топъл въздуха?
    Поддържа ли си зададената температура? А какво е очакването, да духа само топло ли, особено в това време?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    12
    #6

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Очакванията ми бяха,че като си достигне зададената темчература ще се изключи,забелязах единствено че намаля степента на вентилатора,но не се изключва(да направя едно уточнение,че до сега не съм се отоплявал на климатик ).От 3 дни някъде не съм го пускал,в това време си е достатъчно топло в стаята. Утре очаквам един стаен термометър да ми пристигне и ще видя дали поддържа зададените градуси(ще го тествам примерно на 20,25,27 градуса )

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #7

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Зависи в какви квадрати е монтиран климатика, но и най важно какво с очаква като топъл въздух като калорифер ли?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от Rado1727 Виж публикацията
    Очакванията ми бяха,че като си достигне зададената темчература ще се изключи,забелязах единствено че намаля степента на вентилатора,но не се изключва(да направя едно уточнение,че до сега не съм се отоплявал на климатик ).От 3 дни някъде не съм го пускал,в това време си е достатъчно топло в стаята. Утре очаквам един стаен термометър да ми пристигне и ще видя дали поддържа зададените градуси(ще го тествам примерно на 20,25,27 градуса )
    Инверторният климатик след като достигне зададените градуси не изключва, а намалява мощността си, за да поддържа температурата. При работа на ниска мощност, струята на доста модели не е много топла по субективни усещания. Ако в един момент топлозагубите в помещението станат по-ниски от минималната мощност на климатика, чак тогава той ще изключи. Тук мнозинството потребители точно за това се молят - климатикът им да не изключва.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #9

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Инверторният климатик след като достигне зададените градуси не изключва, а намалява мощността си, за да поддържа температурата.
    Има и изключения.
    На тях им викат "Инвертори" работещи по странен начин с цел създаване на максимален комфорт!
    Аз им викам конвенционалки. И наистина при тях комфорта е на ниво.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #10

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Абе то по- "Странното" е че от хиперинверторите хората усещат дискомфорт , а инверторите си работят просто като инвертори.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Абе то по- "Странното" е че от хиперинверторите хората усещат дискомфорт , а инверторите си работят просто като инвертори.
    Съвремените индивиди усещат дискомфорт от всичко, дори им е тежко да дишат.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    10
    #12

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    На нас също би ни било интересно да чуем мнението на фирма слага ги.

    - - - - - - - - - -

    "фирма слага ги" да се чете - фирмата сложила ги.
    Здравейте, при така зададени градуси (30), климатика си топли, но когато го сваля на 24 градуса (при външна температура 2, пак с изключени low noise и economy) струята е хладка до леко топла ( няма как да я замеря) иначе фирмата не констатира никакъв проблем по климатика и реално той не показва никакви грешки, явно тази серия така си работят, може би има някакво софтуерно ограничение, за да достига зададената температура по-бавно , но с по ниска консумация, все пак го водят А+++ , може да има нещо общо с това. За сравнение в другата стая 12-ка LMCE, при зададени 24, струята е много топла, стопля си бързо помещението и след това подържа градуса. Ако знаех, че KGTA-то ще работи така, то щях да взема LMCE вместо него, въпреки, че е по-нисък клас.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #13

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Когато е близко до зададената температура ще духа съвсем с малко над зададената температура

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #14

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Съвсем нормално. На 12KGTA минимумът е двойно по-нисък от на 12LMC.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #15

    Отговор: Fujitsu ASYG 12KGTA - не топли

    Нали за това ги правят ХИПЕР.
    Целта е да поддържа температурата и в същото време да харчи малко. Което им се получава така или иначе.
    А най топла струя ще получиш с конвенционалка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA vs Fujitsu ASYG-14LMCB NORDIC
    От wwflubo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-17, 17:01
  2. Минимален тръбен път за климатици FUJITSU 09LTCA/ AOYG 09LTC и FUJITSU ASYG 12LTCA/ AOYG 12LTC
    От ira_ivan77 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 06-11-16, 22:51
  3. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 13:41
  4. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 23:24
  5. Fujitsu ASHG 24 LFC - Fujitsu ASYG 24 LFC
    От Sonela във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 22-07-12, 17:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе