Резултати от 1 до 4 от общо 4

HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #1

    HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи

    Добро утро съфорумци.Имам въпросният климатик от четири години и не съм имал проблеми с него,но... до днес. В какво се състои проблема.Климатика работи примерно,на зададени 22 гр.Достига ги и вместо да спре компресора и перката на външното тяло,спира само перката,компресора остава да работи.Вентилаторът на вътрешното тяло работи още около минута,за да отнеме останалата топлина от вътрешния топлообменник и спира,което е нормално.След което започва да се покачва температурата във вътрешния топлообменник до 28-29 гр.(Виждам го защото има дисплей)Предполагам,че заради високото нялягане което вдига,започва да се чува пукане и свистене по тръбния път и топлообменника и така около минута,след което вместо да даде някаква грешка - за претоварен компресор примерно,то той обръща в режим обезкрежаване за около минута,минута и половина и отново тръгва да топли.Нормалния режим на обезскрежаване е около десет минути).По принцип,си пуфти силно когато обръща режимите,но сега ми се струва че е доста по-силно,което предполагам се получва от това,че не изравнява наляганията.Климатика не е инвертор и мисля че отвън не би трябвало да има никаква електроника,само релета.Дали не са залепнали контактите на някое реле?Обадих се сутринтта в един сервиз да дойдат да го погледнат,но като ги знам колко са сериозни,може да дойдат и пролетта.Живея в малък град и изборът на техници не е много голям.По професия се занимавам с електроника и подмяната на едно реле,не би бил никакъв проблем за мен,но по хладилната система не пипам.Някой има ли идея къде проблема?

    p.s. Забравих да спомена,че при исключване от дистанционното,компресора остава да работи.
    Хах...Така поне никога няма да заскрежи.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #2

    Re:HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи

    Щом се занимаваш с електроника отваряй вътр тяло и търси релето , което пуска и спира компресора.... При някой модели платката с релетата е във външното тяло, но това е обикновено при по-големите машини Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #3

    Re:HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Щом се занимаваш с електроника отваряй вътр тяло и търси релето , което пуска и спира компресора.... При някой модели платката с релетата е във външното тяло, но това е обикновено при по-големите машини Успех!
    И по-специално провери да не е залепнало туй реле, ако е така жална му майка на компресора Гледай бързо да го избавиш от тая ситуация.

    Цитат Първоначално публикувано от Features

    p.s. Забравих да спомена,че при исключване от дистанционното,компресора остава да работи.
    Хах...Така поне никога няма да заскрежи.
    А като го спреш от контакта или шалтера продължава ли пак?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #4

    Re:HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи

    Вече е поправен и работи нормално.Проблема беше точно от залепнали контакти на релето.Преди,след като го влкючех в контакта,тръгваше сам в режим дефрост и след това обръщаше режима,защото от налягането което вдигаше избиваше байпаса.Релето е 24V/20А и е във вътрешното тяло,на една от платките.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. климатик Beco - компресора не спира да работи
    От Sasho T. във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-14, 22:26
  2. OSAKA CH-12 JV не спира компресора
    От bkuzmanov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-13, 17:06
  3. хладилник indezit tan2 не * спира компресора
    От savo67 във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-12, 18:46
  4. Fagor 3FC-67 NFXD - компресора не спира
    От alexx във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 17-11-09, 23:19
  5. Спира ли компресора при инверторите?
    От farkash във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 20-09-08, 20:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе