Резултати от 1 до 9 от общо 9

Haier HSU-09H03/R2(DB) - не работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #1

    Haier HSU-09H03/R2(DB) - не работи

    Проблем с Haier HSU 09H03 R2 DB! Не ходи ток до компресора или по-точно ходи, но е много, много слаб.При пускането на климатика падна предпазителя, след което климатика като го пусна, светва само power и това е.Мерихме платката на вътрешното тяло-изрядна, на външното мерихме само трите кабела на компресора и няма.Във външното тяло светят 2 диода или индикатори.Не зная какъв може да е проблема.Предпазителят на външното е здрав.Моля, ако някой има нещо на предвид, ще бъда признателен!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re: Поблем с haier HSU 09H03 R2 DB

    Как сте измерили вътр.платка че е наред,като е инвертор? Тя се закача на компютъризиран стенд,за да се имитира работещ климатик и тогава може да се каже какво е точно.
    Ако е в гаранция-викат се техниците,свалят се всички платки в двете тела заедно с датчиците,носят ги в Роял Електроникс(гаранционния сервиз) за ремонт или препрограмиране и се слагат отново.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #3

    Re: Поблем с Haier HSU-09H03/R2(DB)

    Викай сервиз, ако е гаранционен, ако не е - пак викай сервиз. Ще видят в какъв ред мигат тези индикатори и евентуално ще се разбере откъде иде...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re: Поблем с Haier HSU-09H03/R2(DB)

    Това мигане при Хайерите не дава винаги правилна информация.В началото и аз се улавях за тях,а се оказваше съвсем друга повреда. Оставаше ми само загубеното време и нервите с клиента.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #5

    Re: Поблем с Haier HSU-09H03/R2(DB)

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Това мигане при Хайерите не дава винаги правилна информация.В началото и аз се улавях за тях,а се оказваше съвсем друга повреда. Оставаше ми само загубеното време и нервите с клиента.
    Да прав си, дори те понякога дават грешки

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #6

    Re: Поблем с Haier HSU-09H03/R2(DB)

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1978
    Проблем с Haier HSU 09H03 R2 DB! Не ходи ток до компресора или по-точно ходи, но е много, много слаб.При пускането на климатика падна предпазителя, след което климатика като го пусна, светва само power и това е.Мерихме платката на вътрешното тяло-изрядна, на външното мерихме само трите кабела на компресора и няма.Във външното тяло светят 2 диода или индикатори.Не зная какъв може да е проблема.Предпазителят на външното е здрав.Моля, ако някой има нещо на предвид, ще бъда признателен!
    виж сега колега тия климатици са малко сложни....

    Като спрат да работят имат един голяяям капак на вътрешното тяло, които може да се вдига, обикновено там трябва от време на време да се проверяват филтрите, но в дясно има и едно копче, малко, черно, то се натиска и се държи докато климатика не ти изписка веднаж ... това означава че добре си се справил за момента, но не трябва дасе отказваш, продължавай да държиш копчето натиснато, стискаш - натискаш, стискаш - натискаш докато климатика не изписка два пъти - но това не е края, ако си достатъчно упорит и не пускаш копчето а стискаш и натискаш климатика ще те възнагради с три писукания !!!! И чак тогава ще научиш причината за последното аварийно спиране (грешката) която почти винаги е причинена от изгорял IPM ( на български 140 $).


  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    1
    #7

    Re:Haier HSU-09H03/R2(DB) - не работи

    Здравейте, колеги!Въпросът ми е следния:на климатик Хаиер на платката на външното тяло има 5 светодиода,които показват грешките,5-тия си свети постоянно при нормална работа на платката,другите 4-ри са за грешките.След работа близо 5 минути,светва 2-рия светодиод и компресора спира.Рестартира се сам и цикъла се повтаря ли повтаря.На платката има надпис KFR-36GW/BP.Много благодаря

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    1
    #8

    Re:Haier HSU-09H03/R2(DB) - не работи

    Ако може да ми отговорите каква е цената на този компресор? Че и аз имам проблем с него.
    Благодаря предварително!

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #9

    Re:Haier HSU-09H03/R2(DB) - не работи

    Цитат Първоначално публикувано от Iordan
    Ако може да ми отговорите каква е цената на този компресор? Че и аз имам проблем с него.
    Благодаря предварително!
    Колкото цената на половината климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Haier HSU-09H03 (BP)1 - изгорял компресор
    От kiril30 във форум Климатици Haier
    Отговори: 9
    Последно: 31-10-20, 23:46
  2. Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)
    От break_men във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-12, 21:31
  3. Компресор за Haier hsu-09h03 bp 1
    От nasko695 във форум Климатици Haier
    Отговори: 0
    Последно: 11-07-12, 23:28
  4. Проблем с Haier HSU-09H03/R2(DB)
    От ozonbg във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 08:31
  5. Haier HSU-09H03/R2 - въпрос за икономично ползване
    От ozonbg във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-08, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе